Park Szachowy w Polanicy-Zdroju polanica-zdrój atrakcje

Park Szachowy w Polanicy-Zdroju

Park Szachowy w Polanicy-Zdroju to dla mnie najbardziej urokliwe miejsce tutejszego Parku Zdrojowego. Znajduje się on w południowo-zachodniej części Parku Zdrojowego i swoją tematyką nawiązuje do szachów, bardzo popularnych w tych stronach. Oprócz dużej szachownicy z ogromnymi pionami, znajdziecie tutaj również ławeczkę Akiby Rubinsteina, pawilon z Punktem Informacji Turystycznej i kawiarenką a także piękną i dużą fontannę, otoczoną imponującymi dywanami i klombami kwietnymi.

Park Szachowy w Polanicy-Zdroju zaprojektowano na planie prostokąta, ograniczonego ulicami: Parkową, Matuszewskiego, Kryniczną i Jana Pawła II. Wzdłuż głównej alejki znajdują się efektowne fontanny oraz kwietne kompozycje. Panuje w nim znacznie mniejszy ruch niż w centralnej części Parku Zdrojowego, bez co jest doskonałym miejscem na spokojniejszy spacer.

Park Szachowy w Polanicy-Zdroju

Polanica-Zdrój, kwartał ograniczony ulicami: Parkową, Matuszewskiego, Kryniczną i Jana Pawła II

Dokładną lokalizację miejsca: Park Szachowy w Polanicy-Zdroju, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Park Szachowy w Polanicy-Zdroju to bez wątpienia piękny park, będący częścią Parku Zdrojowego. Wyróżnia się tematyka przewodnią oraz niesamowita prezencją i estetyką – właśnie to wyróżnia go na tle innych zielonych parków i skwerów.

Park Szachowy w Polanicy-Zdroju

Park Szachowy w Polanicy-Zdroju polanica-zdrój atrakcje
Park Szachowy w Polanicy-Zdroju akiba rubinstein
Park Szachowy w Polanicy-Zdroju
park szachowy w polanicy-zdrój
park szachowy w polanicy-zdrój
3 / 5

Nawet gdy nie jesteście fanami Parków Zdrojowych, po których leniwie krążą kuracjusze, warto zahaczyć o Park Szachowy w Polanicy-Zdroju, który choć jest częścią dzielnicy uzdrowiskowej i Parku Zdrojowego, urzeka swoją estetyką, harmonią i spokojem.

Park Szachowy w Polanicy-Zdroju
4 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

Zdecydowanie mniej niż w centralnej części Parku Zdrojowego, co zachęca do spędzenie tutaj dłuższej chwili.

3 / 5

Niestety w tej kwestii jest sporo braków. Sytuację ratuje Punkt Informacji Turystycznej, który znajduje się w pawilonie.

3 / 5

Najbliższe parkingi znajdują się na obrzeżach części uzdrowiskowej miasta. Zazwyczaj są płatne a parkowanie nie należy do najtańszych.

Minimum 15 minut, choć możecie zostać oczywiście znacznie dłużej.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • estetyka i imponujące kwiatowe kompozycje na terenie parku,
  • Punkt Informacji Turystycznej i kawiarnia w parkowym pawilonie,
  • cichy i spokojny zakątek Parku Zdrojowego,
  • słabo oznakowane dojście do tej części parku,

Ogromne piony do szachów są również przyjazne dzieciom. Są wykonane z plastiku, dzięki czemu się lekkie i wasze pociechy bez problemu je podniosą czy przesuną po planszy. To dobra okazja do nauki królewskiej gry przez najmłodszych.

Park Szachowy w Polanicy-Zdroju

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii ciekawe miejsca w Polsce. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka. Więcej inspiracji podróżniczych i ciekawych miejsc znajdziecie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

 

 

Wpis opublikowano: 8 sierpnia 2022, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl