Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim

Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim
 • Marcin
 • 20 lutego 2022
Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim

Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim to jeden z najciekawszych i największych placów zabaw w Poznaniu. Główną atrakcją są przyrządy do zabawy piaskiem, dzięki którym wasze pociechy, szczególnie te lubiące zabawy w piaskownicy, na długie minuty pochłonie piaskowe szaleństwo. Po za piaskowymi atrakcjami znajdziemy tutaj również trampoliny, zjeżdżalnie, tory przeszkód, linową piramidę i wiele, wiele więcej. A dodatkowo plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim znajduje się na terenach rekreacyjnych na poznańskim Strzeszynku, dosłownie po sąsiedzku z bardzo lubianą plażą Malibu.

region
lokalizacja

na północno-wschodnim brzegu Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu

GALERIA

Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim

Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim place zabaw w poznaniu
Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim place zabaw w poznaniu
place zabaw w poznaniu
Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim
Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim to plac wyjątkowy za sprawą swoich atrakcji dla najmłodszych, które bez wątpienia zaciekawią każdego miłośnika zabaw w piaskownicy.

 • MOIM ZDANIEM

Oceniając plac okiem dziecka dałbym „5”, jednak z turystycznego punktu widzenia nie jest to żadna ciekawa atrakcja turystyczna. Mimo wszystko, jeżeli szukacie miejsca, w którym spędzicie miło czas ze swoimi dziećmi, plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim jest bardzo wart uwagi!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.3 / 5

Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3.5 / 5

Ilość odwiedzających plac jest tym większa im lepsza jest pogoda:) Mimo wszystko Jezioro Strzeszyńskie to bardzo popularne miejsce wypoczynku mieszkańców Poznania, dlatego niemal zawsze na placu ktoś się bawi ze swoimi dziećmi.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4.5 / 5

Bardzo dobrze zorganizowane miejsce! Mamy drogowskazy kierujące nas do placu, teren jest ogrodzony, na miejscu znajdziemy dużo ławek dla rodziców a dla formalności, znajduje się również tablica z regulaminem. Jedyne czego mi brakowało, to propozycje pomysłów zabaw dla dzieci, szczególnie na tych wyjątkowych atrakcjach – ale to banał.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

Wzdłuż ulicy Koszalińskiej znajdziemy kilka płatnych parkingów a dodatkowo, jest również możliwość darmowego parkowania na poboczu w miejscach dozwolonych. Uważajcie na parkowanie na dziko, Straż Miejsca lub skontrolować to miejsce i wtedy mandaty się sypią…

POTRZEBNY CZAS

Pewnie sami najlepiej znacie swoje dzieci i wiecie jak długo potrafią się bawić, dlatego trudno mi powiedzieć ile czasu spędzicie na tym placu zabaw. Myślę, że 30 minut to takie minimum.

SUGEROWANY WIEK

Dla dzieci, od najmłodszych lat!

DOSTĘPNOŚĆ

Dostępny dla każdego. Przygotowane atrakcje obsypano dookoła piaskiem, co z jednej strony jest bezpieczna dla dzieci ale z drugiej, niektórym może utrudnić dojście.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Obok placu zabaw znajdziecie również dostępne dla każdego stoły do ping-ponda (trzeba mieć swoją piłeczkę i rakietki) oraz stoły z piłkarzykami. Dobra alternatywa dla nieco starszych dzieci.

Plac zabaw nad Jeziorem Strzeszyńskim

MOCNE STRONY

 • dużo atrakcji dla dzieci i wyjątkowe przyrządy do zabawy piaskiem,
 • plac jest ogrodzony a na terenie znajduje się dużo ławek dla opiekunów,
 • położenie na terenach wypoczynkowych i rekreacyjnych nad Jeziorem Strzeszyńskim,
 • wygodny parking w okolicy,

SŁABE STRONY

 • bywa tłoczno,
 • niektóre atrakcje były uszkodzone i są na bieżąco naprawiane (a byliśmy dwukrotnie, w odstępie około 2 miesięcy),

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej niezwykłych placów dla dzieci poznacie we wpisie:

Poznajcie wpisy, dzięki którym poznacie najciekawsze miejsca w Poznaniu, które warto odwiedzić z dzieckiem i nie tylko!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!