
Wartostrada w Poznaniu
Wartostrada w Poznaniu to system ciągów i ścieżek rowerowych, biegnących w śródmieściu miasta wzdłuż koryta Warty. Ich budowa rozpoczęła się w 2011 roku i docelowo ma zakończyć się po zamknięciu pętli rowerowej, ciągnącej się po obu stronach rzeki od mostu Lecha aż do mostu Przemysła I. Wtedy to Wartostrada powinna mieć około 10 kilometrów długości i przebiegać tuż obok niezwykle interesujących miejsc. Już teraz fragmenty Wartostrady przebiegają tuż obok Bramy Poznania, Starego Portu, Parku Stare Koryto Warty, Łazienek Rzecznych czy plaż miejskich.
Ścieżki rowerowe Wartostrady są wygodnymi drogami asfaltowymi, miejscami również ze sztucznym oświetleniem. Na niemal całej długości trasy razem ze ścieżkami rowerowymi biegną równolegle lub wspólnie ścieżki spacerowe dla pieszych. W planach jest również połączenie Wartostrady z terenami rekreacyjnymi nad poznańskim Jeziorem Maltańskim, poprzez dawną śluzę Cybińską, dzięki której pokonanie ruchliwej ulicy Jana Pawła II odbywałoby się bezkolizyjnie. Fajną ciekawostką są liczniki, które na bieżąco zliczają rowerzystów korzystających z Wartostrady.
Co jeszcze we wpisie?
To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.
Autor wpisu
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Lokalizacja – Wartostrada w Poznaniu
Lokalizacja miejsca „Wartostrada w Poznaniu”: wzdłuż Warty, na obu brzegach rzeki, na terenie Śródmieścia Poznania pomiędzy mostali Lecha i Przemysła I. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Konkrety
Wartostrada w Poznaniu w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
Wartostrada w Poznaniu to dobrej jakości i przyjazna dla użytkowników ścieżka rowerowa i trasa spacerowa. Mimo, że przebiega tuż obok niezwykle ciekawych miejsc, znajdujących się w centrum dużego polskiego miasta, nadal jest jedynie ścieżką rowerową czy pieszą.
2/5
Atrakcjami Wartostrady są miejsca obok których przebiega, a nie sam szlak. Niemniej jeżeli masz ochotę na rowerową przejażdżkę po Poznaniu, Wartostrada będzie jednym z najlepszych wyborów.
Galeria zdjęć
Wartostrada w Poznaniu

Rating miejsca
Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!
Średnia ocena – 3.7/5 – składowe oceny:
Ceny – 5/5
Bez opłat.
Ilość odwiedzających – 3/5
Wartostrada w Poznaniu nie zasypia! Przygotuj się na to, że niemal całą dobę można tam kogoś spotkać a w miejscach szczególnie popularnych wpaść w niemały tłum osób, spragnionych rekreacji.
Przygotowanie – 3/5
Są miejsca oznakowane bardzo poprawnie, ale są również miejsca gdzie brakuje jakichkolwiek oznaczeń. Największą bolączką jest jednak brak map z całym systemem Wartostrady, rozstawionych w najważniejszych miejscach trasy, z których można by odczytać które odcinki są już dostępne dla użytkowników.
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje – Wartostrada w Poznaniu
Parking – 4/5
Wzdłuż Wartostrady znajdziecie wiele miejsc do pozostawienia samochodów by ruszyć w trasę rowerem. Przygotuj się jednak, że w pewnych miejscach może być ciężko zaparkować. Parkingów najlepiej szukać na OpenStreetMap.
Potrzebny czas
Według uznania! Możesz spędzić na Wartostradzie kilkanaście minut a możesz również kilka godzin.
Sugerowany wiek
Dla każdego.
Dostępność
Dla każdego.
Wartostrada w Poznaniu stale się wydłuża! Prace nad kolejnymi odcinkami trwają niemal stale i aby być na bieżąco z informacjami, w których miejscach można korzystać z tras warto sprawdzać System Informacji Przestrzennej Miasta Poznania, gdzie została utworzona specjalna warstwa map z trasami rowerowymi.
Plusy i minusy
główne atuty
- w większości doskonała nawierzchnia tras,
- wiele ciekawych miejsc przy trasach,
- stała rozbudowa i oddawanie do użytku nowych odcinków,
słabsze strony
- nadal wiele odcinków bez kontynuacji,
- niewystarczające oznakowanie tras,
- na niektórych odcinkach bywa tłoczno,
Poznajcie inne miejsca w okolicy
Poznaj Poznań jeszcze lepiej! Dzięki poniższym wpisom poznasz najciekawsze miejsca miasta:
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz