Ski Arena Szrenica

Ski Arena Szrenica

Jako niespecjalny fan zimowego szaleństwa, Ski Arena Szrenica jest dla mnie głównie obiektem, gdzie mam możliwość wygodnego transportu na szczyt Szrenicy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają problemy z wejściem na górę o własnych siłach. Niesprawiedliwe byłby jednak gdybym pominął zimowe możliwości i ofertę tego ośrodka, dlatego krótko i “encyklopedycznie” przybliżę Wam również zimową odsłonę tego miejsca.

Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie, zlokalizowana jest na południowych zboczach Szrenicy, wyraźnie i zdecydowanie górującej nad całym miastem. Wejście główne do ośrodka znajduje się w Szklarskiej Porębie, przy ulicy Turystycznej, czyli w najwyżej położonej dzielnicy, ścisłego centrum miasta. To właśnie z tego miejsca możemy ruszyć w górę jednym z dwóch wyciągów: Szrenica (dwusekcyjna, dwumiejscowa) oraz w sezonie zimowym – Karkonosz Express (jednosekcyjna, sześciomiejscowa). Dzięki wyciągom latem w około 40 minut dostaniemy się na szczyt Szrenicy a zimą będziemy mogli poużywać białego szaleństwa na około 20 kilometrach tras narciarskich, wytyczonych na zboczach Szrenicy.

Przy dolnej stacji wyciągu znajdują się również liczne punkty gastronomiczne a zimą również zaplecze dla narciarzy z wypożyczalniami i puntami serwisowymi.

Dokładną lokalizację miejsca: Ski Arena Szrenica, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Ski Arena Szrenica to jeden z wielu w Polsce ośrodków narciarskich, które zimą oferują możliwość szusowania po śniegu a latem, swoimi wyciągami pomagają dotrzeć w wyższe partie gór odwiedzającym te okolice.

Ski Arena Szrenica

Ski Arena Szrenica
Ski Arena Szrenica
Ski Arena Szrenica
1 / 5

Ośrodek sam w sobie nie jest atrakcją turystyczną, jedynie jazda wyciągiem będzie ciekawą przygodą czy oczywiście zimowe szaleństwo. Z punktu widzenia turystycznego, nie jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Ski Arena Szrenica
3.1 / 5

2.5 / 5

Mogło być gorzej… Ceny za skorzystanie z wyciągu są wysokie ale w granicach zdrowego rozsądku.

3 / 5

Jednym słowem: sporo, niezależnie czy zimą czy latem.

4 / 5

Zdecydowana większość informacji potrzebnych każdemu turyście, znajduje się na licznych tablicach rozlokowanych na terenie Ski Arena Szrenica.

3 / 5

W okolicy jest wiele płatnych miejsc parkingowych. Niestety ich ilość w najbardziej popularnych okresach bywa niewystarczająca.

Zimowe białe szaleństwo może trwać nawet cały dzień, latem wachlarz możliwości i wypełniaczy czasu jest znacznie mniejszy i właściwie ogranicza się do wyciągu na Szrenicę. Wjazd na szczyt góry (przejazd  obu sekcji wyciągu) to kwestia około 40 minut w jedną stronę.

Sugeruję by korzystać z atrakcji tego miejsca od 3 roku życia.

Miejsce nie jest przystosowane do osób niepełnosprawnych, co również przekłada się na korzystanie z obiektu przez rodziców z wózkami dziecięcymi. Jednak trzeba przyznać, że oferta jaką ma Ski Arena Szrenica skierowana jest z oczywistych względów nie dla małych dzieci i osób o obniżonej sprawności.

  • kilka wyciągów oraz liczne trasy zjazdowe,
  • wysokie ceny,
  • brak dedykowanego parkingu o odpowiedniej pojemności,
  • dużo odwiedzających i korzystających,

Wybierając się na Szrenicę wyciągiem dobrze zaplanujcie czas, ponieważ ostatni znajdź wyciągiem z góry jest około godziny 16. Zresztą ze względu na wielu chętnych na skorzystanie z oferty Ski Arena Szrenica, warto przyjechać tutaj możliwe wcześnie rano, po pierwsze by łatwiej znaleźć miejsce do zaparkowania a po drugie uniknąć kolejek.

Ski Arena Szrenica

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl