
Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju
Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju to jedna z wizytówek kurortu, położonego w Kotlinie Kłodzkiej u stóp Gór Stołowych. Liczący blisko 13 ha powierzchni zabytkowy park, znajduje się w samym centrum miasta i otoczone jest przez równie zabytkową i piękną zabudową uzdrowiskową. Jego początki sięgają XVIII wieku, kiedy to z inicjatywy barona von Stillfrieda założono pierwszy fragment parku, tzw. Park Centralny, który otaczają najbardziej okazałe i najstarsze zabudowania uzdrowiskowe. W kolejnym stuleciu Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju powiększono i ostatecznie nadano mu charakter parków na wzór angielski. Lata świetności parku przypadły na początek XX wieku.
Na terenie parku znajdziecie wiele ciekawych miejsc, które sprawiają że niemal każdy jego zakątek jest atrakcyjny i warty zobaczenia. Znajdziecie w nim kolorową fontannę, unikalną i pełną stylu dawną halę spacerową, muszę koncertową będącą miejscem licznych koncertów, ogród muzyczny, staw parkowy, parkowe źródełko wody leczniczej, plac zabaw dla dzieci i wiele, wiele więcej! W parku znajdują się również wyjątkowe rzeźby, m. in. Ławeczka Ogrodnika czy pomnik Stanisława Moniuszki, ojca polskiej opery. Do tego wszystkiego warto wspomnieć również o parkowej przyrodzie i roślinności, wśród której znajdziecie liczne pomniki przyrody, imponujące kwietne kompozycje czy… palmy, stojące w donicach przy kudowskiej pijalni wód.
Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju
Kudowa-Zdrój, między ulicami: Moniuszki, Zdrojowa, al. Jana Pawła II i Górą Parkową
Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju to jeden z najpiękniejszych parków zdrojowych w Kotlinie Kłodzkiej ale i w Polsce. Mimo wielu wyjątkowych miejsc i obiektów, które znajdują się na jego terenie ogólnie nie odbiega znacząco od innych, podobnych do niego miejsc.



Nie znajdziecie w Kudowie-Zdroju bardziej przyjaznego spacerowiczom miejsca niż Park Zdrojowy. Ilość ciekawych miejsc i atrakcji, które w nim się znajdują powodują, że nie powinno być nudno. Moim zdaniem warto wybrać się przyjemniej na krótki spacer najbardziej okazałym jego fragmentem, choć zachęcam także do nieco dłuższych wypadów w głąb rozległego parku.
Po parku niemal o każdej porze spaceruje wielu gości Kudowy-Zdrój, jednak dzięki temu, że teren parku jest rozległy można znaleźć w nim nieco bardziej ustronne alejki i miejsca.
Informacja turystyczna oraz wszelka infrastruktura stworzona z myślą o nich, została przygotowana w parku solidnie. Oczywiście nie brakuje ławek i miejsc do odpoczynku ale zamontowano również kierunkowskazy, ułatwiające dotarcie do najciekawszych miejsc parku i okolicy.
Najbliższym parkingiem jest bezpłatny parking na ulicy Moniuszki. Również przy głównej ulicy (Zdrojowej) znajdziecie bezpłatne parkingi. Mimo, że miejsc parkingowych wydaje się dużo, często jest problem znaleźć wolne miejsce. Od zachodniej strony Parku Zdrojowego możecie skorzystać dodatkowo z parkingu przy al. Jana Pawła II.
Moim zdaniem minimum 30-40 minut ale oczywiście możecie spacerować po parku ile tylko chcecie i potrzebujecie.
Dla każdego.
Dla każdego.
- rozległy park z różnorodną roślinnością i dużą ilością ciekawych zakątków i miejsc,
- położenie w centrum miasta,
- bliskość najważniejszych budynków i miejsc dzielnicy uzdrowiskowej,
- we wschodniej części parku, w pobliżu pijalni bywa naprawdę tłumnie
W parku zdrojowym możecie również napić się wody mineralnej, całkowicie za darmo w odróżnieniu do pijalni. Wystarczy znaleźć altanę ze źródłem, które znajduje się przy głównej alei parku.
Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju
Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:
- Szczeliniec Wielki z dzieckiem (parking, trasa, zdjęcia)
- Błędne Skały – skalny labirynt (mapa, zdjęcia, parking)
Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii tu byłem. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka.
JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII
ZWIEDZAM POLSKĘ

Wodospad Szklarki: trasa, parking i praktyczne informacje
Wodospad Szklarki to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby! Poznajcie kolejny wpis a w nim wszystko, co powinien wiedzieć…

Poznań za murami, czyli Stare Miasto w Poznaniu
Dawny Poznań był jednym z najbardziej ufortyfikowanych miast w Polsce! Średniowieczny Poznań za murami, był blisko 1200 razy mniejszy powierzchniowo…
ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!
Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!
