Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju to jedna z wizytówek kurortu, położonego w Kotlinie Kłodzkiej u stóp Gór Stołowych. Liczący blisko 13 ha powierzchni zabytkowy park, znajduje się w samym centrum miasta i otoczone jest przez równie zabytkową i piękną zabudową uzdrowiskową. Jego początki sięgają XVIII wieku, kiedy to z inicjatywy barona von Stillfrieda założono pierwszy fragment parku, tzw. Park Centralny, który otaczają najbardziej okazałe i najstarsze zabudowania uzdrowiskowe. W kolejnym stuleciu Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju powiększono i ostatecznie nadano mu charakter parków na wzór angielski. Lata świetności parku przypadły na początek XX wieku.

Na terenie parku znajdziecie wiele ciekawych miejsc, które sprawiają że niemal każdy jego zakątek jest atrakcyjny i warty zobaczenia. Znajdziecie w nim kolorową fontannę, unikalną i pełną stylu dawną halę spacerową, muszę koncertową będącą miejscem licznych koncertów, ogród muzyczny, staw parkowy, parkowe źródełko wody leczniczej, plac zabaw dla dzieci i wiele, wiele więcej! W parku znajdują się również wyjątkowe rzeźby, m. in. Ławeczka Ogrodnika czy pomnik Stanisława Moniuszki, ojca polskiej opery. Do tego wszystkiego warto wspomnieć również o parkowej przyrodzie i roślinności, wśród której znajdziecie liczne pomniki przyrody, imponujące kwietne kompozycje czy… palmy, stojące w donicach przy kudowskiej pijalni wód.

 

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój, między ulicami: Moniuszki, Zdrojowa, al. Jana Pawła II i Górą Parkową

Dokładną lokalizację miejsca: Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju to jeden z najpiękniejszych parków zdrojowych w Kotlinie Kłodzkiej ale i w Polsce. Mimo wielu wyjątkowych miejsc i obiektów, które znajdują się na jego terenie ogólnie nie odbiega znacząco od innych, podobnych do niego miejsc.

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju
Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju
Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju
Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju
3 / 5

Nie znajdziecie w Kudowie-Zdroju bardziej przyjaznego spacerowiczom miejsca niż Park Zdrojowy. Ilość ciekawych miejsc i atrakcji, które w nim się znajdują powodują, że nie powinno być nudno. Moim zdaniem warto wybrać się przyjemniej na krótki spacer najbardziej okazałym jego fragmentem, choć zachęcam także do nieco dłuższych wypadów w głąb rozległego parku.

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju
3.8 / 5

5 / 5

W parku nie obowiązują żadne bilety ani opłaty.

2.5 / 5

Po parku niemal o każdej porze spaceruje wielu gości Kudowy-Zdrój, jednak dzięki temu, że teren parku jest rozległy można znaleźć w nim nieco bardziej ustronne alejki i miejsca.

4 / 5

Informacja turystyczna oraz wszelka infrastruktura stworzona z myślą o nich, została przygotowana w parku solidnie. Oczywiście nie brakuje ławek i miejsc do odpoczynku ale zamontowano również kierunkowskazy, ułatwiające dotarcie do najciekawszych miejsc parku i okolicy.

4.5 / 5

Najbliższym parkingiem jest bezpłatny parking na ulicy Moniuszki. Również przy głównej ulicy (Zdrojowej) znajdziecie bezpłatne parkingi. Mimo, że miejsc parkingowych wydaje się dużo, często jest problem znaleźć wolne miejsce. Od zachodniej strony Parku Zdrojowego możecie skorzystać dodatkowo z parkingu przy al. Jana Pawła II.

Moim zdaniem minimum 30-40 minut ale oczywiście możecie spacerować po parku ile tylko chcecie i potrzebujecie.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • rozległy park z różnorodną roślinnością i dużą ilością ciekawych zakątków i miejsc,
  • położenie w centrum miasta,
  • bliskość najważniejszych budynków i miejsc dzielnicy uzdrowiskowej,
  • we wschodniej części parku, w pobliżu pijalni bywa naprawdę tłumnie

W parku zdrojowym możecie również napić się wody mineralnej, całkowicie za darmo w odróżnieniu do pijalni. Wystarczy znaleźć altanę ze źródłem, które znajduje się przy głównej alei parku.

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii ciekawe miejsca w Polsce. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka. Więcej inspiracji podróżniczych i ciekawych miejsc znajdziecie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 27 lipca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl