Łeba Labirynt. Najbardziej zakręcona trasa w okolicy!
Łeba Labirynt to jedna z ciekawszych i bardziej emocjonujących atrakcji na świeżym powietrzu w Łebie. Sercem i największą atrakcja tego miejsca jest zajmujący powierzchnię około 5000 metrów kwadratowych, naturalny labirynt. Jest on największym labiryntem w okolicy, który oprócz krętych korytarzy posiada również platformy widokowe. Pokonane go możliwe jest tylko jedną, właściwa trasą prowadzącą przez 5 baz, których odnalezienie wcale nie jest takie łatwe! Posiadający doskonałą orientacje i umiejętność czytania mapy pokonają go w około 20 minut, choć najprawdopodobniej większości z Was zajmie to więcej czasu a tym samym przygoda będzie dłuższa!
Oprócz naturalnego labiryntu, Łeba Labirynt oferuje również strefę zabawy na świeżym powietrzu w której znajdziecie dodatkowo jednotorową kręgielnię plenerową, gigaszachy, gigachińczyka i niewielki plac zabaw z piaskownicą. Dodatkowo w budynku gdzie znajduje się kasa biletowa, mieści się również niewielka kawiarenka.
Łeba Labirynt. Najbardziej zakręcona trasa w okolicy!
Konkrety
lokalizacja
Łeba, na końcu ulicy Wspólnej
region
kategoria
tagi
Lokalizacja
Unikalność
Łeba Labirynt to jedno z kilku tego typu miejsc na polskim Wybrzeżu. Choć jest mniejszy od giganta z Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy, w okolicy Łeby bez wątpienia nie ma konkurencji:)
Galeria
Łeba Labirynt. Najbardziej zakręcona trasa w okolicy!
Moim zdaniem
Kto spodziewałby się, że zgubienie trasy w poplątanym labiryncie będzie aż taką przygodą?! Łeba Labirynt to bardzo fajne miejsce na spędzenie miło czasu całą rodziną.
Ranking
ceny
Ceny nie należą do najniższych, kształtują się na poziomie 40 zł za bilet normalny (stan na 2024). W sprzedaży są również bardziej atrakcyjne cenowo bilety – rodzinne, grupowe i ulgowe. Dodatkowo dzieci do 4 lat wchodzą bezpłatnie.
ilość turystów
Położony nieco na uboczu Łeba Labirynt nie jest miejscem obleganym ale na pewno chętnie odwiedzanym. Powierzchnia labiryntu i jego otoczenia pozwala uniknąć ścisku, nawet kiedy spotkacie tutaj wycieczkę czy większą grupę odwiedzających.
przygotowanie
W dotarciu pod labirynt pomagają drogowskazy. Na miejscu czekają na Was tablice z informacją o atrakcjach tego miejsca. Wchodząc na teren bezpłatnie otrzymujecie mapę labiryntu, z pomocą której musicie przemierzyć jego korytarze, docierając do 5 baz i rozwiązując mijane po drodze pytania i zagadki (niestety brakuje kilku tablic).
Praktyczne info
parking
Przed wejściem na teren Łeba Labirynt znajduje się spory, nieutwardzony parking na którym możecie bezpiecznie i bezpłatnie zostawić swoje auto.
potrzebny czas
Pokonanie labiryntu, zabawa i skorzystanie z pozostałych atrakcji zajęło nam ok. 60 minut.
sugerowany wiek
Ze względu, że po labiryncie może być ciężko poruszać się wózkiem dziecięcym, sugeruję odwiedzać to miejsce z dziećmi dobrze już chodzącymi (od 3 lat wzwyż). Młodsze dzieci mogą dodatkowo obawiać się krętych korytarzy i nie widzieć żadnej frajdy w błądzeniu po nich.
dostępność
Teren Łeba Labirynt jest w większości dostępny dla każdego. W mojej ocenie jedynie miejscami wąskie, korytarze labiryntu oraz niektóre piaszczyste lub wysypane kamieniem miejsca, mogą sprawiać trudność osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim lub rodzicom z wózkami dziecięcymi.
Plusy i minusy
główne atuty
- ciekawa przygoda podczas błądzenia po labiryncie,
- dwa labirynty: główny – duży i drugi, mniejszy dedykowany młodszym dzieciom,
- dodatkowe atrakcje, m. in. gigaszachy, kręgle terenowe,
- ciekawa oferta animacji dla grup,
- bezpłatny parking przy głównym wejściu,
słabsze strony
- brakuje kilku tablic z pytaniami / zagadkami, które uatrakcyjniają przygodę,
- ceny biletów,
Podpowiedź kierunkowo.pl
Przez labirynt biegnie tylko jedna właściwa trasa, którą należy podążać aby go pokonać. Tak naprawdę końcem błądzenia po nim jest dojście do jego centrum. Wyjście z centrum labiryntu jest już banalne i trwa około 1 minuty.
Łeba Labirynt. Najbardziej zakręcona trasa w okolicy!
Poznajcie miejsca w okolicy!
Jeżeli lubicie labirynty, to zachęcam Was również do poznania podobnego labiryntu w wielkopolskich Owińskach, ogromnego labiryntu w Ogrodach Hortulus Spectabilis na Pomorzu Zachodnim oraz skalnych labiryntów w Górach Stołowych, m. in. labiryntu w Błędnych Skałach i na Szczelińcu Wielkim.
Więcej atrakcji z Łeby i okolic już wkrótce! Sprawdźcie:
Szukając atrakcji dla dzieci i inspiracji na rodzinne wakacje nad polskim morzem, zachęcam do przeczytania innych moich wpisów:
- oficjalna strona internatowa Łeba Labirynt, link, dostęp z dn. 13.06.2024,
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii ciekawe miejsca w Polsce i na mapie atrakcji turystycznych!