molo w kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu

Żelbetowe molo w Kołobrzegu, mające ponad 200 metrów długości to obok latarni morskiej, jedna z największych atrakcji miasta. Kołobrzeskie molo znajduje się w Dzielnicy Uzdrowiskowej, na przedłużeniu ulicy Adama Mickiewicza – jednego z najpopularniejszych deptaków miasta.

Współczesne molo wybudowano i otwarto w 1971 roku. Ma około 220 metrów długości oraz 9 metrów szerokości i jest pomostem spacerowym znajdującym się około 4,5 metra nad poziomem Morza Bałtyckiego. Wcześniej w tym miejscu znajdował się drewniany, około 100-metrowy pomost wybudowany w latach 80. XIX wieku. Podobnie jak pobliska latarnia, również i molo zostało zniszczone w trakcie II wojny światowej. Molo odbudowano 25 lat po wojnie a w 2014 roku poddano gruntownemu remontowi. Od tego momentu molo zyskało oświetlenie oraz ławki a na głowicy wyremontowano pomieszczenia, w których obecnie mieści się kawiarnia. Dwupoziomowa głowica jest jednocześnie przystanią dla małych statków wycieczkowych.

Co jeszcze we wpisie?

To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.

Autor wpisu

marcin krawczyk bloger mikropodróżnik zdjęcie portretowe

Cześć, jestem Marcin!

autor bloga, mikropodróżnik, regionalista

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj

Lokalizacja – Molo w Kołobrzegu

Lokalizacja miejsca „Molo w Kołobrzegu”: Kołobrzeg, na przedłużeniu ulicy Adama Mickiewicza. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

mapa atrakcji turystycznych

Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!

Konkrety

Molo w Kołobrzegu w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!

unikalność

Molo w Kołobrzegu jest jednym z wielu pomostów spacerowych, które możecie spotkać nad polskim morzem. Poza tym, że jest w Kołobrzegu nie wyróżnia się niczym innym.

moim zdaniem

Długo zastanawiałem się, jakie mam zdanie o tym miejscu… Szalę przechylił płatny wstęp na molo, za który nie otrzymujemy nic poza możliwością spaceru ponad szumiącymi falami Bałtyku, a to moim zdaniem zbyt mało…

Galeria zdjęć

Molo w Kołobrzegu

plaża w kołobrzegu molo widok z wieży latarnii
molo w kołobrzegu
molo w kołobrzegu
molo w kołobrzegu
kołobrzeg kasa biletowa wstęp na molo

Rating miejsca

Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!

Średnia ocena – 3/5 – składowe oceny:

Ceny3/5

Wejście na molo jest możliwe po wcześniejszym kupieniu biletów. Kosztują one kilka złotych za bilet normalny dla jednej osoby. W sprzedaż dostępne są też bilety ulgowe a wstęp darmowy mają dzieci do 4 lat, osoby niepełnosprawne oraz turyści, który udokumentują opłacenie opłaty klimatycznej.

Ilość odwiedzających4/5

Dzięki opłatom za wstęp, po molo nie spaceruje tak wielu turystów jak np. pobliskim bulwarem czy deptakiem.

Przygotowanie2/5

Do molo prowadzą nas drogowskazy ale na samym molo, poza ławkami i oświetleniem nie mamy co liczyć na dodatkowe udogodnienia, atrakcje czy elementy informacyjne, stworzone z myślą o spacerowiczach i turystach.

czytasz – wspieraj

Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)

Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga

Praktyczne informacje – Molo w Kołobrzegu

Parking – 3/5

Najbliższy parking, znajduje się na końcu ulicy Portowej i Towarowej. „Parking Portowy” jest duży ale też bardzo drogi (ok. kilkunastu złotych za godzinę postoju). Nieco taniej można zaparkować na pobliskich ulicach (m. in. Towarowej, Parkowej, Zdrojowej, Cichej) gdzie obowiązuje strefa płatnego parkowania (w weekend parkowanie bezpłatne) jednak w zamian za tańsze parkowanie, trzeba dłużej pokrążyć po tych ulicach aby znaleźć miejsce.

Potrzebny czas

Przejście ponad 200 metrowego molo w Kołobrzegu zajmuje około 5 minut w jedną stronę. Ogółem nie powinniście spędzić na molo więcej niż 15 minut, no chyba że lubicie sobie posiedzieć w takim miejscach nieco dłużej.

Sugerowany wiek

Dla każdego.

Dostępność

Molo w Kołobrzegu dostępne jest dla każdego.

podpowiedź

Po zmroku molo jest efektownie podświetlone.

Plusy i minusy

główne atuty

  • możliwość spojrzenia na Kołobrzeg z innej perspektywy,
  • doskonałe miejsce na chwilę spokojnego spaceru,
  • mniejszy tłum, niż na pobliskim bulwarze czy deptaku,

słabsze strony

  • wejście możliwe tylko po wcześniejszym kupnie biletów,
  • w okolicy parkingi są drogie albo jest ich za mało…

Poznajcie inne miejsca w okolicy

Poznajcie najciekawsze miejsca w Sarbinowie i okolicy z moich poniższych wpisów:

Chcecie odkryć najciekawsze zakątki i niepowtarzalne atrakcje nad polskim morzem – sprawdźcie koniecznie wpisy oznaczone tagiem #polskie morze a także zajrzyjcie po więcej inspiracji na mapę atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 24 czerwca 2023
Wykaz źródeł
  • wpis Molo na oficjalnej stronie internetowej Miasta Kołobrzeg – www.kolobrzeg.eu, link, dostęp z dn. 24.06.2023,
  • wpis Molo w Kołobrzegu w serwisie pl.wikipedia.org, link, dostęp z dn. 24.06.2023,
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie

OZNACZENIA WPISU
CO MYŚLISZ O TYM MIEJSCU I WPISIE?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl