lubniewice laweczka miłości Park Miłości w Lubniewicach szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach

Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach to nietypowa trasa spacerowa, poprowadzona przez miejsca które związane są z Michaliną Wisłocką. Jedne z nich mają z nią bezpośredni związek, inne oddają i podtrzymują pamięć o tej wybitnej kobiecie i lekarce, dzięki której w Polsce stała się faktem rewolucja obyczajowa. Wszystkie miejsca na szlaku oddają ducha Michaliny Wisłockiej, jej sposób bycia, funkcjonowania i życia seksualnego. Bardzo możliwe, że to właśnie w nich narodziła się bestsellerowa “Sztuka Kochania”, kultowa książka, którą przeczytało z wypiekami na twarzach ponad 7 milionów osób! Książka ta zmieniała postrzeganie seksualności dzięki licznym poradom Wisłockiej, które wcale nie były ugrzecznione i ubrane w poprawne politycznie słowa i obrazy. To była rewolucja, dzięki której dzisiaj możemy korzystać z wolności obyczajowej! Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach liczy sobie 7 przystanków: plażę miejską, Drzewo Uniesień, Zamek, Ławeczkę w Parku Miłości, lubniewicki rynek, Wierzbę Rozmyślań oraz Wyspę Miłości na Jeziorze Lubiąż. Do tej ostatniej dotrzeć można jedynie łódka, rowerem wodnym lub kajakiem. Niemal każde z miejsc na szlaku, jest związane z obecnością w nim Michaliny Wisłockiej, jedynym wyjątkiem jest Park Miłości, który powstał stosunkowo niedawno, choć nie wiadomo czy za czasów, gdy w Lubniewicach przebywała Wisłocka, park nie był przez nią odwiedzany. Miała ona słabość do tajemniczych zakamarków. Wiele z tych miejsc można zobaczyć w filmie “Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (zobacz trailer) – swoją drogą bardzo dobre kino! Poważnie. Cały szlak został również oznaczony logotypem tej produkcji kinowej, którą doskonale dopełnia!

Dokładną lokalizację miejsca: Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Drugiego takiego szlaku w Polsce nie znajdziecie! Są podobnie miejsca, upamiętniające inne znane osoby, jednak Michalinie Wisłockiej i całej rewolucji obyczajowej, którą wywołała, poświęcono właśnie tę trasę, przebiegającą po śladach tej wybitnej kobiety!

Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

tablica nowy zamek lubniewice szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach
drzewo uniesień lubniewice szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach
lubniewice laweczka miłości Park Miłości w Lubniewicach szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach
Park Miłości w Lubniewicach
szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach
szlak michaliny wisłockiej w lubniewicach lubniewice
4 / 5

Mimo, że sam Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach nie powala z zachwytu, to warto przejść jego trasą i poznać miejsca gdzie romantyzm wziął górę nad wszystkim innym!

Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach
5 / 5

5 / 5

Bez opłat.

5 / 5

Szlak jest wystarczająco długi, by chociaż w jednym z tych miejsc być samemu lub tylko w towarzystwie naszej drugiej połówki.

5 / 5

Świetna robota! Tablice informacyjne pod każdym z miejsc, na których znajdziemy krótki opis. Do tego świetna broszurka (przewodnik) wydany przez Urząd Miejski w Lubniewicach, dostępny w punkcie informacji turystycznej.

4.5 / 5

Duży i darmowy parking na ul. Zamkowej oraz mniejszy lecz również darmowy parking na lubniewickim rynku.

By przejść cały szlak potrzebujesz kilku godzin, głównie ze względu na dopłynięcie do Wyspy Miłości na Jeziorze Lubiąż. Jeżeli jednak nie wybierasz się na wyspę, całą resztę przespacerujesz w około 1 godzinę.

Ze względu na charakter miejsc, atrakcja raczej dla dorosłych lub “kreatywnych” rodziców z dziećmi.

Większość (6 miejsc) dostępna dla każdego, jedynie Wyspa Miłości wymaga trochę zachodu, który może wielu z Was uniemożliwić dotarcie do niej.

  • świetnie zrealizowana trasa spacerowa, doskonale oznaczona za pomocą tablic oraz świetnie uzupełniona mini-przewodnikiem,
  • świetny przykład żywej atrakcji turystycznej, stworzonej niewielkim kosztem wokół której organizowane są okolicznościowe wydarzenia, dzięki którym angażuje w historie swojej bohaterki nie tylko spacerowiczów,
  • niestety Wyspa Miłości dostępna tylko dla nielicznych, którzy zdecydują się do niej dopłynąć

Nim wybierzesz się na Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach, odwiedź punkt informacji turystycznej i zdobądź mini-przewodnik po nim, który jest doskonałym uzupełnieniem trasy.

Szlak Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

Wpis opublikowano: 27 grudnia 2020, ostatnia modyfikacja treści: 25 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl