Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju to bez wątpienia największy zabytek tego dolnośląskiego uzdrowiska! Liczy 13 hektarów powierzchni i jest łącznikiem pomiędzy najważniejszymi atrakcjami Polanicy-Zdrój. Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju składa się z 5 części, z których najstarszy i najbardziej znany jest Park Centralny. Główną osią Parku Zdrojowego jest główna promenada, biegnąca od pijalni ku źródełku Wielkiej Pieniawy, czyli najbardziej znanej wody mineralnej tego uzdrowiska.
Na obszarze Parku Zdrojowego a także tuż przy nim znajdują się najważniejsze obiekty uzdrowiska: pijalnię wód mineralnych, teatr zdrojowy, muszlę koncertową czy sanatorium „Wielka Pieniawa”. Bardzo popularnym elementem parku są również fontanny a szczególnie kolorowa fontanna, znajdująca się przed sanatorium „Wielka Pieniawa”. Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju to również miejsce wyróżniające się przyrodą, wśród której znajdziecie niejeden pomnik przyrody. Poza nimi znajdują się w nim również unikalne drzewa egzotyczne, dalekowschodnie czy europejskie, które nie występują naturalnie na obszarze kraju.
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
Konkrety
lokalizacja
Polanica-Zdrój, pomiędzy ulicami: Parkową i Zdrojową
region
kategoria
tagi
Lokalizacja
Unikalność
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych parków zdrojowych Dolnego Śląska a nawet całej Polski. Choć to na pewno bardzo piękne miejsce, doskonałe na spokojny spacer nie można powiedzieć że wyjątkowe i unikatowe.
Galeria
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
Moim zdaniem
Będąc w Polanicy-Zdrój i tak odwiedzicie tutejszy Park Zdrojowy, który znajduje się w centralnej części uzdrowiska. Dlatego nie będę go Wam szczególnie polecał, bo i tak będzie obowiązkowym punktem na waszej trasie:)
Ranking
ceny
Bez opłat.
ilość turystów
Im bliżej Pijalni Wód Mineralnych tym więcej spacerowiczów. W bardziej odległych zakątkach parku, ilość osób przemierzających jego alejki jest coraz mniejsza.
przygotowanie
Na terenie parku znajdują się nieliczne kierunkowskazy, ułatwiające orientacje oraz wiele ławek, na których można usiąść i odpocząć wśród zieleni. Przez park przebiegają również 3 szlaki turystyczne, które są dobrze oznakowane.
Praktyczne info
parking
Najbliższe parkingi znajdują się na obrzeżach części uzdrowiskowej miasta. Zazwyczaj są płatne a parkowanie nie należy do najtańszych.
potrzebny czas
Dobrze mieć do dyspozycji około 45 minut – to takie minimum. Oczywiście można spacerować po Parku Zdrojowym znacznie dłużej, według uznania.
sugerowany wiek
Dla każdego.
dostępność
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju dostępny jest dla każdego.
Plusy i minusy
główne atuty
- duży park z wieloma pięknymi kwietnikami oraz unikatowymi miejscami, jak np. źródełko Wielkiej Pieniawy, fontanny itp.
- położenie przy najważniejszych budynkach i obiektach uzdrowiska,
- dostępność,
słabsze strony
- najbliższe parkingi są płatne a parkowanie nieco kosztuje,
- słabo przygotowana informacja, ułatwiająca poruszanie się po najciekawszych zakątkach parku,
Podpowiedź kierunkowo.pl
Moim zdaniem najbardziej urokliwym zakątkiem parku jest Park Szachowy. Jest tam również znacznie spokojniej, niż w Parku Centralnym w okolicach Pijalni Wód Mineralnych.
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
Poznajcie miejsca w okolicy!
Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:
- Szczeliniec Wielki z dzieckiem (parking, trasa, zdjęcia)
- Błędne Skały – skalny labirynt (mapa, zdjęcia, parking)
- Kudowa-Zdrój – atrakcje turystyczne wśród palm!
- Polanica-Zdrój. Atrakcje wokół Wielkiej Pieniawy!
- Duszniki-Zdrój. Atrakcje najspokojniejszego uzdrowiska w Sudetach
- Zamek Szczytna. Nietuzinkowy a mało znany!
Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii ciekawe miejsca w Polsce. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka. Więcej inspiracji podróżniczych i ciekawych miejsc znajdziecie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii ciekawe miejsca w Polsce i na mapie atrakcji turystycznych!