Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy
Czy można zrobić atrakcje turystyczną z wąskiego przesmyku z kilkoma schodami? Oczywiście! Jeżeli ciekawi Cię jak tego dokonać, koniecznie odwiedź Magiczne Schodki w Bydgoszczy z znajdującą się tuż obok urokliwą kładką!
Ten wąski przesmyk jest doskonałym skrótem między Wyspą Młyńską a Wełnianym Rynkiem w Bydgoszczy. Turyści sami docenili to miejsce, chętnie robiąc sobie tutaj zdjęcie oraz wieszając pamiątkową „miłosną” kłódkę na sąsiedniej kładce. Nie mieli problemu tutaj również trafić ponieważ leży ona w obrębie Wenecji Bydgoskiej a dodatkowo są po sąsiedzku z Wyspą Młyńską i kanałem Międzywodzie. Ta dogodna i atrakcyjna lokalizacja spowodowały, że dodatkowo w tym miejscu powstały knajpy i restauracje, które również przyciągają w te strony.
Samo miejsce a dokładniej stalowa kładka nad Młynówką, powstała w 2006 roku i od tego momentu łączy Wyspę Młyńską z drugim brzegiem miasta. Mimo, że minęło już kilkanaście lat od czasu, gdy Magiczne Schodki w Bydgoszczy zyskały na popularności, możliwe że ich najlepsze czasy dopiero nadejdą. Planowane są prace, które mają sprawić by schodki stały się „magiczne” nie tylko z nazwy. Pracują nad tym artyści, który mają już pewne pomysły bazujące na zastosowaniu luster, które ma sprawić wrażenie nieskończoności czy nawet lewitacji. Zapowiada się ciekawie!
Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy
Konkrety
lokalizacja
wąski ciąg pieszy między Wełnianym Rynkiem a Wyspą Młyńską w Bydgoszczy
region
kategoria
tagi
Lokalizacja
Unikalność
Kombinacja uroczej kładki i magicznych schodków w Bydgoszczy, przez które biegnie dobry skrót do turystycznego serca miasta nie jest czymś powszechnym. Z tego powodu, trzeba przyznać że to miejsce wyjątkowe, choć nie jedyne. Jeżeli dojdzie do realizacji planów, które są przewidziane dla tego wąskiego przesmyku, będzie tu jeszcze bardziej wyjątkowo!
Galeria
Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy
Moim zdaniem
Magiczne Schodki w Bydgoszczy nie porywają… Dla bydgoszczan to pewnie zwykłe miejsce przejście, dla turystów ciekawostka ze względu na urokliwe położenie i nietypowe usytuowanie schodów. Największą atrakcją kładka i Magiczne Schodki w Bydgoszczy będzie pewnie dla zakochanych, którzy wieszają na nim swoje „miłosne” kłódki.
Ranking
ceny
Bez opłat.
ilość turystów
Nie ma tłumów, choć nie jest problemem spotkać w tym miejscu innych turystów.
przygotowanie
Jest tablica informacyjna, która potwierdza dokąd dotarliśmy. Niestety więcej nie znalazłem…
Praktyczne info
parking
Nowoczesny (płatny) parking przy ul. Jana Kazimierza oraz darmowy, choć często przepełniony parking przy Urzędzie Miasta (ul. Grudziądzka) są wystarczającą bazą parkingową dla turystów odwiedzających Bydgoszcz.
potrzebny czas
Maksymalnie 5 minut.
sugerowany wiek
Dla każdego.
dostępność
Schody, choć krótkie, zarówno te w przesmyku między budynkami jak i te prowadzące na kładkę będą dużym utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych. Rodzice z wózkiem dziecięcym dadzą radę przenieść lub podjechać wózkiem.
Plusy i minusy
główne atuty
- doskonały i ciekawy skrót prowadzący na Wyspę Młyńską,
- kładka została „opanowana” przez zakochanych, którzy wieszają na niej swoje „miłosne” kłódki,
- bliskość innych atrakcji i ciekawych miejsc,
- plany na przebudowę i urozmaicenie tego miejsca poprzez zastosowanie ciekawych form architektonicznych, oby doszły do skutku i cieszyły oczy turystów możliwie szybko
słabsze strony
- przesmyk wymaga prac odświeżających, widać już w nim uszkodzenia, które nie robią dobrego wrażenia,
- średnia informacja turystyczna. Nazwa miejsca jest intrygująca i fajnie byłoby poznać jej historię.
Podpowiedź kierunkowo.pl
Magiczne Schodki w Bydgoszczy są idealnym skrótem między parkingiem przy Urzędzie Miasta lub na ulicy Jana Kazimierza a Wyspą Młyńską.
Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy
Poznajcie miejsca w okolicy!
Szukasz ciekawych miejsc w Bydgoszczy? Sprawdź moje wpisy o tym mieście:
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii ciekawe miejsca w Polsce i na mapie atrakcji turystycznych!