latarnia morska w ustce promenada w ustce ustka

Ustka – pomorskie uzdrowisko i nie tylko…

Ustka to miasto na Wybrzeżu Słowińskim, której historia przyjmuje się sięga epoki brązu. Jest to jedno z największych miast na Wybrzeżu Słowińskim, choć wcale nie jest wyjątkowo duże. Leży nad rzeką Słupią, która to właśnie w Ustce wpływa do Morza Bałtyckiego. Ustka to miasto wielu światów, z jednej strony miasto portowe, do tego uzdrowisko ale przede wszystkim duży ośrodek turystyczny.

Nie ma się co dziwić, że Ustka jest tak bardzo lubiana przez turystów. Piękne plaże, wyjątkowa promenada, urokliwa latarnia morska i obrotowy most, który z marszu stał się ogromną atrakcją a miał być głównie ułatwieniem, przy przejściu na drugi brzeg. Do tego trzeba dorzucić jeszcze rozwijającą się starą osadę rybacką, która moim zdaniem ma ogromny potencjał by przyciągnąć do Ustki jeszcze więcej turystów. Całość najważniejszych atrakcji dopełnia jeszcze port z imponującymi falochronami na wyjściu z niego. Gdyby komuś było nadal mało zawsze może jeszcze zobaczyć dzielnicę uzdrowiskową z parkiem uzdrowiskowym, ustecki szlak historyczno-militarny z baterią Bluchera oraz bardzo popularne ostatnimi czasy trzecie molo. Do tego oczywiście główny “deptak” miasta, czyli ul. Marynarki Polskiej, gdzie po horyzont widać sklepy, krany, bary i inne miejsca do wydawania wakacyjnych pieniędzy a także rejsy stylizowanymi statkami po najbliższej okolicy.

Jednym słowem jest co robić a dodatkowo ze względu na różnorodność atrakcji, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Miasto na pewno warte odwiedzenia!

Dokładną lokalizację miejsca: Ustka – pomorskie uzdrowisko i nie tylko…, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Miast pokroju Ustki nad polskim wybrzeżem jest kilka, a każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe. Na pierwszy rzut oka przypomniał mi się Kołobrzeg, jednak szybko zrozumiałem, że Ustka jest dużo mniejsza, a przez to bardziej kameralna i skondensowana. Tutaj nie trzeba wiele chodzić, by zobaczyć tak wiele.

Ustka – pomorskie uzdrowisko i nie tylko…

latarnia morska w ustce promenada w ustce ustka
promenada w ustce
port w ustce
ustka
4 / 5

Jeżeli się wahasz, czy warto odwiedzić Ustkę – odpowiadam! Warto! Sam osobiście myślę, że jeszcze do niej wrócę bo wszystkiego nie dałem rady zobaczyć. Choć dużo widziałem, został niedosyt tego miejsca, a to najlepsza oznaka jakości tego miasta.

Ustka – pomorskie uzdrowisko i nie tylko…
3.5 / 5

4 / 5

Ceny standardowe jak to nad polskim morzem… Nie ma tragedii, ceny są akceptowalne.

2.5 / 5

Ustka zyskuje na popularności, dlatego i coraz większe ilości osób odwiedzają to nadmorskie uzdrowisko. Na pustki nie masz co liczyć.

4 / 5

Jest dobrze pod tym względem. Jako ciekawy tego miejsca, nie zawiodłem się tym co tam było dla mnie przygotowane. Choć oczywiście chciałbym jeszcze więcej!

5 / 5

Dwa duże, dedykowane dla turystów parkingi. Jeden na zachodnim brzegu (ul. Bohaterów Westerplatte – płatny) oraz drugi na wschodnim brzegu (ul. Słupska – darmowy). To trzeba docenić!

By zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania Ustka musiałbyś spędzić tutaj 3-4 dni.

Dla każdego.

Większość atrakcji w których byłem, była dostosowana do możliwości poruszania się przez osoby niepełnosprawne.

  • mnogość i różnorodność atrakcji na relatywnie małej powierzchni,
  • bardzo dobra baza hotelowa,
  • dużo punktów obsługi turystyki (gastronomia, sklepy, atrakcje),
  • dobra informacja turystyczna,
  • świetnie prowadzona promocja w internecie,
  • przygotowane duże parkingi pod ruch turystyczny,
  • nadal tkwiący potencjał,
  • sporo turystów,
  • niektóre ceny w sezonie, potrafią zawrócić w głowie,
  • W moim przypadku bardzo dobrym wyborem okazał się dalej położony od ścisłego centrum, parking na ul. Słupskiej. Od niego spokojnym krokiem do pierwszych kramów na ul. Marynarki Polskiej było tylko 5 minut drogi. Do portu dojście trwało niecałe 15 minut.

Ustka – pomorskie uzdrowisko i nie tylko…

Interesuje Cię okolica? Wcale się nie dziwię! Poznaj ją lepiej dzięki poniższym wpisom:

Wpis opublikowano: 11 czerwca 2020, ostatnia modyfikacja treści: 14 maja 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl