schronisko na hali szrenickiej

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

Trochę omijane, trochę zapomniane, leżące poza głównym fragmentem szlaku pomiędzy Szrenicą a Śnieżnymi Kotłami – oto ono: Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej. Największą krzywdę temu schronisku i nam turystom wyrządza wyciąg na Szrenicę, dzięki któremu nie musimy zdobywać Szrenicy o własnych siłach. A właśnie na podejściu pod Szrenicę, tuż za linią lasu znajduje się duże schronisko górskie w którym, każdy powinien znaleźć miejsce dla siebie. A po ponad godzinnym podejściu od “Kamieńczyka”, właśnie tutaj można zrobić przerwę na pożywniejszy posiłek czy ciepłą herbatę. Oczywiście schronisku oferuje również noclegi, tego nie mam jak ocenić – nie korzystałem. Mimo to, z racji że byłem w nim dwukrotnie, latem i zimą, mogę trochę cennych informacji Wam przekazać. Szczegóły niżej.

Dokładną lokalizację miejsca: Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Schronisko na Hali Szrenickiej to nie jest to jakieś wyjątkowe miejsce czy schronisko… Tak na prawdę jedno z wielu podobnych, choć mające ciekawą i długą historię.

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

schronisko na hali szrenickiej
3 / 5

Może bardziej pasowałoby “warto odwiedzić”, ponieważ z racji, że budynek jest duży, bez problemu odpoczniecie i zjecie coś pożywnego. Niestety wyżej, na Szrenicy możecie o takich udogodnieniach zapomnieć, no chyba że macie dużo czasu na czekanie.

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
4.5 / 5

4 / 5

Ceny schroniskowe, czyli akceptowalnie.

5 / 5

Za każdym razem bez problemu znalazłem miejsce. Turystów zazwyczaj mniej niż miejsc na dużej jadalni.

4.5 / 5

Drogowskazy kierują do schroniska bardzo dobrze. Czasy przejścia pokrywają się z rzeczywistością.

3 / 5

Parking znajduje się na skrzyżowaniu czerwonego szlaku i DK3 (jakieś 2 h pieszo). Jest mały ale przyjeżdżając odpowiednio wcześnie znajdziesz miejsce.

Zatrzymaj się tutaj na godzinę, zjedz obiad lub wypij ciepłą kawę lub herbatę. Nastaw się, że wyżej będą tłumy i korzystaj z dobrodziejstw tego miejsca.

Dla każdego.

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku, wózek powinien podjechać ale będzie to kosztowało trochę wysiłku i czasu.

  • mało turystów,
  • duży i przestronny obiekt,
  • bliskość wyciągów narciarskich w okresie zimowym,
  • kiepski (choć poprawiający się) stan techniczny obiektu,
  • Jeżeli wybierasz się wyżej – na Szrenicę, to załóż, że jest to ostatnie schronisko w którym dasz radę usiąść i odpocząć.
  • Schronisko znajduje się tuż nad linią lasu. Wychodząc z niego poznasz jakie na prawdę warunki pogodowe panują na szczytach, do których możliwe że zmierzasz.

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl