tu byłem

Jezioro Góreckie jest sercem Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz jednym z najbardziej cennych obszarów w jego terenie. Z racji, że Jezioro Góreckie zostało objęte ochroną ścisłą, w 1995 roku wprowadzono całkowity zakaz kąpieli w nim. Spowodowane było to głównie pogarszającym się stanem jakości wody w akwenie. Z tego powodu czynna i chętnie odwiedzana plaża na południowo-wschodnim brzegu musiała zostać zamknięta. Nie ma tego złego, co by jednak na dobre nie wyszło, ponieważ dawna plaża nad Jeziorem Góreckim jest dzisiaj jednym z najlepszych punktów widokowych na całe Jezioro Góreckie. Dodatkowo w jej pobliżu urządzono niewielkie miejsce do odpoczynku dla turystów.

region:

lokalizacja: południowo-wschodni brzeg Jeziora Góreckiego w Wielkopolskim Parku Narodowym

Dawna plaża nad jeziorem Góreckim

zdjęcia

unikalność

4/5

Trudno oceniać nieczynną plażę, ale można ocenić samo miejsce! Wyjątkowe, głównie z racji imponującego widoku na Jezioro Góreckie.

moim zdaniem

4/5

Jeżeli szukasz najpiękniejszego miejsca w Wielkopolskim Parku Narodowym, to dawna plaża nad Jeziorem Góreckim jest rozwiązaniem twojego problemu. Tego miejsca nie możesz przegapić, będąc w tych stronach.

Dawna plaża nad jeziorem Góreckim

mapa

oceny

średnia ocena
3.3/5

ceny

5/5

Bezpłatne.

ilość turystów

4/5

Raczej niewielu, choć w letnie weekendy można spodziewać się większej ilości.

infrastruktura turystyczna

1/5

Brak. Warto postawić w tym miejscu tablicę informacyjną, która przybliży to miejsce, jego historię i decyzje, które to miejsce zmieniły.

przydatne informacje

potrzebny czas

Minimalnie 5 minut, optymalnie około 10-15 minut jest wystarczające by nacieszyć się widokiem. Maksimum określasz sam.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

4/5

Liczne i odpowiednio duże parkingi przy wejściach na szlaki turystyczne, niestety płatne.

dostępność

Miejsce znajdujące się przy szlaku turystycznym, który może sprawić trochę trudności zarówno osobom niepełnosprawnym jak i rodzicom z wózkami.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Dawna plaża nad Jeziorem Góreckim to doskonałe miejsce do fotografii krajobrazowej. Ciekawy widok i dobre warunki oświetleniowe to tylko dodatkowe atuty.

Dawna plaża nad jeziorem Góreckim

mocne strony

słabe strony

  • chętnie odwiedzane, co może powodować sporą ilość turystów w letnie weekendy,
  • zrozumiały zakaz kąpieli

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Dawna plaża nad jeziorem Góreckim

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x