Klasyczna pasta jajeczna
Lubię nieszablonowe śniadania, dlatego przepadam za domowym pieczywem (np. chlebem pszennym z żurawiną czy chlebem razowym) i pastami kanapkowymi! Po np. paście z wędzonej makreli i twarogu oraz kilku innych pastach, przyszedł czas by w moim przepiśniku pojawiła się klasyczna pasta jajeczna! Jest ona banalnie prosta w przygotowaniu, wymaga jedynie kilku składników, które pewnie masz w swoim domu a co najważniejsze, wychodzi niesamowicie smaczna! Ten prosty przepis możesz wykorzystać w każdej wolnej chwili, bo jej przygotowanie to kilkadziesiąt minut! Dlatego dzielę się nim z Wami i zachęcam do wypróbowania!
oznaczenia
SKŁADNIKI
- 4 jajka,
- 1 cebula dymka,
- 2 łyżeczki majonezu,
- pół łyżeczki musztardy delikatesowej,
- sól, pieprz
- pół szklanki wrzątku do sparzenia cebuli,
(ilość produktów dla przygotowania 8 porcji)
WYKONANIE
- Jajka umyj i ugotuj na twardo. U mnie trwa to 10 minut od zagotowania wody a jajka wkładam na początku do wody, jeszcze zimnej.
- W czasie gdy gotują się jajka, obierz cebulę dymkę i pokrój jej białą część na drobno. Pokrojoną dymkę przerzuć na sitko, sparz ją wrzątkiem i pozostaw do odcieknięcia.
- Gdy jajka już się ugotują, obierz je ze skorupek.
- Obrane kawałki pokrój w mniejsze części i wrzuć do rozdrabniacza w blenderze.
- Dodaj do rozdrabniacza sparzoną cebulę i poszatkuj wszystko na bardzo drobno.
- Rozdrobnione jajka przerzuć do miski a następnie dodaj do niej pokrojony szczypiorek od dymki, majonez, musztardę, sól i pieprz.
- Całość wymieszaj, tak by powstała jednolita pasta jajeczna.
- Gotowe!
Klasyczna pasta jajeczna
MIEJ POD RĘKĄ
- małe sitko,
- miskę,
- mały garnek,
- blender z naczyniem do rozdrabniania,
CENNE RADY
Pastę jajeczną możesz śmiało przygotować wieczorem i przechować w lodówce do śniadania, podczas którego bez dwóch zdań smakuje najlepiej!
Nie musisz jej również rozdrabiać blenderem, co wydaje mi się najszybsze i najprostsze, tylko możesz pokroić wszystko na drobno nożem.
SPOSÓB PODANIA
Pasta jajeczna lubi szczypiorek:) Właśnie dlatego podaję ją na pieczywie (najlepiej domowym np. chlebie razowym) posypaną świeżym szczypiorkiem. Dodatkowo można podać ją z rzodkiewką, świeżym ogórkiem lub ogórkiem małosolnym.