Wartofrajda w Poznaniu

Wartofrajda w Poznaniu. Plac zabaw w starym korycie Warty!

Wartofrajda w Poznaniu to najciekawszy plac zabaw dla dzieci w niemal ścisłym centrum Poznania, zaledwie troszkę ponad 400 metrów od Starego Rynku. Powstał on kilka lat temu wraz z utworzeniem otaczającego go Parku Stare Koryto Warty, który jak nazwa wskazuje znajduje się w miejscu, gdzie lata temu płynęła najdłuższa rzeka Wielkopolski. To bardzo nowocześnie i przyjaźnie dla najmłodszych urządzony plac zabaw, na którym znajdziemy kilkadziesiąt różnych atrakcji dla najmłodszych. Wśród nich m. in. trampolina, tor przeszkód, zjeżdżalnia, karuzele a nawet ścianka do wspinaczki! Robi wrażenie, nie tylko na dzieciach:)

Wartofrajda w Poznaniu. Plac zabaw w starym korycie Warty!

na wschód od Starego Rynku w Poznaniu, w parku Stare Koryto Warty

Dokładną lokalizację miejsca: Wartofrajda w Poznaniu. Plac zabaw w starym korycie Warty!, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Choć nowoczesna forma placu zabaw robi wrażenie, atrakcje które na nim znajdziemy nie wyróżniają się szczególnie na tle innych, podobnych miejsc.

Wartofrajda w Poznaniu. Plac zabaw w starym korycie Warty!

Wartofrajda w Poznaniu
Wartofrajda w Poznaniu
Wartofrajda w Poznaniu
Wartofrajda w Poznaniu
2 / 5

Dla dzieci atrakcja na “5”, dla dorosłych miejsce bez historii.

Wartofrajda w Poznaniu. Plac zabaw w starym korycie Warty!
3.8 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3 / 5

Zazwyczaj po placu hasa mała gromadka dzieci, choć można trafić czas gdy będziecie sami, podobnie jak moment gdy będzie tutaj niezły tłum.

3.5 / 5

Na placu znajdziemy tablicę z regulaminem a w okolicznym parku kilka drogowskazów, wskazujących drogę do Wartofrajdy. Na miejscu przygotowano miejsca dla opiekunów ale niestety, to wszystko na co możemy liczyć.

4 / 5

Całkiem niedaleko, na ulicy Wielkiej znajduje się duży parking buforowy (płatny) a dodatkowo można szukać miejsca również na pobliskich uliczkach, na której postój również jest płatny z racji strefy płatnego parkowania.

O to musicie spytać się swoje pociechy:) Ze swojej strony radzę zarezerwować sobie minimum 30 minut.

Wartofrajda w Poznaniu to miejsce dedykowane dzieciom, nawet tym najmłodszym.

Wartofrajda w Poznaniu to plac zabaw przystosowany do osób niepełnosprawnych oraz najmniejszych dzieci. Większość jego powierzchni zostało wyłożone miękkim podłożem, a pozostałe obszary wysypane piaskiem, dzięki czemu możemy być spokojniejsi o bezpieczeństwo swoich dzieci.

  • położenie blisko centrum miasta,
  • dużo miejsc parkingowych w pobliżu,
  • duża liczba atrakcji dla dzieci,
  • dostępność i bezpieczeństwo,
  • bywa tłumnie,
  • położony w mocno nasłonecznionym miejscu,

Warto pamiętać o nakryciu głowy, kremie do opalania z wysokim filtrem UV oraz butelce z piciem dla dzieci, ponieważ plac zabaw jest mocno wystawiony na promienie słoneczne, przez zastosowania tylko nielicznych elementów dających cień. Szczególnie ważne latem.

Wartofrajda w Poznaniu. Plac zabaw w starym korycie Warty!

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl