Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie

Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie

Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie to położony w parku na os. Bolesława Chrobrego asfaltowy plac o powierzchni ponad 1500 metrów kwadratowych, na którym namalowane zostało drogowe oznakowanie, dzięki któremu w bezpieczny sposób możemy nauczyć swoje pociechy podstawowych zasad ruchu drogowego. Przyd się również do nauki jazdy na rowerze dla najmłodszych, bo dzięki równiutkiemu jak stół asfaltowi miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie nie sprawia dodatkowych utrudnień:)

Wielką zaletą jest urozmaicenie drogowych przypadków, dzięki czemu będziemy mogli nauczyć bezpiecznego pokonywania ronda, przejazdu kolejowego czy zwężenia. Bardzo dobra miejscówka na “sprawdzian” przed egzaminem na kartę rowerową czy nawet prawo jazdy:)

Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie

centralna część parku na Os. B. Chrobrego w Poznaniu

Dokładną lokalizację miejsca: Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie to typowe, niczym niewyróżniające się tego typu miejsce.

Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie

Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie place zabaw w Poznaniu
Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie
Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie
Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie
2 / 5

Największym atutem tego miejsca jest możliwość bezpiecznej nauki naszych dzieci i to zostało spełnione w 100%, jednak patrząc obiektywnie w porównaniu do innych miejsc dedykowanych dzieciom, tutaj nie ma “szału”.

Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie
3.7 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3 / 5

Zazwyczaj miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie cieszy się sporą popularnością. Dodatkowo położenie przy jednej z głównych parkowych alejek, powoduje że trafiają tutaj również osoby w ogóle nie zainteresowane samym miasteczkiem a jedynie spacerujące parkiem.

3 / 5

Przy asfaltowym placu, na którym namalowano drogowe oznakowanie znajdziemy dodatkową tablice informacyjną, czy raczej edukacyjną. To się ceni! Niestety to wszystko an co możemy liczyć…

4 / 5

Na pobliskim os. B. Chrobrego znajdują się bezpłatne parkingi osiedlowe, na którym możemy zostawić swoje auto.

Jeżeli planujecie odwiedzić miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie by nauczyć swoje pociechy jazdy na rowerku lub zaznajomić je z podstawowymi zasadami ruchu drogowego, warto zarezerwować sobie minimum 30 minut.

Od 3 do kilkunastu lat.

Dla każdego.

  • równa i pozbawiona dziur nawierzchnia,
  • wyraźne malowanie,
  • tablica edukacyjna,
  • dobry dojazd rowerem,
  • położenie na terenie osiedlowego parku,
  • różnorodność przedstawionych drogowych sytuacji,
  • licznie odwiedzane,
  • brak drogowskazów kierujących do miasteczka,

W 2021 roku miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie zostało gruntownie wyremontowane, dzięki czemu popękany i miejscami nierówny asfalt zastąpił gładki i równy jak stół nowy “dywanik”. Idealny do nauki jazdy na rowerze!

Do miasteczka dojedziecie bez problemu rowerem, ponieważ wzdłuż pobliskiej ul. Szeligowskiego biegnie ścieżka rowerowa aż od poznańskiej Cytadeli! Do miasteczka rowerowego dojedziemy parkowymi alejkami.

Miasteczko rowerowe na poznańskim Piątkowie

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl