magiczne schodki w bydgoszczy

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

Czy można zrobić atrakcje turystyczną z wąskiego przesmyku z kilkoma schodami? Oczywiście! Jeżeli ciekawi Cię jak tego dokonać, koniecznie odwiedź Magiczne Schodki w Bydgoszczy z znajdującą się tuż obok urokliwą kładką!

Ten wąski przesmyk jest doskonałym skrótem między Wyspą Młyńską a Wełnianym Rynkiem w Bydgoszczy. Turyści sami docenili to miejsce, chętnie robiąc sobie tutaj zdjęcie oraz wieszając pamiątkową “miłosną” kłódkę na sąsiedniej kładce. Nie mieli problemu tutaj również trafić ponieważ leży ona w obrębie Wenecji Bydgoskiej a dodatkowo są po sąsiedzku z Wyspą Młyńską i kanałem Międzywodzie. Ta dogodna i atrakcyjna lokalizacja spowodowały, że dodatkowo w tym miejscu powstały knajpy i restauracje, które również przyciągają w te strony.

Samo miejsce a dokładniej stalowa kładka nad Młynówką, powstała w 2006 roku i od tego momentu łączy Wyspę Młyńską z drugim brzegiem miasta.  Mimo, że minęło już kilkanaście lat od czasu, gdy Magiczne Schodki w Bydgoszczy zyskały na popularności, możliwe że ich najlepsze czasy dopiero nadejdą. Planowane są prace, które mają sprawić by schodki stały się “magiczne” nie tylko z nazwy. Pracują nad tym artyści, który mają już pewne pomysły bazujące na zastosowaniu luster, które ma sprawić wrażenie nieskończoności czy nawet lewitacji. Zapowiada się ciekawie!

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

wąski ciąg pieszy między Wełnianym Rynkiem a Wyspą Młyńską w Bydgoszczy

Dokładną lokalizację miejsca: Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Kombinacja uroczej kładki i magicznych schodków w Bydgoszczy, przez które biegnie dobry skrót do turystycznego serca miasta nie jest czymś powszechnym. Z tego powodu, trzeba przyznać że to miejsce wyjątkowe, choć nie jedyne. Jeżeli dojdzie do realizacji planów, które są przewidziane dla tego wąskiego przesmyku, będzie tu jeszcze bardziej wyjątkowo!

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

magiczne schodki w bydgoszczy
magiczne schodki w bydgoszczy
magiczne schodki w bydgoszczy
magiczne schodki w bydgoszczy bydgoszcz w jeden dzień atrakcje w bydgoszczy
2 / 5

Magiczne Schodki w Bydgoszczy nie porywają… Dla bydgoszczan to pewnie zwykłe miejsce przejście, dla turystów ciekawostka ze względu na urokliwe położenie i nietypowe usytuowanie schodów. Największą atrakcją kładka i Magiczne Schodki w Bydgoszczy będzie pewnie dla zakochanych, którzy wieszają na nim swoje “miłosne” kłódki.

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy
3.7 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3.5 / 5

Nie ma tłumów, choć nie jest problemem spotkać w tym miejscu innych turystów.

2.5 / 5

Jest tablica informacyjna, która potwierdza dokąd dotarliśmy. Niestety więcej nie znalazłem…

4.5 / 5

Nowoczesny (płatny) parking przy ul. Jana Kazimierza oraz darmowy, choć często przepełniony parking przy Urzędzie Miasta (ul. Grudziądzka) są wystarczającą bazą parkingową dla turystów odwiedzających Bydgoszcz.

Maksymalnie 5 minut.

Dla każdego.

Schody, choć krótkie, zarówno te w przesmyku między budynkami jak i te prowadzące na kładkę będą dużym utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych. Rodzice z wózkiem dziecięcym dadzą radę przenieść lub podjechać wózkiem.

  • doskonały i ciekawy skrót prowadzący na Wyspę Młyńską,
  • kładka została “opanowana” przez zakochanych, którzy wieszają na niej swoje “miłosne” kłódki,
  • bliskość innych atrakcji i ciekawych miejsc,
  • plany na przebudowę i urozmaicenie tego miejsca poprzez zastosowanie ciekawych form architektonicznych, oby doszły do skutku i cieszyły oczy turystów możliwie szybko
  • przesmyk wymaga prac odświeżających, widać już w nim uszkodzenia, które nie robią dobrego wrażenia,
  • średnia informacja turystyczna. Nazwa miejsca jest intrygująca i fajnie byłoby poznać jej historię.

Magiczne Schodki w Bydgoszczy są idealnym skrótem między parkingiem przy Urzędzie Miasta lub na ulicy Jana Kazimierza a Wyspą Młyńską.

Magiczne Schodki i kładka nad Młynówką w Bydgoszczy

Wpis opublikowano: 19 stycznia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 26 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl