Park Dinozaurów w Karłowie

park dinozaurów karłów szczeliniec wielki z dzieckiem Park Dinozaurów w Karłowie
 • Marcin
 • 21 lipca 2022
Park Dinozaurów w Karłowie

Park Dinozaurów w Karłowie położony u stóp Szczelińca Wielkiego, to przede wszystkim atrakcja dla najmłodszych zdobywców górskich szczytów, która może okazać się doskonałą nagrodą za wejście i zejście z wspomnianego już, najwyższego szczytu Gór Stołowych. W Parku Dinozaurów znajdziecie kilkadziesiąt wiernie odwzorowanych rzeźb dinozaurów, które na pewno spodobają się Waszym maluchom. Oprócz dinozaurów na terenie parku znajdziecie również zakątek z figurami naszych praprzodków oraz towarzyszących im pradawnych stworzeń. Pamiętajcie jednak, że w czasach dinozaurów ludzi jeszcze nie było – między wyginięciem dinozaurów a pojawieniem się pierwszych ludzi upłynęło prawdopodobnie… 60 000 000 lat:)

Park Dinozaurów w Karłowie to miejsce niemal nieskrępowanej zabawy, ponieważ dinozaury można dotykać, sprawdzać ostrość zębów czy głaskać ale pod jednym warunkiem – trzeba dosięgnąć:) Wiele z dinozaurów to dużych rozmiarów makiety, które przewyższają również dorosłych opiekunów. Każdy dinozaur ma również swoją tabliczkę, z której dowiecie się najważniejszych informacji o nim i będziecie mieli okazję, połamać sobie język ucząc swoje dzieci nazwy tych prehistorycznych gadów.

Przy Parku Dinozaurów znajduje się również plac zabaw oraz bar „Dinuś”, w którym będziecie mogli skosztować co nieco.

lokalizacja

Karłów, przy trasie prowadzącej na Szczeliniec Wielki

GALERIA

Park Dinozaurów w Karłowie

park dinozaurów karłów szczeliniec wielki z dzieckiem Park Dinozaurów w Karłowie
Park Dinozaurów w Karłowie
Park Dinozaurów w Karłowie
Park Dinozaurów w Karłowie

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Choć Park Dinozaurów w Karłowie to jeden z wielu tego typów parków w Polsce, na pewno jako jedyny zlokalizowany jest w tak wyjątkowym miejscu! Widok szczytu Szczelińca Wielkiego niemal z każdego punktu parku, sprawia że figury dinozaurów prezentują się jeszcze bardziej widowiskowo w takich okolicznościach przyrody!

 • MOIM ZDANIEM

Park Dinozaurów w Karłowie to głównie atrakcja stworzona z myślą o najmłodszych. Oprócz możliwości przymierzenia się do pradawnych dinozaurów, będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek o nich a także zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie na pamiątkę, oczywiście ze Szczelińcem w tle. Dla rodziców czy opiekunów, Park Dinozaurów powinien być chwilą wytchnienia i odpoczynku, co tylko dodatkowo potwierdza, że naprawdę warto do niego wstąpić po drodze:)

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Park Dinozaurów w Karłowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4 / 5

Park Dinozaurów w Karłowie


CENY

4 / 5

Ceny biletów do Parku Dinozaurów w Karłowie są niskie w porównaniu do innych tego typu miejsc.

ILOŚĆ TURYSTÓW

4 / 5

Choć Park Dinozaurów w Karłowie, znajduje się przy najważniejszej drodze w okolicy, którą codziennie wędrują ku Szczelińcowi Wielkiemu setki jak nie tysiące turystów, nie musimy obawiać się w nim tłumów. Teren parku jest wystarczająco duży by pomieścić wszystkich chętnych a dodatkowo dinozaury rozstawiono w pewnych odległościach od siebie, dzięki czemu możemy liczyć na spokojne oglądanie bez tłumów.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4 / 5

W parku każdy dinozaur ma swoją tabliczkę z najważniejszymi informacjami o sobie a dodatkowo z zewnątrz, nad wejściem znajduje się duży szyld, który widać z daleka. Na terenie parku znajdziecie również kilka ławek do odpoczynku, toalety oraz plac zabaw.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

W Karłowie, bliżej głównej drogi znajdziecie wiele parkingów, gdzie możecie zostawić bezpiecznie swój samochód. Parkingi są płatne, a parkowanie nie należy do najtańszych.

POTRZEBNY CZAS

30 minut powinno w zupełności wystarczyć by spokojnie poznać wszystkie dinozaury parku i nie tylko.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego:)

DOSTĘPNOŚĆ

Po parku poruszamy się przygotowanymi alejkami, wysypanymi niewielkimi kamykami. Z jednej strony jest to całkiem bezpieczne rozwiązanie dla biegających urwisów a z drugiej, może być problematyczne gdy chcemy po nich przejechać np. wózkiem dziecięcym. Na terenie parku nie ma innych utrudnień typu schody, progi czy wyniesione pomosty.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Park Dinozaurów w Karłowie najlepiej odwiedzić po przejściu skalnego labiryntu na Szczelińcu Wielkim oraz zejściu z góry. Dla waszych dzieci będzie miłą nagrodą za przejście góry, na którą na pewno znajdą jeszcze siły a dla opiekunów czy rodziców, chwilą na złapanie oddechu.

Park Dinozaurów w Karłowie

MOCNE STRONY

 • doskonała lokalizacja,
 • pięknie przygotowane i bardzo realistyczne figury dinozaurów,
 • niskie ceny biletów,
 • dodatkowo dostępny plac zabaw, toaleta oraz niewielki bar,
 • brak tłumów,

SŁABE STRONY

 • chciałby się więcej atrakcji dla dzieci, rozmieszczonych wśród dinozaurów:)

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Góry Stołowe i okolice, to bardzo dobry kierunek na górski wyjazd z dziećmi! Poznajcie co ciekawego znajdziecie w tych stronach, czym na pewno sprawicie sobie i swoim pociechom wiele radości:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!