schronisko chata izerska

Chata Izerska – schronisko w Szklarskiej Porębie

Wybierając się do tego schroniska nie liczyłem na wiele, jednak Chata Izerska zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Nie jest to typowe górskie schronisko, gdzie jest pełno turystów, kolejka do toalety i bufetu, choć w wielu kwestiach jest bardzo podobnie. Tutaj również pachnie w całym budynku smacznym jedzeniem, jest pięknie urządzona sala z bufetem oraz wiele miejsca do spania. Jednak samo to miejsce jest inne, niż podobne schroniska.

Schronisko powstało w 2008 roku z inicjatywy prywatnych osób – rodziny z tutejszych terenów. Przebudowali oni 100-letnią stodołę, znajdującą się niedaleko wielkiej atrakcji Szklarskiej Poręby – Chybotka, tworząc budynek w stylu XIX wiecznej architektury tutejszych terenów, który dzisiaj funkcjonuje jako prywatne schronisko. Oferowane są tutaj noclegi, przepyszne, domowe obiady, obozy dla młodzieży, konferencje i szkolenia. Każdy turysta znajdzie tutaj gościnę, ciepły kącik, sycący posiłek i regionalne piwka.

Nas najbardziej urzekł taras od wschodniej strony. Duży, przestronny i z pięknym widokiem, stał się jednym z naszych ulubionych miejsc w tych stronach. Wróciliśmy w to miejsce po trzech latach (pierwszy raz byliśmy w 2016 roku, ponownie w 2019) i ponownie zostaliśmy ugoszczeni, dosłownie jak przez własną mamę czy babcię. Czas się tutaj zatrzymał, przez trzy lata nic się nie zmieniło, dlatego to miejsce zachwyciło nas ponownie i do dzisiaj wzbudza wspomnienia!

Dokładną lokalizację miejsca: Chata Izerska – schronisko w Szklarskiej Porębie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Chata Izerska to schronisko, gdzie odpoczniesz nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Spokój, gościna, pyszna kuchnia i taras, sprawia, że mimo wielu podobieństw, to schronisko jest wyjątkowe!

Chata Izerska – schronisko w Szklarskiej Porębie

chata izerska
chata izerska
chata izerska
schronisko chata izerska
schronisko chata izerska
schronisko chata izerska szlaki ze szklarskiej poręby w karkonosze i nie tylko punkty widokowe w Szklarskiej Porębie
3 / 5

Jeżeli zraziłeś się do górskich schronisk, bo nie lubisz tłumów, pełnych po brzegi jadalni i wysokich cen, odwiedź Chatę Izerską. Ona przywróci Ci wiarę w magiczne i spokojne schronienie w górach.

Chata Izerska – schronisko w Szklarskiej Porębie
4 / 5

4 / 5

Takie jak należy, czyli rozsądne.

4 / 5

Raczej niewielu, choć można trafić na liczną kolonię.

4 / 5

Jest dobrze, choć zasługuje to miejsce w mojej opinii na więcej.

1 / 5

Parking pod samym budynkiem jak i pod pobliskim kościołem na ul. Piastowskiej.

Warto zostać na minimum godzinę. Dobre jedzenie, fantastyczny taras i gościna na pewno umilą ten czas.

Dla każdego.

Dostępne dla każdego, choć osoby niepełnosprawne mogą potrzebować gdzieniegdzie drobnej pomocy.

  • położenie nieco z dala od centrum Szklarskiej Poręby i głównego pasa górskiego (co dla niektórych będzie zaletą)
  • Chata Izerska to doskonałe miejsce wypadowe lub końcowe do przejścia atrakcji w najbliższej okolicy – Złotego Widoku i Chybotka. Osobiście polecam jak przystanek końcowy, by można było nacieszyć się tym miejscem.

Chata Izerska – schronisko w Szklarskiej Porębie

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl