Park zdrojowy w Międzyzdrojach

Park zdrojowy w Międzyzdrojach

Park zdrojowy w Międzyzdrojach mimo, że położony w ścisłym centrum jest ostoją spokoju i oddechu od gwaru na pobliskim molo czy Alei Gwiazd. Choć park nie jest wielki, mamy tutaj kilka ciekawych miejsc jak fontanna, liczne rzeźby oraz mała architektura przy których przyjemnie usiąść i chwilę odpocząć.

Park w tym miejscu założony został w XIX wieku, dzięki czemu możemy zobaczyć w nim dzisiaj potężne okazy drzew. W centralnym punkcie parku zlokalizowano fontannę, przy której można spotkać ulicznych instrumentalistów, którzy dodatkowo umilają muzyką przyjemny szum wody. Od 1999 roku park nosi imię Fryderyka Chopina, którego popiersie stoi w pobliżu centralnej fontanny. Nad parkiem od strony głównej promenady Międzyzdrojów góruje Międzynarodowy Dom Kultury, który mieści się w okazałej i pięknie wyremontowanej willi. Na terenie parku znajduje się również urokliwa restauracja, a tuż przy jego granicach znajdziecie również punkt informacji turystycznej.

Park zdrojowy w Międzyzdrojach

w północnej cześci Międzyzdrojów, m. in. między ulicami Promenada Gwiazd, Krasickiego, Traugutta

Dokładną lokalizację miejsca: Park zdrojowy w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Park zdrojowy w Międzyzdrojach przypomina w swojej formie inne parki zdrojowe w Polsce. Na jego wyjątkowość wpływają unikatowe rzeźby ludzi kultury i sztuki, które wpisują się w ogólny pomysł na upamiętnienie tych osób w Międzyzdrojach, m. in. na Alei Gwiazd.

Park zdrojowy w Międzyzdrojach

Park zdrojowy w Międzyzdrojach
Park zdrojowy w Międzyzdrojach
Park zdrojowy w Międzyzdrojach
2 / 5

Park zdrojowy im. Fryderyka Chopina nie jest miejscem szczególnie wartym uwagi, choć może być przyjemną i ciekawą odskocznią od gwaru nadmorskiego kurortu, którego pełno nawet w jego najbliższym sąsiedztwie.

Park zdrojowy w Międzyzdrojach
4 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3.5 / 5

Park zdrojowy w Międzyzdrojach ze względu na swoje położenie jest miejscem często odwiedzanym przez turystów, wypoczywających w Międzyzdrojach. Jedni przychodzą do niego odpocząć, inni zrobić pamiątkowe zdjęcie a jeszcze inni, skrócić sobie idąc nim drogę na plażę.

3.5 / 5

Na terenie parku znajdziemy kilka elementów informacji dla turystów, jednak brakuje jej by powiedzieć, że jest wyczerpująca i interesująca.

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

Od kilku minut do godziny, w zależności od potrzeb każdego z Was.

Dla każdego.

Park zdrojowy w Międzyzdrojach dostępny jest dla każdego.

  • cisza, cień i spokój,
  • kilka ciekawych rzeźb i instalacji artystycznych,
  • wieczorem robi się bardzo klimatycznie,
  • dla niektórych osób park stał się toaletą czy barem…

Park zdrojowy to doskonały i całkiem przyjemny (cisza i cień) skrót między wieloma pensjonatami a atrakcjami nad samym morzem, takimi jak molo, Aleja Gwiazd czy plaże (zachodnia i wschodnia).

Park zdrojowy w Międzyzdrojach

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 17 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 24 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl