Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem
 • Marcin
 • 26 października 2022
Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem

Cichowo to niewielka miejscowość, położona w środkowej Wielkopolsce w gminie Krzywiń. Wieś zachwyca swoim letniskowym charakterem, malowniczym położeniem i wyjątkowymi atrakcjami. Na waszą szczególną uwagę oprócz Filmowego Soplicowa, zasługuje również druga atrakcja tej miejscowości, czyli Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem. Znajduje się ona w centrum miejscowości, a prowadzi do niej zejście z głównej ulicy.

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem to miejsce stworzone do wypoczynku nad wodą, gdzie bez wielkich tłumów możecie korzystać z uroków wypoczynku nad wodą. Kąpielisko w Cichowie to miejsce niewielkie ale mające wszystko, co potrzeba by wygodnie i bezpiecznie korzystać z uroków ciepłej pogody. Kąpielisko jest strzeżone, przy nim znajdziecie toalety, boiska sportowe, punkty gastronomiczne a nawet plac zabaw dla dzieci.

region
lokalizacja

Cichowo, na Osiedlu Brzegi Ruczaju

GALERIA

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem
Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem
Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem
Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem
plaża w cichowie
cichowo plaża kąpielisko

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Mimo niewątpliwego uroku Cichowa i okolic, tutejsze jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem to jedno z wielu podobnych tego typu miejsc wypoczynkowych w regionie i kraju. Na wyróżnienie zasługuje strzeżone kąpielisko, zaplecze gastronomiczne oraz sanitarne.

 • MOIM ZDANIEM

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem to miejsce, które na pewno warto odwiedzić podczas leniwego, ciepłego dnia. W porównaniu do innych miejsc, możecie liczyć tutaj na większy spokój oraz świetnie przygotowane zaplecze.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.2 / 5

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem


CENY

5 / 5

Korzystanie z kąpieliska w Cichowie jest bezpłatne.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3.5 / 5

W porównaniu do innych, podobnych miejsc Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem to miejsce spokojniejsze i mniej oblegane. Oczywiście podczas upalnej, letniej pogody powinniście liczyć się z większą ilością wypoczywających w tym miejscu.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4 / 5

Dojazd do kąpieliska, jak i samo kąpielisko jest oznakowane. Na miejscu znajdziecie dodatkowo tablice informacyjne oraz bardzo dobrze przygotowane zaplecze. Oznakowane są również parkingi w najbliższej okolicy.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4.5 / 5

Przy głównej ulicy Cichowa znajduje się kilka parkingów, na których można bezpiecznie pozostawić swoje auto. Parkingi znajdują się około 100-200 metrów od wejścia na teren kąpieliska i są bezpłatne.

POTRZEBNY CZAS

Tyle, ile tylko będziecie chcieli:)

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Zdecydowana większość kąpieliska w Cichowie jest dostępna dla każdego i nie powinna sprawić nikomu żadnych trudności.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

W Cichowie są dwie plaże – główna, którą przybliżyłem Wam w tym opisie miejsca oraz druga, znajdująca się przy OW Zacisze. Uważajcie by ich nie pomylić.

Dodatkowo warto wspomnieć, że na terenie głównego kąpieliska w Cichowie jest zakaz przebywania z psami i zwierzętami domowymi.

Jezioro Cichowo z plażą i kąpieliskiem

MOCNE STRONY

 • kąpielisko z dobrze przygotowanym zapleczem (gastronomia, natryski, toalety, ratownik),
 • bezpłatne parkingi w pobliżu,
 • bezpłatny wstęp na kąpielisko oraz brak opłat za sanitariaty,
 • brak wielkich tłumów,
 • piękna okolica i ciekawe atrakcje w pobliżu,

SŁABE STRONY

 • nie zauważyłem…

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!