Przechodzący przez rzekę

Przechodzący przez rzekę w Bydgoszczy

Mówi coś Wam rzeźba balansująca? Mi też to nic nie mówiło, dopóki nie dowiedziałem się, że to po prostu rzeźba “stojąca” na linie. Jedną z nich jest właśnie rzeźba “Przechodzący przez rzekę” w Bydgoszczy.

Ta niecodzienna forma artystyczna przedstawia młodego mężczyznę, podobno adoratora bydgoskiej Łuczniczki, której to odnosi wypuszczoną na drugi brzeg Brdy strzałę. Aby było romantyczniej młodzieniec idzie dzielnie po stu metrowej linie rozciągniętej nad brzegami rzeki. Jest atrakcja? No jest i to nie byle jaka! Jest ciekawie, intrygująco, niecodziennie oraz z nawiązaniem do najbardziej znanych symboli miasta! Oto jak należy robić dzisiaj atrakcje dla turystów, które bardzo szybko stają się symbolami miasta czy regionów.

Z jeszcze kilku ciekawostek, rzeźba ma ponad 2 metry wysokości, waży jedynie 50 kilogramów, tyczka (żerdź) którą trzyma młodzieniec by ułatwić sobie zadanie mierzy 6 metrów a lina między brzegami ma ponad 100 metrów długości.

Przechodzący przez rzekę w Bydgoszczy

Bydgoszcz, w pobliżu mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Dokładną lokalizację miejsca: Przechodzący przez rzekę w Bydgoszczy, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Mało takich rzeźb możemy spotkać w Polsce, dlatego warto podkreślić jej wyjątkowość. Dodatkowo lokalizacja w bardzo popularnym turystycznie miejscu oraz nawiązanie do największych symboli miasta, dodaje tylko unikalności.

Przechodzący przez rzekę w Bydgoszczy

Przechodzący przez rzekę
Przechodzący przez rzekę
Spichrze w Bydgoszczy
brda w bydgoszczy
Przechodzący przez rzekę
5 / 5

Dla mnie miejsce kultowe i warte zobaczenia. Mało kto od razu wytłumaczy ciekawostkę z cyklu “jakim prawem to wisi”:)

Przechodzący przez rzekę w Bydgoszczy
3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

2 / 5

Na pobliskim moście i bulwarach nie brakuje chętnych do zobaczenia i sfotografowania rzeźby “Przechodzący przez rzekę”.

2 / 5

Bydgoszcz wyróżnia się doskonałą informacją turystyczną, niestety przy rzeźbie balansującej, ktoś się nie popisał… Nie znalazłem tablicy z nazwą rzeźby ani krótkim opisem, jedynie miejskie przewodniki opisują bardzo dobrze tą nietypową atrakcję.

4.5 / 5

Nowoczesny (płatny) parking przy ul. Jana Kazimierza oraz darmowy, choć często przepełniony parking przy Urzędzie Miasta (ul. Grudziądzka) są wystarczającą bazą parkingową dla turystów odwiedzających Bydgoszcz. Dodatkowo można zaparkować na dużym, choć płatnym parkingu przy bydgoskiej Operze.

Maksymalnie 5 minut, chyba że masz ochotę dłużej.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • unikalność i intrygująca forma,
  • lokalizacja niemal w ścisłym centrum miasta,
  • dostępność,
  • brak informacji turystycznej o rzeźbie w najbliższej okolicy, która przybliżyła by jej historię i nawiązania,
  • bywa tłumnie odwiedzana,

Jeden z końców liny, która podtrzymuje młodzieńca uczepiona jest zabytkowego spichrza przy ulicy Grodzkiej.

Przechodzący przez rzekę w Bydgoszczy

Wpis opublikowano: 29 stycznia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 26 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl