tu byłem

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu to jedna z pierwszych tego typu atrakcji w Polsce! Drewniana kładka na wysokości koron drzew, oddana została dla turystów w 2020 roku. Jej długość to blisko 300 metrów a maksymalnie biegnie 13 metrów na ziemią! Dzięki temu możemy przespacerować się dosłownie wśród koron drzew, co jest niecodziennym doznaniem.

Poznań to nie tylko Ostrów Tumski, katedra oraz Stare Miasto z zabytkowym Starym Rynkiem, na którym można zobaczyć renesansowy ratusz oraz unikatowe domki kupieckie tuż po sąsiedzku. W Poznaniu bardzo niedaleko centrum miasta znajdują się imponujące tereny rekreacyjne, które rozciągają się dookoła sztucznego zbiornika wodnego, które potocznie wszyscy w mieście nazywają Maltą od jego nazwy czyli Jeziora Maltańskiego. To na jego tyłach znajduje się ogromne poznańskie nowe ZOO, przy którym rozciąga się Dolina Szklarki, gęsto porośnięta drzewami. To właśnie we wspomnianej dolinie zlokalizowana została ścieżka w koronach drzew w Poznaniu.

Dodatkowo ścieżka w koronach drzew w Poznaniu ma również inne plusy, oprócz samej unikalności i rozmiarów. W całości dostępna jest dla osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami dziecięcymi, ponieważ prowadzą na nie łagodne podjazdy. Na trasie ścieżki zlokalizowano również wiaty z ławkami, na których można usiąść, odpocząć lub wypić mało co nieco. Dla chętnych na dłuży spacer po Dolinie Szklarki, przygotowano dodatkowe ścieżki spacerowe w dodatku bardzo dobrze oznaczone.

region:

lokalizacja: Dolina Szklarki w Poznaniu, na wschód od Jeziora Maltańskiego

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

zdjęcia

unikalność

5/5

Nie ma co się oszukiwać, ścieżka w koronach drzew w Poznaniu to unikalna atrakcja turystyczna w naszym kraju. Tego typu budowle w Polsce dopiero zaczynają powstawać i poznańska kładka należy do jednych z pierwszych które powstały i zostały udostępnione odwiedzającym.

moim zdaniem

3/5

Na wielu ścieżka w koronach drzew w Poznaniu może nie robić większego wrażenia. Mimo wszystko warto odwiedzić to miejsce, szczególnie z dziećmi, dla których spacerowanie kilkanaście metrów nad ziemią będzie sporym wydarzeniem.

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

mapa

oceny

średnia ocena
4.5/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

3.5/5

Z tym bywa różnie, ponieważ w weekendy raczej jest tłumnie ale w tygodniu panuje tutaj większy spokój.

infrastruktura turystyczna

5/5

Doskonała informacja turystyczna. Kierunkowskazy do ścieżki oraz na parkingi, dokładna mapa okolicy przy głównym parkingu i kilka dodatkowych tablic informacyjnych po drodze. Zasłużone „5” gwiazdek.

przydatne informacje

potrzebny czas

Przejście kładki to kwestia około 10 minut. Trzeba jednak doliczyć również dojście do niej, co zajmuje około 10-15 minut w każdą stronę.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

4.5/5

Główny parking, który jest przeznaczony dla odwiedzających ścieżkę wśród koron drzew znajduje się przy ul. Krańcowej (przy skrzyżowaniu z ul. Wiankową). Jest bezpłatny ale nie za duży. W przypadku dużej ilości odwiedzających może się szybko zapełnić i wtedy mamy dwie możliwości: płatny parking przy nowym ZOO na końcu ul. Krańcowej lub parkowanie „na dziko” po drugiej stronie Doliny Szklarki na ul. Czekalskie.

dostępność

Dla każdego. Jedyną trudnością może być dojście do kładki, które biegnie leśną ścieżką a to po opadach potrafi zamienić się w błotną aleję.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu wygląda zjawiskowo nie tylko wiosną i latem, gdy wokół niej jest cudownie zielono. Ja odwiedziłem to miejsce zimą, gdy drzewa pokryła szadź i przysypał śnieg. Myślę, że również jesienią spacer wśród kolorowych liści, może być bardzo ciekawy i przyjemny dla oka.

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

mocne strony

  • unikalność,
  • dostępność dla każdego,
  • miejsce do odpoczynku „na wysokości”,
  • świetna informacja turystyczna,
  • bezpłatny parking i wstęp,
  • otwarte całą dobę,

słabe strony

  • przy gorszej pogodzie dojście do kładki leśną ścieżką może być błotniste,
  • chciałoby się więcej, niecałe 300 metrów jest fajne i warto się z tego cieszyć, jednak nikt nie obraziłby się na trochę więcej:)

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x