Ski Arena Szrenica

Ski Arena Szrenica
  • Marcin
  • 20 sierpnia 2021
Ski Arena Szrenica

Jako niespecjalny fan zimowego szaleństwa, Ski Arena Szrenica jest dla mnie głównie obiektem, gdzie mam możliwość wygodnego transportu na szczyt Szrenicy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają problemy z wejściem na górę o własnych siłach. Niesprawiedliwe byłby jednak gdybym pominął zimowe możliwości i ofertę tego ośrodka, dlatego krótko i “encyklopedycznie” przybliżę Wam również zimową odsłonę tego miejsca.

Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie, zlokalizowana jest na południowych zboczach Szrenicy, wyraźnie i zdecydowanie górującej nad całym miastem. Wejście główne do ośrodka znajduje się w Szklarskiej Porębie, przy ulicy Turystycznej, czyli w najwyżej położonej dzielnicy, ścisłego centrum miasta. To właśnie z tego miejsca możemy ruszyć w górę jednym z dwóch wyciągów: Szrenica (dwusekcyjna, dwumiejscowa) oraz w sezonie zimowym – Karkonosz Express (jednosekcyjna, sześciomiejscowa). Dzięki wyciągom latem w około 40 minut dostaniemy się na szczyt Szrenicy a zimą będziemy mogli poużywać białego szaleństwa na około 20 kilometrach tras narciarskich, wytyczonych na zboczach Szrenicy.

Przy dolnej stacji wyciągu znajdują się również liczne punkty gastronomiczne a zimą również zaplecze dla narciarzy z wypożyczalniami i puntami serwisowymi.

lokalizacja

Szklarska Poręba, ul. Turystyczna

GALERIA

Ski Arena Szrenica

Ski Arena Szrenica
Ski Arena Szrenica
Ski Arena Szrenica

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Ski Arena Szrenica to jeden z wielu w Polsce ośrodków narciarskich, które zimą oferują możliwość szusowania po śniegu a latem, swoimi wyciągami pomagają dotrzeć w wyższe partie gór odwiedzającym te okolice.

  • MOIM ZDANIEM

Ośrodek sam w sobie nie jest atrakcją turystyczną, jedynie jazda wyciągiem będzie ciekawą przygodą czy oczywiście zimowe szaleństwo. Z punktu widzenia turystycznego, nie jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Ski Arena Szrenica, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.1 / 5

Ski Arena Szrenica


CENY

2.5 / 5

Mogło być gorzej… Ceny za skorzystanie z wyciągu są wysokie ale w granicach zdrowego rozsądku.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3 / 5

Jednym słowem: sporo, niezależnie czy zimą czy latem.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4 / 5

Zdecydowana większość informacji potrzebnych każdemu turyście, znajduje się na licznych tablicach rozlokowanych na terenie Ski Arena Szrenica.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3 / 5

W okolicy jest wiele płatnych miejsc parkingowych. Niestety ich ilość w najbardziej popularnych okresach bywa niewystarczająca.

POTRZEBNY CZAS

Zimowe białe szaleństwo może trwać nawet cały dzień, latem wachlarz możliwości i wypełniaczy czasu jest znacznie mniejszy i właściwie ogranicza się do wyciągu na Szrenicę. Wjazd na szczyt góry (przejazd  obu sekcji wyciągu) to kwestia około 40 minut w jedną stronę.

SUGEROWANY WIEK

Sugeruję by korzystać z atrakcji tego miejsca od 3 roku życia.

DOSTĘPNOŚĆ

Miejsce nie jest przystosowane do osób niepełnosprawnych, co również przekłada się na korzystanie z obiektu przez rodziców z wózkami dziecięcymi. Jednak trzeba przyznać, że oferta jaką ma Ski Arena Szrenica skierowana jest z oczywistych względów nie dla małych dzieci i osób o obniżonej sprawności.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Wybierając się na Szrenicę wyciągiem dobrze zaplanujcie czas, ponieważ ostatni znajdź wyciągiem z góry jest około godziny 16. Zresztą ze względu na wielu chętnych na skorzystanie z oferty Ski Arena Szrenica, warto przyjechać tutaj możliwe wcześnie rano, po pierwsze by łatwiej znaleźć miejsce do zaparkowania a po drugie uniknąć kolejek.

Ski Arena Szrenica

MOCNE STRONY

  • kilka wyciągów oraz liczne trasy zjazdowe,

SŁABE STRONY

  • wysokie ceny,
  • brak dedykowanego parkingu o odpowiedniej pojemności,
  • dużo odwiedzających i korzystających,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!