Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju to bez wątpienia największy zabytek tego dolnośląskiego uzdrowiska! Liczy 13 hektarów powierzchni i jest łącznikiem pomiędzy najważniejszymi atrakcjami Polanicy-Zdrój. Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju składa się z 5 części, z których najstarszy i najbardziej znany jest Park Centralny. Główną osią Parku Zdrojowego jest główna promenada, biegnąca od pijalni ku źródełku Wielkiej Pieniawy, czyli najbardziej znanej wody mineralnej tego uzdrowiska.

Na obszarze Parku Zdrojowego a także tuż przy nim znajdują się najważniejsze obiekty uzdrowiska: pijalnię wód mineralnych, teatr zdrojowy, muszlę koncertową czy sanatorium “Wielka Pieniawa”. Bardzo popularnym elementem parku są również fontanny a szczególnie kolorowa fontanna, znajdująca się przed sanatorium “Wielka Pieniawa”. Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju to również miejsce wyróżniające się przyrodą, wśród której znajdziecie niejeden pomnik przyrody. Poza nimi znajdują się w nim również unikalne drzewa egzotyczne, dalekowschodnie czy europejskie, które nie występują naturalnie na obszarze kraju.

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Polanica-Zdrój, pomiędzy ulicami: Parkową i Zdrojową

Dokładną lokalizację miejsca: Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych parków zdrojowych Dolnego Śląska a nawet całej Polski. Choć to na pewno bardzo piękne miejsce, doskonałe na spokojny spacer nie można powiedzieć że wyjątkowe i unikatowe.

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju źródło parkowe altana wielka pieniawa
kolorowa fontanna polanica-zdrój
2 / 5

Będąc w Polanicy-Zdrój i tak odwiedzicie tutejszy Park Zdrojowy, który znajduje się w centralnej części uzdrowiska. Dlatego nie będę go Wam szczególnie polecał, bo i tak będzie obowiązkowym punktem na waszej trasie:)

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
3.5 / 5

5 / 5

Bez opłat.

2.5 / 5

Im bliżej Pijalni Wód Mineralnych tym więcej spacerowiczów. W bardziej odległych zakątkach parku, ilość osób przemierzających jego alejki jest coraz mniejsza.

3 / 5

Na terenie parku znajdują się nieliczne kierunkowskazy, ułatwiające orientacje oraz wiele ławek, na których można usiąść i odpocząć wśród zieleni. Przez park przebiegają również 3 szlaki turystyczne, które są dobrze oznakowane.

3 / 5

Najbliższe parkingi znajdują się na obrzeżach części uzdrowiskowej miasta. Zazwyczaj są płatne a parkowanie nie należy do najtańszych.

Dobrze mieć do dyspozycji około 45 minut – to takie minimum. Oczywiście można spacerować po Parku Zdrojowym znacznie dłużej, według uznania.

Dla każdego.

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju dostępny jest dla każdego.

  • duży park z wieloma pięknymi kwietnikami oraz unikatowymi miejscami, jak np. źródełko Wielkiej Pieniawy, fontanny itp.
  • położenie przy najważniejszych budynkach i obiektach uzdrowiska,
  • dostępność,
  • najbliższe parkingi są płatne a parkowanie nieco kosztuje,
  • słabo przygotowana informacja, ułatwiająca poruszanie się po najciekawszych zakątkach parku,

Moim zdaniem najbardziej urokliwym zakątkiem parku jest Park Szachowy. Jest tam również znacznie spokojniej, niż w Parku Centralnym w okolicach Pijalni Wód Mineralnych.

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii ciekawe miejsca w Polsce. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka. Więcej inspiracji podróżniczych i ciekawych miejsc znajdziecie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

 

Wpis opublikowano: 7 sierpnia 2022, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl