Marina Wapnica

Marina Wapnica

Marina Wapnica to nowoczesny port morski, zlokalizowany na wschodnim brzegu Jeziora Wicko Wielkie w niedużej odległości od malowniczej wstecznej delty ujścia Świny. W porcie zlokalizowana została marina (port jachtowy), która może pomieścić 52 jachty przy betonowym nabrzeżu jak i przygotowanych pomostach. We wschodniej części portu wzniesiono efektowny budynek bosmanatu w którym poza pomieszczeniami administracyjnymi znajduje się także zaplecze techniczne, gastronomiczne oraz sanitarne. Marina Wapnica jest również miejscem licznych wydarzeń, związanych oczywiście z żeglowaniem, które organizowane są na wodach Zalewu Szczecińskiego.

Dla osób przybijających do nabrzeża Mariny Wapnica, staje się ona doskonałą bazą wypadową do okolicznych atrakcji, takich jak Jezioro Turkusowe, Woliński Park Narodowy, Wzgórze Zielonka, Grodzisko Lubin czy Międzyzdroje.

 

 

Marina Wapnica

Wapnica – Międzyzdroje, ul. Turkusowa 3c

Dokładną lokalizację miejsca: Marina Wapnica, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Port Jachtowy “Marina” Wapnica to jedna z wielu przystani na polskim wybrzeżu, która oczywiście wyróżnia się lokalizacją, lecz poza tym przypomina inne obiekty tego typu.

Marina Wapnica

Marina Wapnica
Marina Wapnica
Marina Wapnica
1 / 5

Dla turysty, który nie jest pasjonatem żaglowania, Marina Wapnica nie będzie szczególną atrakcją. Jachty zaciekawią szczególnie pasjonatów oraz dzieci, które zawsze chętnie pooglądają kolorowe “statki”.

Marina Wapnica
1.7 / 5

0 / 5

Wstęp na teren mariny mają tylko osoby, które w niej cumują. Port nie jest otwarty dla ruchu turystycznego, w związku z czym nie są pobierane żadne opłaty.

5 / 5

Z racji, że Marina Wapnica nie jest atrakcją turystyczną nie ma tutaj nikogo poza osobami z niej korzystających.

0 / 5

Nie dotyczy.

3.5 / 5

Parking płatny na terenie mariny, dostępny jest tylko dla cumujących jachty. Drugi, nieoznakowany (dziki) parking znajduje się przez mariną.

Spacer wzdłuż basenu portowego to kwestia 10-15 minut.

Dla każdego, szczególnie kilkuletnie dzieci mogą być zadowolone z zobaczenia “statków” z bliska.

Obiekt nie jest dostępnych dla turystów. Dla osób chętnych do zobaczenia mariny z bliska pozostaje spacer wzdłuż ul. Turkusowej, ciągnącej się wzdłuż basenu portowego i oglądanie przystani zza ogrodzenia.

  • niestety można oglądać tylko zza ogrodzenia (co oczywiście jest całkowicie zrozumiałe),

W bezpośrednim sąsiedztwie portu jachtowego znajdziecie smażalnię ryb oraz plażę nad Jeziorem Wicko Wielkie. Plaża niestety nie zawsze jest otwarta.

Marina Wapnica

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 1 lipca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 25 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl