Dieta bez diety! Proste zasady i sprawdzone przepisy!
Dlaczego dieta bez diety? Bo lubię jeść, nie lubię wielkich ograniczeń i wyrzeczeń oraz nie mam cierpliwości do liczenia kalorii……
Domowe gofry z gofrownicy to szczególnie lubiany przez dzieci przysmak, który można podać na dziesiątki różnych sposobów przez co trudno by się znudził. Wielu uważa, że gofry najlepiej smakują podczas letniego urlopu. Owszem, gofry serwowane z budek najczęściej są chrupiące, ciepłe, słodkie i jedzone w przepięknych miejscach. Trudno odtworzyć to wszystko w domowym zaciszu, ale mój przepis na domowe gofry z gofrownicy na pewno Wam to zadanie ułatwi! Dzięki niemu przygotujecie pyszne i słodkie gofry a jak wykorzystacie mój patent na smażenie, również chrupiące!
OZNACZENIA
kategoria przepisu czas przygotowania trudność koszt wykonania kaloryczność(ilość produktów dla przygotowania 8 gofrów (o wymiarach ok. 10 x 10 cm))
Domowe gofry z gofrownicy
Trudno przygotować chrupiące, domowe gofry na gofrownicy o małej mocy (700-100W) ale jest na to pewien sposób. Każda gofrownica ma dwa tryby pracy: nagrzewanie i pieczenie. Podczas pieczenia temperatura gofrownicy spada i jeżeli spadnie poniżej pewnego minimum, załącza się automatycznie tryb grzania, który też wyłączy się automatycznie, gdy temperatura wzrośnie do ustalonej. Chcąc upiec jak najbardziej chrupiące gofry, musimy mieć gofrownicę o jak najwyższej temperaturze, dlatego ciasto wlewam gdy gofrownica jest w trybie grzania (mniej więcej w połowie). Dzięki temu moje domowe gofry z gofrownicy wychodzą dopieczone i po chwili stygnięcia na kratce kuchennej, również chrupiące.
Gofry smakują najlepiej gdy są jeszcze ciepłe lub letnie, zimne będą stawać się mniej chrupiące i bardziej gumowe. Domowe gofry z gofrownicy możecie podać na kilkanaście sposobów! Najprościej podać je posypane cukrem pudrem albo podać z domową konfiturą, np. dżemem truskawkowym lub powidłami śliwkowymi. Dla tych, którzy szukają klimaty wakacji polecam gofry z dodatkiem bitej śmietany i świeżymi owocami sezonowymi, np. malinami, brzoskwiniami, truskawkami, borówkami czy gruszkami. Możecie podać je również z owocami z puszki (ananasy, brzoskwinie), jednak znacznie zdrowsze będą owoce świeże. Dla tych, co o linię nie muszą dbać zawsze pozostają opcje z masłem orzechowym (nutellą), kajmakiem, syropem klonowym, serkiem mascarpone czy słodkimi sosami np. sosem malinowo-jeżynowym lub sosem czekoladowym.
inne przepisy z:
Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)
poradniki kulinarne
Dlaczego dieta bez diety? Bo lubię jeść, nie lubię wielkich ograniczeń i wyrzeczeń oraz nie mam cierpliwości do liczenia kalorii……
Jeżeli szukacie pomysłu na urozmaicenie śniadania, kolacji czy imprezowych przekąsek, doskonale trafiliście:) Poznajcie moje przepisy na pasty kanapkowe, które są…
Smakuj podróżując!
Odkrywaj nowe smaki oraz regionalne kuchnie podczas podróży! Daj się zainspirować i poznaj podróżnicze wpisy na kierunkowo.pl!
Kórnik i jego atrakcje to jeden z najciekawszych i najbardziej urokliwych zakątków Wielkopolski! W tym niewielkim mieście znajdziecie zapierające dech…
“Bana” to w gwarze poznańskiej pociąg, który akurat w przypadku tego miejsca jest bardzo ważnym elementem, mimo, że do poznańskiego…