Wieża widokowa na Dziewiczej Górze
W okolicach Poznania niewiele jest wież widokowych, dlatego każda z nich cieszy i „smakuje” wyjątkowo. Wieża widokowa na Dziewiczej Górze to wzniesiona na drugim co do wysokości wzniesieniu w okolicach Poznania dostrzegalnia przeciwpożarowa, która dodatkowo została udostępniona dla ruchu turystycznego. Dzięki temu możemy podziwiać rozległy widok na pobliski Poznań, Puszczę Zielonkę czy jej najbliższą okolicę.
Sama wieża widokowa na Dziewiczej Górze ma 40 metrów wysokości a taras widokowy znajduje się na wysokości 30 metrów, co istotnie ponad koronami drzew:) Wzniesiono ją dopiero w 2005 roku, choć wielu mieszkańców jej okolic myśli, że stoi pewnie tam od zawsze:)
Co jeszcze we wpisie?
To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.
Autor wpisu
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Lokalizacja – Wieża widokowa na Dziewiczej Górze
Lokalizacja miejsca „Wieża widokowa na Dziewiczej Górze”: na szczycie Dziewiczej Góry k. Czerwonaka. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Konkrety
Wieża widokowa na Dziewiczej Górze w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
Wyjątkowy jest przede wszystkim widok, bo sama wieża jest po prostu… wieżą:)
3/5
Wieża widokowa na Dziewiczej Górze to na pewno wyjątkowa atrakcja w tych stronach Polski, gdzie zarówno o wzniesienia lub góry jak i punkty widokowe trudno. Tym bardziej warto zobaczyć.
Galeria zdjęć
Wieża widokowa na Dziewiczej Górze
Rating miejsca
Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!
Średnia ocena – 3.7/5 – składowe oceny:
Ceny – 4/5
Wstęp na taras widokowy jest biletowany. Ceny biletów są rozsądne i akceptowalne, wynoszą około kilku złotych od osoby.
Ilość odwiedzających – 3/5
Z racji, że taras widokowy nie jest duży, nawet niewielka grupka odwiedzających może okazać się tłumem. A chętnych do odwiedzenia wieży widokowej nie brakuje.
Przygotowanie – 4/5
Gdyby nie nieco „dziurawe” oznakowanie dojścia do wieży, było by bardzo dobrze.
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje – Wieża widokowa na Dziewiczej Górze
Parking – 5/5
Najbliższy parking znajduje się przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze. Jest całkiem duży i bezpłatny, choć w wyjątkowo popularne terminy ma problem pomieścić wszystkich chętnych.
Potrzebny czas
Do 30 minut.
Sugerowany wiek
Dla każdego, choć oczywiście najmłodszym będzie trzeba pomóc wejść po schodach:)
Dostępność
Aby wejść na taras widokowy trzeba pokonać ponad 170 schodów a to dla osób o obniżonej sprawności, może okazać się zbyt wymagające.
Wieża widokowa na Dziewiczej Górze widoczna jest z bardzo daleka! Niemal z każdego zakątka Poznania, o ile tylko zabudowa nie przysłoni nam widoku, łatwo ją dostrzec na horyzoncie.
Plusy i minusy
główne atuty
- rozległy widok, w tym również na pobliski Poznań
- wygodny parking na terenie pobliskiego Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-leśnej,
- akceptowalna cena biletów,
słabsze strony
- nieregularne godziny otwarcia tarasu widokowego,
- bywa tłumnie…
Poznajcie inne miejsca w okolicy
Więcej ciekawych miejsc pod Poznaniem poznacie w kategorii zwiedzam Polskę i tagu #atrakcje blisko Poznania! Szczególnie polecam Wam:
- Glinianki w Mosinie. Odpocznij w dawnej kopalni gliny!, gdzie również znajduje się wieża widokowa – Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie oraz
A gdyby tego było mało koniecznie poznajcie atrakcje Poznania! Na pewno wiele z nich Was zaskoczy! Wpisy o stolicy Wielkopolski oznaczyłem dla Was tagiem #poznan a trzy przykładowe wpisy podsuwam poniżej:
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz