park dinozaurów karłów szczeliniec wielki z dzieckiem Park Dinozaurów w Karłowie

Park Dinozaurów w Karłowie

Park Dinozaurów w Karłowie położony u stóp Szczelińca Wielkiego, to przede wszystkim atrakcja dla najmłodszych zdobywców górskich szczytów, która może okazać się doskonałą nagrodą za wejście i zejście z wspomnianego już, najwyższego szczytu Gór Stołowych. W Parku Dinozaurów znajdziecie kilkadziesiąt wiernie odwzorowanych rzeźb dinozaurów, które na pewno spodobają się Waszym maluchom. Oprócz dinozaurów na terenie parku znajdziecie również zakątek z figurami naszych praprzodków oraz towarzyszących im pradawnych stworzeń. Pamiętajcie jednak, że w czasach dinozaurów ludzi jeszcze nie było – między wyginięciem dinozaurów a pojawieniem się pierwszych ludzi upłynęło prawdopodobnie… 60 000 000 lat:)

Park Dinozaurów w Karłowie to miejsce niemal nieskrępowanej zabawy, ponieważ dinozaury można dotykać, sprawdzać ostrość zębów czy głaskać ale pod jednym warunkiem – trzeba dosięgnąć:) Wiele z dinozaurów to dużych rozmiarów makiety, które przewyższają również dorosłych opiekunów. Każdy dinozaur ma również swoją tabliczkę, z której dowiecie się najważniejszych informacji o nim i będziecie mieli okazję, połamać sobie język ucząc swoje dzieci nazwy tych prehistorycznych gadów.

Przy Parku Dinozaurów znajduje się również plac zabaw oraz bar “Dinuś”, w którym będziecie mogli skosztować co nieco.

Dokładną lokalizację miejsca: Park Dinozaurów w Karłowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Choć Park Dinozaurów w Karłowie to jeden z wielu tego typów parków w Polsce, na pewno jako jedyny zlokalizowany jest w tak wyjątkowym miejscu! Widok szczytu Szczelińca Wielkiego niemal z każdego punktu parku, sprawia że figury dinozaurów prezentują się jeszcze bardziej widowiskowo w takich okolicznościach przyrody!

Park Dinozaurów w Karłowie

park dinozaurów karłów szczeliniec wielki z dzieckiem Park Dinozaurów w Karłowie
Park Dinozaurów w Karłowie
Park Dinozaurów w Karłowie
Park Dinozaurów w Karłowie ziemia kłodzka atrakcje dla dzieci
3 / 5

Park Dinozaurów w Karłowie to głównie atrakcja stworzona z myślą o najmłodszych. Oprócz możliwości przymierzenia się do pradawnych dinozaurów, będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek o nich a także zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie na pamiątkę, oczywiście ze Szczelińcem w tle. Dla rodziców czy opiekunów, Park Dinozaurów powinien być chwilą wytchnienia i odpoczynku, co tylko dodatkowo potwierdza, że naprawdę warto do niego wstąpić po drodze:)

Park Dinozaurów w Karłowie
4 / 5

4 / 5

Ceny biletów do Parku Dinozaurów w Karłowie są niskie w porównaniu do innych tego typu miejsc.

4 / 5

Choć Park Dinozaurów w Karłowie, znajduje się przy najważniejszej drodze w okolicy, którą codziennie wędrują ku Szczelińcowi Wielkiemu setki jak nie tysiące turystów, nie musimy obawiać się w nim tłumów. Teren parku jest wystarczająco duży by pomieścić wszystkich chętnych a dodatkowo dinozaury rozstawiono w pewnych odległościach od siebie, dzięki czemu możemy liczyć na spokojne oglądanie bez tłumów.

4 / 5

W parku każdy dinozaur ma swoją tabliczkę z najważniejszymi informacjami o sobie a dodatkowo z zewnątrz, nad wejściem znajduje się duży szyld, który widać z daleka. Na terenie parku znajdziecie również kilka ławek do odpoczynku, toalety oraz plac zabaw.

4 / 5

W Karłowie, bliżej głównej drogi znajdziecie wiele parkingów, gdzie możecie zostawić bezpiecznie swój samochód. Parkingi są płatne, a parkowanie nie należy do najtańszych.

30 minut powinno w zupełności wystarczyć by spokojnie poznać wszystkie dinozaury parku i nie tylko.

Dla każdego:)

Po parku poruszamy się przygotowanymi alejkami, wysypanymi niewielkimi kamykami. Z jednej strony jest to całkiem bezpieczne rozwiązanie dla biegających urwisów a z drugiej, może być problematyczne gdy chcemy po nich przejechać np. wózkiem dziecięcym. Na terenie parku nie ma innych utrudnień typu schody, progi czy wyniesione pomosty.

  • doskonała lokalizacja,
  • pięknie przygotowane i bardzo realistyczne figury dinozaurów,
  • niskie ceny biletów,
  • dodatkowo dostępny plac zabaw, toaleta oraz niewielki bar,
  • brak tłumów,
  • chciałby się więcej atrakcji dla dzieci, rozmieszczonych wśród dinozaurów:)

Park Dinozaurów w Karłowie najlepiej odwiedzić po przejściu skalnego labiryntu na Szczelińcu Wielkim oraz zejściu z góry. Dla waszych dzieci będzie miłą nagrodą za przejście góry, na którą na pewno znajdą jeszcze siły a dla opiekunów czy rodziców, chwilą na złapanie oddechu.

Park Dinozaurów w Karłowie

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii ciekawe miejsca w Polsce. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka. Więcej inspiracji podróżniczych i ciekawych miejsc znajdziecie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

 

Wpis opublikowano: 21 lipca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 28 marca 2024

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl