zielona symfonia w poznaniu śródka

Zielona Symfonia w Poznaniu

Kilka kroków od najsławniejszego śródeckiego muralu znajduje się kolejny “mural”, czy może bardziej nietypowa instalacja na ścianie jednej z kamienic. To Zielona Symfonia, czyli grający mural! Dzięki zastosowaniu plątaniny rur i przeróżnych blaszanych elementów, spływająca woda gra na nich swoją symfonię! Oczywiście nie liczmy na urzekającą symfonię, przypominającą koncert orkiestry symfonicznej a nastawmy się bardziej na blaszane odgłosy i szum spływającej wody. Niemniej atrakcja intryguje a dodatkowo to chyba jedyna tego typu instalacja w Polsce!

Zielona Symfonia na Śródce została odsłonięta w 2018 roku i szybko stała się śródecką atrakcją! Pod muralem znajduje się również kawałek placu, który co jakiś czas gości ciekawe wydarzenia kulturalne i lokalne.

Zielona Symfonia w Poznaniu

Poznań, ul. Ostrówek 17

Dokładną lokalizację miejsca: Zielona Symfonia w Poznaniu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Jak już wspomniałem Zielona Symfonia jest najprawdopodobniej jedyną tego typu instalacją w Polsce! To tylko potwierdza jej wyjątkowość i niepowtarzalność.

Zielona Symfonia w Poznaniu

zielona symfonia w poznaniu śródka
zielona symfonia w poznaniu śródka
wielkopolska ciekawostki
3 / 5

By usłyszeć piękno deszczowej symfonii, musimy przyjść tutaj w czasie trwania konkretnej ulewy… Jednak przy okazji słonecznej pogody, możemy podziwiać ten pomysłowy mural, dlatego warto zobaczyć to miejsce będąc na poznańskiej Śródce, idąc np. w kierunku innego, bardziej znanego muralu.

Zielona Symfonia w Poznaniu
4 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4.5 / 5

W tym miejscu nie spotkacie raczej nikogo kto podziwia tą intrygującą instalację. Delikatny tłum pod muralem, może jednak zostać przyciągnięty przez sąsiednie restauracje i kawiarnie.

2.5 / 5

Jedna tablica na ścianie, na której znajduje się instalacja to trochę mało…

4 / 5

Brak dedykowanego parkingu, jednak w pobliżu jest kilka miejsc gdzie można zostawić samochód. Warto poszukać miejsca na ul. Ostrówek, Cybińska czy Rynek Śródecki.

Kilka minut wystarczy by poznać to miejsce.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • niepowtarzalność,
  • lokalizacja,
  • dostępność,
  • niestety cały urok Zielonej Symfonii można poznać jedynie przy dużym szczęściu, rzęsistym deszczu i wietrze

Poznańska Śródka to dzielnica, która w ostatnich latach odradza się z popiołów. Połączenie jej Mostem Jordana z Ostrowem Tumskim oraz budowa Bramy Poznania, spowodowało, że na dzielnicy otworzyło się wiele ciekawych lokali gastronomicznych, organizowane są wydarzenia uliczne oraz powstają takie perełki jak mural na Śródce, czy mural który gra podczas deszczu! Dlatego gdy już tutaj zawitasz, poświęć kilka minut i zobacz co jeszcze kryje w sobie ta dzielnica miasta.

Zielona Symfonia w Poznaniu

Wpis opublikowano: 18 maja 2021, ostatnia modyfikacja treści: 28 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl