wieża widokowa na dziewiczej górze dziewicza góra

Wieża widokowa na Dziewiczej Górze

W okolicach Poznania niewiele jest wież widokowych, dlatego każda z nich cieszy i “smakuje” wyjątkowo. Wieża widokowa na Dziewiczej Górze to wzniesiona na drugim co do wysokości wzniesieniu w okolicach Poznania dostrzegalnia przeciwpożarowa, która dodatkowo została udostępniona dla ruchu turystycznego. Dzięki temu możemy podziwiać rozległy widok na pobliski Poznań, Puszczę Zielonkę czy jej najbliższą okolicę.

Sama wieża widokowa na Dziewiczej Górze ma 40 metrów wysokości a taras widokowy znajduje się na wysokości 30 metrów, co istotnie ponad koronami drzew:) Wzniesiono ją dopiero w 2005 roku, choć wielu mieszkańców jej okolic myśli, że stoi pewnie tam od zawsze:)

Wieża widokowa na Dziewiczej Górze

na szczycie Dziewiczej Góry k. Czerwonaka

Dokładną lokalizację miejsca: Wieża widokowa na Dziewiczej Górze, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Wyjątkowy jest przede wszystkim widok, bo sama wieża jest po prostu… wieżą:)

Wieża widokowa na Dziewiczej Górze

wieża widokowa na dziewiczej górze dziewicza góra
wieża widokowa na dziewiczej górze
3 / 5

Wieża widokowa na Dziewiczej Górze to na pewno wyjątkowa atrakcja w tych stronach Polski, gdzie zarówno o wzniesienia lub góry jak i punkty widokowe trudno. Tym bardziej warto zobaczyć.

Wieża widokowa na Dziewiczej Górze
3.7 / 5

4 / 5

Wstęp na taras widokowy jest biletowany. Ceny biletów są rozsądne i akceptowalne, wynoszą około kilku złotych od osoby.

3 / 5

Z racji, że taras widokowy nie jest duży, nawet niewielka grupka odwiedzających może okazać się tłumem. A chętnych do odwiedzenia wieży widokowej nie brakuje.

4 / 5

Gdyby nie nieco “dziurawe” oznakowanie dojścia do wieży, było by bardzo dobrze.

5 / 5

Najbliższy parking znajduje się przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na Dziewiczej Górze. Jest całkiem duży i bezpłatny, choć w wyjątkowo popularne terminy ma problem pomieścić wszystkich chętnych.

Do 30 minut.

Dla każdego, choć oczywiście najmłodszym będzie trzeba pomóc wejść po schodach:)

Aby wejść na taras widokowy trzeba pokonać ponad 170 schodów a to dla osób o obniżonej sprawności, może okazać się zbyt wymagające.

  • rozległy widok, w tym również na pobliski Poznań
  • wygodny parking na terenie pobliskiego Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-leśnej,
  • akceptowalna cena biletów,
  • nieregularne godziny otwarcia tarasu widokowego,
  • bywa tłumnie…

Wieża widokowa na Dziewiczej Górze widoczna jest z bardzo daleka! Niemal z każdego zakątka Poznania, o ile tylko zabudowa nie przysłoni nam widoku, łatwo ją dostrzec na horyzoncie.

Wieża widokowa na Dziewiczej Górze

Więcej ciekawych miejsc pod Poznaniem poznacie w kategorii zwiedzam Polskę i tagu #atrakcje blisko Poznania! Szczególnie polecam Wam:

A gdyby tego było mało koniecznie poznajcie atrakcje Poznania! Na pewno wiele z nich Was zaskoczy! Wpisy o stolicy Wielkopolski oznaczyłem dla Was tagiem #poznan a trzy przykładowe wpisy podsuwam poniżej:

Wpis opublikowano: 22 stycznia 2022, ostatnia modyfikacja treści: 22 stycznia 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl