Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

lubniewice laweczka miłości Park Miłości w Lubniewicach szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach
  • Marcin
  • 27 grudnia 2020
Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach to nietypowa trasa spacerowa, poprowadzona przez miejsca które związane są z Michaliną Wisłocką. Jedne z nich mają z nią bezpośredni związek, inne oddają i podtrzymują pamięć o tej wybitnej kobiecie i lekarce, dzięki której w Polsce stała się faktem rewolucja obyczajowa. Wszystkie miejsca na szlaku oddają ducha Michaliny Wisłockiej, jej sposób bycia, funkcjonowania i życia seksualnego. Bardzo możliwe, że to właśnie w nich narodziła się bestsellerowa „Sztuka Kochania”, kultowa książka, którą przeczytało z wypiekami na twarzach ponad 7 milionów osób! Książka ta zmieniała postrzeganie seksualności dzięki licznym poradom Wisłockiej, które wcale nie były ugrzecznione i ubrane w poprawne politycznie słowa i obrazy. To była rewolucja, dzięki której dzisiaj możemy korzystać z wolności obyczajowej! Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach liczy sobie 7 przystanków: plażę miejską, Drzewo Uniesień, Zamek, Ławeczkę w Parku Miłości, lubniewicki rynek, Wierzbę Rozmyślań oraz Wyspę Miłości na Jeziorze Lubiąż. Do tej ostatniej dotrzeć można jedynie łódka, rowerem wodnym lub kajakiem. Niemal każde z miejsc na szlaku, jest związane z obecnością w nim Michaliny Wisłockiej, jedynym wyjątkiem jest Park Miłości, który powstał stosunkowo niedawno, choć nie wiadomo czy za czasów, gdy w Lubniewicach przebywała Wisłocka, park nie był przez nią odwiedzany. Miała ona słabość do tajemniczych zakamarków. Wiele z tych miejsc można zobaczyć w filmie „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (zobacz trailer) – swoją drogą bardzo dobre kino! Poważnie. Cały szlak został również oznaczony logotypem tej produkcji kinowej, którą doskonale dopełnia!

lokalizacja

Lubniewice

GALERIA

Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

tablica nowy zamek lubniewice szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach
drzewo uniesień lubniewice szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach
lubniewice laweczka miłości Park Miłości w Lubniewicach szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach
Park Miłości w Lubniewicach
szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach
szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach lubniewice

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Drugiego takiego szlaku w Polsce nie znajdziecie! Są podobnie miejsca, upamiętniające inne znane osoby, jednak Michalinie Wisłockiej i całej rewolucji obyczajowej, którą wywołała, poświęcono właśnie tę trasę, przebiegającą po śladach tej wybitnej kobiety!

  • MOIM ZDANIEM

Mimo, że sam Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach nie powala z zachwytu, to warto przejść jego trasą i poznać miejsca gdzie romantyzm wziął górę nad wszystkim innym!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

5 / 5

Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

5 / 5

Szlak jest wystarczająco długi, by chociaż w jednym z tych miejsc być samemu lub tylko w towarzystwie naszej drugiej połówki.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

5 / 5

Świetna robota! Tablice informacyjne pod każdym z miejsc, na których znajdziemy krótki opis. Do tego świetna broszurka (przewodnik) wydany przez Urząd Miejski w Lubniewicach, dostępny w punkcie informacji turystycznej.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4.5 / 5

Duży i darmowy parking na ul. Zamkowej oraz mniejszy lecz również darmowy parking na lubniewickim rynku.

POTRZEBNY CZAS

By przejść cały szlak potrzebujesz kilku godzin, głównie ze względu na dopłynięcie do Wyspy Miłości na Jeziorze Lubiąż. Jeżeli jednak nie wybierasz się na wyspę, całą resztę przespacerujesz w około 1 godzinę.

SUGEROWANY WIEK

Ze względu na charakter miejsc, atrakcja raczej dla dorosłych lub „kreatywnych” rodziców z dziećmi.

DOSTĘPNOŚĆ

Większość (6 miejsc) dostępna dla każdego, jedynie Wyspa Miłości wymaga trochę zachodu, który może wielu z Was uniemożliwić dotarcie do niej.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Nim wybierzesz się na Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach, odwiedź punkt informacji turystycznej i zdobądź mini-przewodnik po nim, który jest doskonałym uzupełnieniem trasy.

Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

MOCNE STRONY

  • świetnie zrealizowana trasa spacerowa, doskonale oznaczona za pomocą tablic oraz świetnie uzupełniona mini-przewodnikiem,
  • świetny przykład żywej atrakcji turystycznej, stworzonej niewielkim kosztem wokół której organizowane są okolicznościowe wydarzenia, dzięki którym angażuje w historie swojej bohaterki nie tylko spacerowiczów,

SŁABE STRONY

  • niestety Wyspa Miłości dostępna tylko dla nielicznych, którzy zdecydują się do niej dopłynąć

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Dowiedź się więcej o Lubniewicach z moich pozostałych wpisów:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!