Marina Wapnica
Marina Wapnica to nowoczesny port morski, zlokalizowany na wschodnim brzegu Jeziora Wicko Wielkie w niedużej odległości od malowniczej wstecznej delty ujścia Świny. W porcie zlokalizowana została marina (port jachtowy), która może pomieścić 52 jachty przy betonowym nabrzeżu jak i przygotowanych pomostach. We wschodniej części portu wzniesiono efektowny budynek bosmanatu w którym poza pomieszczeniami administracyjnymi znajduje się także zaplecze techniczne, gastronomiczne oraz sanitarne. Marina Wapnica jest również miejscem licznych wydarzeń, związanych oczywiście z żeglowaniem, które organizowane są na wodach Zalewu Szczecińskiego.
Dla osób przybijających do nabrzeża Mariny Wapnica, staje się ona doskonałą bazą wypadową do okolicznych atrakcji, takich jak Jezioro Turkusowe, Woliński Park Narodowy, Wzgórze Zielonka, Grodzisko Lubin czy Międzyzdroje.
Co jeszcze we wpisie?
To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.
Autor wpisu
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Lokalizacja – Marina Wapnica
Lokalizacja miejsca „Marina Wapnica”: Wapnica – Międzyzdroje, ul. Turkusowa 3c. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Konkrety
Marina Wapnica w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
2/5
Port Jachtowy „Marina” Wapnica to jedna z wielu przystani na polskim wybrzeżu, która oczywiście wyróżnia się lokalizacją, lecz poza tym przypomina inne obiekty tego typu.
Dla turysty, który nie jest pasjonatem żaglowania, Marina Wapnica nie będzie szczególną atrakcją. Jachty zaciekawią szczególnie pasjonatów oraz dzieci, które zawsze chętnie pooglądają kolorowe „statki”.
Galeria zdjęć
Marina Wapnica
Rating miejsca
Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!
Średnia ocena – 1.7/5 – składowe oceny:
Ceny – 0/5
Wstęp na teren mariny mają tylko osoby, które w niej cumują. Port nie jest otwarty dla ruchu turystycznego, w związku z czym nie są pobierane żadne opłaty.
Ilość odwiedzających – 5/5
Z racji, że Marina Wapnica nie jest atrakcją turystyczną nie ma tutaj nikogo poza osobami z niej korzystających.
Przygotowanie – 0/5
Nie dotyczy.
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje – Marina Wapnica
Parking – 3.5/5
Parking płatny na terenie mariny, dostępny jest tylko dla cumujących jachty. Drugi, nieoznakowany (dziki) parking znajduje się przez mariną.
Potrzebny czas
Spacer wzdłuż basenu portowego to kwestia 10-15 minut.
Sugerowany wiek
Dla każdego, szczególnie kilkuletnie dzieci mogą być zadowolone z zobaczenia „statków” z bliska.
Dostępność
Obiekt nie jest dostępnych dla turystów. Dla osób chętnych do zobaczenia mariny z bliska pozostaje spacer wzdłuż ul. Turkusowej, ciągnącej się wzdłuż basenu portowego i oglądanie przystani zza ogrodzenia.
W bezpośrednim sąsiedztwie portu jachtowego znajdziecie smażalnię ryb oraz plażę nad Jeziorem Wicko Wielkie. Plaża niestety nie zawsze jest otwarta.
Plusy i minusy
główne atuty
- obiekt stosunkowo nowy i zadbany,
- bliskość innych ciekawych miejsc jak np. Jezioro Turkusowe czy Woliński Park Narodowy,
słabsze strony
- niestety można oglądać tylko zza ogrodzenia (co oczywiście jest całkowicie zrozumiałe),
Poznajcie inne miejsca w okolicy
Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz