Molo w Niechorzu Atrakcje w Niechorzu i okolicach

Molo w Niechorzu

Molo w Niechorzu to tak naprawdę pomost rybacki, gruntownie przebudowany i wyremontowany w 2021 roku z myślą o poprawie komfortu pracy miejscowych rybaków. Oczywiście mogą z niego korzystać również spacerowicze, którzy tym samym zyskali kolejne ciekawe miejsce do odwiedzenia w Niechorzu.

Pomost rybacki ma 144 metry długości, 8 metrów szerokości a na końcu posiada niewielkie rozszerzenie w kształcie litery “T”, mające szerokość ok. 20 metrów. Wcześniej w tym miejscu znajdowało się krótsze o 60 metrów niewielkie betonowe molo, które wymagało remontu ale obecnie to już historia. Molo w Niechorzu zmodernizowano z myślą głównie o miejscowych rybakach, przez co nie posiada ono barierek a jedynie elementy wyposażenia do cumowania, nawigacji i transportu połowów.

Na wschód od wyremontowanego pomostu znajduje się wyłączone z eksploatacji jeszcze jedno betonowe “molo”, które jest w złym stanie technicznym. W 2017 roku rozebrano trzecie betonowe molo, które również było w bardzo złym stanie technicznym.

Molo w Niechorzu

na plaży w Niechorzu, w pobliżu zejścia z ul. Pomorskiej

Dokładną lokalizację miejsca: Molo w Niechorzu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Molo w Niechorzu nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych, podobnych konstrukcji.

Molo w Niechorzu

Molo w Niechorzu Atrakcje w Niechorzu i okolicach
Molo w Niechorzu
Molo w Niechorzu Atrakcje w Niechorzu i okolicach
Molo w Niechorzu
3 / 5

Molo w Niechorzu to miejsce które warto odwiedzić, odpoczywając w tej nadmorskiej miejscowości. Poczujecie tutaj na pewno wiatr we włosach, spojrzycie na brzeg od strony morza a być może również uda Wam się podejrzeć miejscowych rybaków w pracy.

Molo w Niechorzu
3.2 / 5

5 / 5

Wejście nie wiąże się z opłatami.

3.5 / 5

W sezonie po pomoście krąży wielu spacerowiczów, nieco lepiej wygląda to w tzw. niskim sezonie, kiedy możecie być na nim nawet sami.

1 / 5

Molo w Niechorzu to obiekt przede wszystkim służący miejscowym rybakom. Nie znalazłem żadnego elementu informacyjnego (tablicy, drogowskazu itp.), który dotyczyłby tego pomostu.

2.5 / 5

Najbliższy, niewielki parking (płatny) znajduje się na ul. Morskiej. Niestety to jedyna opcja w pobliżu, choć można próbować parkowania na poboczach. Warto wtedy zwracać uwagę na znaki i ewentualne zakazy parkowania.

Przespacerowanie się betonowym pomostem to kwestia kilku – kilkunastu minut.

Dla każdego, jednak ze względu na brak barierek dzieci powinny być pod stałą opieką dorosłych!

Dostępność jest częściowo ograniczona, ze względu na dojście do molo w Niechorzu po piaszczystej plaży.

  • dobre miejsce na spacer,
  • dobry punkt widokowy na rozległą plażę w Niechorzu,
  • pomost dostosowany do potrzeb rybaków, przez co nie ma on barierek a to wymaga większej ostrożności i uwagi, szczególnie gdy spacerujemy po nim z dziećmi,
  • brak jakichkolwiek drogowskazów czy tablic, ułatwiających dotarcie na miejsce,

Molo w Niechorzu nie jest wyniesione wysoko ponad poziom morza, dlatego nawet średniej wielkości fale rozbijające się o pomost, mogą skutecznie Was zmoczyć.

Molo w Niechorzu

Poznajcie Wybrzeże Rewalskie, czyli okolice Niechorza, Rewala czy Pogorzelicy z wpisów na kierunkowo.pl. Odkryjcie najciekawsze miejsca okolicy z poniższych wpisów:

Odkryjcie również atrakcje idealne na rodzinne wakacje! Wasze pociechy będą zachwycone a Wy również przeżyjecie fajną przygodę. Podpowiedzi znajdziecie we wpisach:

Wpis opublikowano: 14 czerwca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 18 lipca 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl