Wieża widokowa w Wolicy Koziej widok żerkowsko-czeszewski park krajobrazowy wielkopolska punkty widokowe w wielkopolsce

Wieża widokowa w Wolicy Koziej

Wieża widokowa w Wolicy Koziej to jeden z punktów widokowych na terenie Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego obok m. in. najpopularniejszego punktu nad Brzóstkowem w Szwajcarii Żerkowskiej. Znajduje się ona w zachodniej części parku, w pobliżu rezerwatu przyrody Dębno nad Wartą. Wieża widokowa w Wolicy Koziej to drewniana konstrukcja słupowo-ryglowa, licząca sobie około 15 metrów wysokości i wykonana z drewna sosnowego. Po pokonaniu około 80 drewnianych stopni, prowadzących na znajdujący się na jej szczycie taras widokowy można podziwiać panoramę na pobliski krajobraz rozlewisk i starorzeczy Warty, częściowo porośniętych lasem łęgowym a także malownicze okolice pobliskiego Hermanowa. Sama wieża została wzniesiona na niewielkim pagórku, pośród głównie iglastego lasu w północnej części wsi Wolica Kozia.

W pobliżu wieży znajduje się również drewniana wiata piknikowa, stojak na rowery oraz ścieżki prowadzące do wieży. Wieża zlokalizowana jest przy szlakach do nordic walking, szlaku pieszym i rowerowym, wytyczonych na terenie parku krajobrazowego. Pod samą wieża przebiega również Nadwarciańska Droga św. Jakuba.

Wieża widokowa w Wolicy Koziej

Wolica Kozia, północna część wsi, przy drodze do Dębna

Dokładną lokalizację miejsca: Wieża widokowa w Wolicy Koziej, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Obszar Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego to wyjątkowo malowniczy region Wielkopolski, na którym znajdziecie kilka ciekawych punktów widokowych. Wieża widokowa w Wolicy Koziej to na pewno jeden z tych najlepiej przygotowanych i atrakcyjnych punktów widokowych, które znajdziecie w tej okolicy.

Wieża widokowa w Wolicy Koziej

Wieża widokowa w Wolicy Koziej widok żerkowsko-czeszewski park krajobrazowy
Wieża widokowa w Wolicy Koziej widok żerkowsko-czeszewski park krajobrazowy
Wieża widokowa w Wolicy Koziej widok żerkowsko-czeszewski park krajobrazowy punkty widokowe w wielkopolsce
Wieża widokowa w Wolicy Koziej wielkopolska punkty widokowe w wielkopolsce
widok żerkowsko-czeszewski park krajobrazowy
drewniane schody na wieżę widokową
3 / 5

Drewniana wieża widokowa w Wolicy Koziej to ciche i całkiem widokowe miejsce jak na środkową Wielkopolskę. Doskonale sprawdzi się jako przystanek na trasie mikropodróży po okolicy!

Wieża widokowa w Wolicy Koziej
4.2 / 5

5 / 5

Wstęp na wieżę jest bezpłatny.

4.5 / 5

Wieża widokowa w Wolicy Koziej jest miejscem ustronnym, gdzie raczej nie natraficie na tłum turystów. Zdecydowanie częściej spotkać możecie tutaj miejscowych.

3 / 5

W pobliżu wieży znajduje się drewniana, zadaszona altana piknikowa oraz dwie tablice informacyjne (regulamin oraz mapa pobliskich tras nordic walking). Dodatkowo natraficie pewnie na drogowskaz, pomagający dotrzeć pod wieżę. Poza tym nie znajdziecie tutaj innej infrastruktury towarzyszącej czy informacyjnej, która pozwoliła by lepiej poznać to miejsce i jego okolice.

4 / 5

Pod wieża znajduje się nieoznakowany parking, znajdujący się kilkanaście metrów od wieży.

By w pełni skorzystać z tego miejsca wystarczy Wam około 15 minut. Jeżeli chcecie zorganizować tutaj piknik czy dłuższą przerwę, oczywiście zarezerwujcie sobie więcej czasu.

Dla każdego, choć najmłodsze dzieci mogą mieć problem wejść na szczyt wieży.

Znajdująca się na niewielkim pagórku wieża widokowa, a tym bardziej taras widokowy do którego należy wejść po ok. 80 drewnianych schodach to miejsca niedostępne dla osób mających duże problemy z poruszaniem się lub poruszających się na wózkach. Małe dzieci mogą dostać się na wieże tylko z pomocą dorosłych.

  • jedna z niewielu drewnianych wież widokowych w tej części Wielkopolski,
  • widok na wyjątkowy krajobraz, szczególnie cenny przyrodniczo,
  • położenie przy szlakach pieszych i rowerowych,
  • mało odwiedzających, przez co to bardzo ustronne miejsce
  • niestety dużym problemem tego miejsca są śmieci i ogólny brak utrzymywania porządku, który potęgują zapewne nieodpowiedzialni odwiedzający to miejsce,
  • uboga informacja turystyczna i słabo oznakowany dojazd,
  • dużo śmieci walających się w pobliżu wieży, co niestety jest zasługą osób ją odwiedzających…

Szkoda, że wieża nie jest o kilka metrów wyższa, przez co taras widokowy znajdowałby się ponad koronami pobliskich drzew, dzięki czemu widok byłby pełniejszy i bardziej rozległy.

Wieża widokowa w Wolicy Koziej

Kalisz i okolice to wyjątkowo ciekawy kierunek na mikropodróż pełną wrażeń! To również moje rodzinne strony, dlatego chętnie opowiadam o nich w moich wpisach, w których znajdziecie wiele ciekawych i inspirujących informacji! Poznajcie kilka z nich:

Wszystkie wpisy z miejsc w południowej Wielkopolsce znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę, oznaczone tagiem #kalisz i okolice. Praktyczne opisy najciekawszych miejsc z tego regionu dodatkowo znajdziecie wśród ciekawych miejsc w Polsce, gdzie również oznaczone są tagiem #kalisz i okolice. Dodatkowo zapraszam Was również na mapę atrakcji turystycznych w Polsce, gdzie wszystkie opisane przeze mnie miejsca i atrakcje znajdziecie na interaktywnej i intuicyjnej mapie!

Wpis opublikowano: 5 września 2023, ostatnia modyfikacja treści: 5 września 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl