jezioro góreckie wielkopolski park narodowy

Dawna plaża nad jeziorem Góreckim

Jezioro Góreckie jest sercem Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz jednym z najbardziej cennych obszarów w jego terenie. Z racji, że Jezioro Góreckie zostało objęte ochroną ścisłą, w 1995 roku wprowadzono całkowity zakaz kąpieli w nim. Spowodowane było to głównie pogarszającym się stanem jakości wody w akwenie. Z tego powodu czynna i chętnie odwiedzana plaża na południowo-wschodnim brzegu musiała zostać zamknięta. Nie ma tego złego, co by jednak na dobre nie wyszło, ponieważ dawna plaża nad Jeziorem Góreckim jest dzisiaj jednym z najlepszych punktów widokowych na całe Jezioro Góreckie. Dodatkowo w jej pobliżu urządzono niewielkie miejsce do odpoczynku dla turystów.

Dawna plaża nad jeziorem Góreckim

południowo-wschodni brzeg Jeziora Góreckiego w Wielkopolskim Parku Narodowym

Dokładną lokalizację miejsca: Dawna plaża nad jeziorem Góreckim, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Trudno oceniać nieczynną plażę, ale można ocenić samo miejsce! Wyjątkowe, głównie z racji imponującego widoku na Jezioro Góreckie.

Dawna plaża nad jeziorem Góreckim

wielkopolski park narodowy dawna plaża nad jeziorem góreckim
wielkopolski park narodowy dawna plaża nad jeziorem góreckim
jezioro góreckie wielkopolski park narodowy co warto zobaczyć
jezioro góreckie wielkopolski park narodowy
dawna plaża nad jeziorem góreckim
dawna plaża nad jeziorem góreckim
4 / 5

Jeżeli szukasz najpiękniejszego miejsca w Wielkopolskim Parku Narodowym, to dawna plaża nad Jeziorem Góreckim jest rozwiązaniem twojego problemu. Tego miejsca nie możesz przegapić, będąc w tych stronach.

Dawna plaża nad jeziorem Góreckim
3.3 / 5

5 / 5

Bezpłatne.

4 / 5

Raczej niewielu, choć w letnie weekendy można spodziewać się większej ilości.

1 / 5

Brak. Warto postawić w tym miejscu tablicę informacyjną, która przybliży to miejsce, jego historię i decyzje, które to miejsce zmieniły.

4 / 5

Liczne i odpowiednio duże parkingi przy wejściach na szlaki turystyczne, niestety płatne.

Minimalnie 5 minut, optymalnie około 10-15 minut jest wystarczające by nacieszyć się widokiem. Maksimum określasz sam.

Dla każdego.

Miejsce znajdujące się przy szlaku turystycznym, który może sprawić trochę trudności zarówno osobom niepełnosprawnym jak i rodzicom z wózkami.

  • chętnie odwiedzane, co może powodować sporą ilość turystów w letnie weekendy,
  • zrozumiały zakaz kąpieli

Dawna plaża nad Jeziorem Góreckim to doskonałe miejsce do fotografii krajobrazowej. Ciekawy widok i dobre warunki oświetleniowe to tylko dodatkowe atuty.

Dawna plaża nad jeziorem Góreckim

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl