muzeum bursztynu w łebie statek żaglowiec wykonany z bursztynu bałtyckiego

Muzeum Bursztynu w Łebie

Muzeum Bursztynu w Łebie to niewielkie, prywatne muzeum przybliżające nam historię oraz wyjątkowej urody bursztynowe skarby. Ekspozycja muzeum składa się z 4 sal tematycznych: Las bursztynowy, Epoka lodowcowa, Sala Inkluzji i Bursztynowa komnata, które po kolei odkrywają przed nami historie i piękno bursztynu bałtyckiego. Szczególnie ostatnia z sal robi ogromne wrażenie. Prezentowane są w niej bursztynowe dzieła sztuki, m. in. ozdoby, rękodzieło, biżuterię i rzeźby. Na wcześniejszych salach odkrywamy przede wszystkim historię bursztynu bałtyckiego, sięgająca 40 milionów (!) lat wstecz i co niebywałe, często zatrzymaną w czasie za sprawą inkluzji, której przykłady (głównie owady uwięzione na zawsze w bursztynie) prezentowane są w części edukacyjnej wystawy.

Muzeum otwarto w 2017 roku a jego ekspozycja liczy ok. 400 metrów kwadratowych. Na terenie muzeum działa również sklep z pamiątkami i biżuterią bursztynową, w mojej ocenie będący najlepiej zaopatrzonym w okolicy sklepem z bursztynem.

Co jeszcze we wpisie?

To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.

Autor wpisu

marcin krawczyk bloger mikropodróżnik zdjęcie portretowe

Cześć, jestem Marcin!

autor bloga, mikropodróżnik, regionalista

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj

Lokalizacja – Muzeum Bursztynu w Łebie

Lokalizacja miejsca „Muzeum Bursztynu w Łebie”: Łeba, Nadmorska 3B. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

mapa atrakcji turystycznych

Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!

Konkrety

Muzeum Bursztynu w Łebie w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!

unikalność

Prywatne i kameralne Muzeum Bursztynu w Łebie to przede wszystkim skarbiec bursztynowych dzieł sztuki i miejsce, gdzie przybliża się historię złota Bałtyku. Unikalności dodaje fakt, że stworzyła i prowadzi je prawdziwa bursztynowa artystka i rękodzielnik!

moim zdaniem

Nim odwiedziłem Muzeum Bursztynu w Łebie, myślałem że wiem o nim całkiem sporo. Bardzo się zdziwiłem jak wiele sekretów, ciekawostek i historii skrywa bursztyn bałtycki oraz jego fantastyczne rzeczy można z niego wyczarować!

Galeria zdjęć

Muzeum Bursztynu w Łebie

muzeum bursztynu w łebie atrakcje łeba
muzeum bursztynu w łebie sala inkluzji edukacji
obraz wykonany z bursztynu żuraw w gdańsku stare miasto bursztyn bałtycki
muzeum bursztynu w łebie inkluzja owady w bursztynie powiększenie
ozdoby z bursztynu bałtyckiego rzeźbiona muszla
ekspozycja łeba muzeum epoka lodowcowa

Rating miejsca

Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!

Średnia ocena – 3.3/5 – składowe oceny:

Ceny2.5/5

Ceny nie należą do najniższych, kształtują się na poziomie 30 zł za bilet normalny (stan na 2024). W sprzedaży są również bardziej atrakcyjne cenowo bilety grupowe i ulgowe.

Ilość odwiedzających4/5

Muzeum Bursztynu w Łebie znajduje się przy zejściach na miejscową plażę, panuje w nim umiarkowany ruch pozwalający w spokoju zobaczyć i poznać jego ekspozycję.

Przygotowanie3.5/5

Muzeum jest należycie oznakowane i wyposażone w starannie przygotowaną informację o prezentowanych zbiorach i eksponatach. Przy każdej gablocie czy stanowisku znajduje się zwięzła informacja, którą uzupełniają plansze informacyjne oraz przedstawiany materiał video. Grupy zorganizowane mogą również liczyć na oprowadzanie z przewodnikiem.

czytasz – wspieraj

Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)

Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga

Praktyczne informacje – Muzeum Bursztynu w Łebie

Parking – 1.5/5

Muzeum nie posiada własnego parkingu. Kilkanaście miejsc parkingowych (płatnych tylko w sezonie letnim), znajduje się w ciągu ulicy Nadmorskiej, przy którym znajduje się wejście do muzeum. Zaparkowanie na nich (szczególnie w sezonie) graniczy niestety z cudem. Lepszą alternatywą jest otwarty latem duży parking płatny pomiędzy ulicami: Sportową i Matejki (ok. 170 m od muzeum).

Potrzebny czas

Ekspozycja Muzeum Bursztynu w Łebie nie jest duża i jej pokonanie zajmie Wam około 25 minut.

Sugerowany wiek

Dla każdego.

Dostępność

Muzeum znajduje się na 1. piętrze budynku. Można się dostać na nie schodami oraz windą. Sama ekspozycja nie powinna sprawiać żadnych trudności w poruszaniu a jedyną trudnością, głównie dla małych dzieci mogą być nieco ciemne dwie pierwsze sale wystawy.

podpowiedź

Muzeum oraz działający przy nim sklep prowadzi małżeństwo, będące autorami wielu prezentowanych w muzeum eksponatów oraz sprzedawanej biżuterii. To ludzie pełni pasji i talentu!

Plusy i minusy

główne atuty

  • aranżacja ekspozycji, która wprowadza nas w świat bursztynu wstępem historycznym i kończy ukazując wyjątkowe dzieła z niego wykonane,
  • bardzo dużo zbiorów inkluzji w bursztynie,
  • lokalizacja w samym centrum Łeby,
  • przy muzeum znajduje się najlepiej zaopatrzony w bursztynowe skarby sklep w okolicy,

słabsze strony

  • wysokie ceny w stosunku do wielkości ekspozycji i czasu zwiedzania,
  • trudności z zaparkowaniem w pobliżu,

Poznajcie inne miejsca w okolicy

Przy Muzeum Bursztynu w Łebie działa również Kraina Smoków – niewielka ekspozycja smoczych postaci, rodem z baśni (obowiązuje osobna opłata lub bilet łączony z muzeum). Więcej atrakcji z Łeby i okolic już wkrótce, póki co możecie sprawdzić jeszcze:

Wpis opublikowano: 14 czerwca 2024
Wykaz źródeł
  • wpis Muzeum Bursztynu w serwisie www.leba.com.pl, link, dostęp z dn. 13.06.2024,
  • wpis Muzeum Bursztynu w Łebie w serwisie dzieckowpodrozy.pl, link, dostęp z dn. 13.06.2024,
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie

OZNACZENIA WPISU
kategoria
tagi
oznaczenia
CO MYŚLISZ O TYM MIEJSCU I WPISIE?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl