molo w chłopach

Molo w Chłopach

Molo w Chłopach to jedna z atrakcji tej malutkiej ale bardzo klimatycznej osady rybackiej o historii sięgającej XIII wieku. To właśnie za sprawą przebudowy przystani rybackiej w Chłopach, która zakończyła się w 2015 roku powstało również dwupoziomowe molo w Chłopach. Na górnym poziomie znajduje się pokład spacerowy a przy dolnym pokładzie (niedostępnym dla spacerowiczów) cumują motorówki. Ogółem molo ma 90 metrów długości i jest najlepszym miejscem do podziwiania bezkresu morza, zachodów Słońca czy miejscowej plaży, która z tej perspektywy prezentuje się zupełnie inaczej!

Dokładną lokalizację miejsca: Molo w Chłopach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Molo w Chłopach choć urzeka kameralnością i bliskością przystani rybackiej, jest tylko jednym z kilku tego typu pomostów w regionie.

Molo w Chłopach

molo w chłopach atrakcje w sarbinowie
molo w chłopach
chłopy pomost rybacki i molo
molo w chłopach
molo w chłopach
chłopy falochron przed molo
3 / 5

Molo w Chłopach to jedna z ciekawszych atrakcji gminy Mielno, która dodatkowo znajduje się w sąsiedztwie malowniczej przystani rybackiej oraz doskonałej smażalni ryb, serwującej niemal dosłownie rybki z kutra. Moim zdaniem na pewno warto to miejsce odwiedzić i zobaczyć.

Molo w Chłopach
3.3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3.5 / 5

Chłopy to niewielka miejscowość, dlatego też na molo nie powinien panować duży ruch nawet w szczycie sezonu. Warto jednak pamiętać, że do molo w Chłopach chętnie przychodzą lub przyjeżdżają np. na rowerach również osoby odpoczywające w okolicznych miejscowościach.

1.5 / 5

Podobnie jak w przypadku promenady w Sarbinowie, mam wrażenie że nie wykorzystano popularności i potencjału tego miejsca. Poza niewielkim kierunkowskazem przy głównej ulicy, wskazującym drogę do molo nie znajdziecie tutaj innych elementów informacji turystycznej. Również liczba ławek na samym molo nie jest wystarczająca… Na plus można zaliczyć oświetlenie, dzięki czemu można spacerować po molo również po zmroku.

1.5 / 5

Z parkowaniem w Chłopach jest kiepsko. Najbliższy parking i tym samym największy znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Bosmańskiej i Jantarowej (parking jest płatny i otwarty tylko w sezonie). Jedyny bezpłatny parking znajduje się za ulicy Jachtowej ale przez to, że jest niewielki trudno trafić na wolne miejsce. Po za tym pozostaje parkowanie “na dziko”…

Przejście spacerem całego molo wraz ze zrobieniem pamiątkowych zdjęć to kwestia 5 minut. Dodatkowy czas na zachwycanie się widokami czy delektowanie szumem morza to już indywidualna sprawa każdego z Was.

Dla każdego.

Molo w Chłopach dostępne jest dla każdego również dla wózków dziecięcych oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

  • dostępność,
  • położenie w pobliżu innych, ciekawych miejsc,
  • bardzo mało parkingów w pobliżu,
  • niewykorzystany potencjał miejsca,

Choć nie zawsze pokazane jest to na mapach, z molo w Chłopach można zejść bezpośrednio na plażę a to pozwala nie tylko rozłożyć się wygodnie na kocyku ale również zobaczyć z blisko kolorowe kutry rybackie.

Molo w Chłopach

Poznajcie najciekawsze miejsca w Sarbinowie i okolicy z moich poniższych wpisów:

Chcecie odkryć najciekawsze zakątki i niepowtarzalne atrakcje nad polskim morzem – sprawdźcie koniecznie wpisy oznaczone tagiem #polskie morze a także zajrzyjcie po więcej inspiracji na mapę atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 21 czerwca 2023, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl