Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój kudowa-zdrój pijalnia moniuszko marchlewski woda kudowa-zdrój atrakcje ziemia kłodzka atrakcje

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój to serce tego górskiego uzdrowiska, do którego codziennie zmierza tysiące osób pragnących napić się leczniczych wód mineralnych z głębi ziemi.

Okazały budynek pijalni wzniesiono na początku XX wieku. Prezentuje on połączenie stylu secesyjnego i barokowego, co tylko podkreśla jego znaczenie wśród pobliskich budynków. W półkolistej części budynku znajduje się serce pijalni, czyli źródło z którego możemy spróbować dwóch wód mineralnych: Moniuszko i Marchlewski, zarówno zimnych jak i podgrzanych. Wnętrze pijalni prezentuje się równie okazale, co w dużej mierze jest zasługą malowideł węgierskiego malarza Arpada Molnara. W wnętrzu budynku poza częścią ze źródłem wód mineralnych, znajduje się również kawiarnia, kilka sklepików oraz niewielka sala koncertowa.

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój jest otoczona rozległym i bardzo pięknym parkiem zdrojowym, na terenie którego znajdziecie wiele ciekawych miejsc, jak np. dawną halę spacerową, fontannę, muszle koncertową czy wiatę ze źródłem wody źródlanej.

Dokładną lokalizację miejsca: Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój to jedna z kilku pijalni na terenie Kotliny Kłodzkiej i jedna z wielu, jakie można znaleźć w całej Polsce. Wyróżnia ją oczywiście (jak i każdą inną) woda, która ma charakterystyczny i unikatowy skład.

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój kudowa-zdrój pijalnia moniuszko marchlewski woda kudowa-zdrój atrakcje ziemia kłodzka atrakcje
Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój uzdrowisko woda
Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój kudowa-zdrój pijalnia moniuszko marchlewski
marchlewski kudowa-zdrój woda
Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój kudowa-zdrój pijalnia moniuszko marchlewski
pijalnia kudowa-zdrój neon
4 / 5

Pijalnia w Kudowie to obowiązkowy punkt na mapie dla każdego kto chce odwiedzić to górskie uzdrowisko. Wody mineralne to skarb Kotliny Kłodzkiej i grzechem byłby nie spróbować Marchlewskiego i Moniuszki, będąc w Kudowie-Zdroju.

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój
2.8 / 5

2.5 / 5

Wejście po pijalni jest bezpłatne ale już wejście do strefy w której można napić się wody źródlanej jest płatne. Cena biletu choć nie jest wysoka, ale nieco chwyta za kieszeń w porównaniu do tego za co płacimy. Dodatkowo trzeba mieć swój kubek lub kupić go w jednym ze sklepików w pijalni. Bilet pozwala na jednorazowe wejście i spróbowanie tutejszych wód leczniczych. Szkoda, że na ma dostępnych biletów np. całodniowych czy tygodniowych.

2 / 5

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój to jedno z najliczniej odwiedzanych miejsc w mieście, będące równocześnie centrum dzielnicy uzdrowiskowej. Na delektowanie się wodami mineralnymi w samotności raczej nie macie co liczyć:)

4 / 5

Do pijalni powinniście trafić bez większego problemu, ułatwiają to drogowskazy w parku oraz oznaczenie budynku. We wnętrzu brakuje wyraźnej informacji gdzie kupić bilet czy kubek. Dodatkowo we wnętrzu znajdują się tablice z informacją o wodach leczniczych.

4.5 / 5

Najbliższym parkingiem jest bezpłatny parking na ulicy Moniuszki. Również przy głównej ulicy (Zdrojowej) znajdziecie bezpłatne parkingi. Mimo, że miejsc parkingowych wydaje się dużo, często jest problem znaleźć wolne miejsce.

Od 5 do kilkunastu minut.

Dla każdego.

Dostępne dla każdego.

  • miejsce, gdzie można się napić legendarnych wręcz wód mineralnych,
  • położenie w centrum dzielnicy uzdrowiskowej,
  • bezpłatne parkingi w pobliżu,
  • nieczytelne informacje dot. zakupu biletów i kubków,

Warto zaopatrzyć się w swój kubek, nieważne czy jednorazowy czy wielokrotnego użytku. Zawsze kilka groszy i minut do przodu:)

Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii ciekawe miejsca w Polsce. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka. Więcej inspiracji podróżniczych i ciekawych miejsc znajdziecie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 27 lipca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl