Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Trochę omijane, trochę zapomniane, leżące poza głównym fragmentem szlaku pomiędzy Szrenicą a Śnieżnymi Kotłami – oto ono: Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej. Największą krzywdę temu schronisku i nam turystom wyrządza wyciąg na Szrenicę, dzięki któremu nie musimy zdobywać Szrenicy o własnych siłach. A właśnie na podejściu pod Szrenicę, tuż za linią lasu znajduje się duże schronisko górskie w którym, każdy powinien znaleźć miejsce dla siebie. A po ponad godzinnym podejściu od „Kamieńczyka”, właśnie tutaj można zrobić przerwę na pożywniejszy posiłek czy ciepłą herbatę. Oczywiście schronisku oferuje również noclegi, tego nie mam jak ocenić – nie korzystałem. Mimo to, z racji że byłem w nim dwukrotnie, latem i zimą, mogę trochę cennych informacji Wam przekazać. Szczegóły niżej.
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Konkrety
lokalizacja
Szosa Czeska 01, Szklarska Poręba
region
kategoria
tagi
Lokalizacja
Unikalność
Schronisko na Hali Szrenickiej to nie jest to jakieś wyjątkowe miejsce czy schronisko… Tak na prawdę jedno z wielu podobnych, choć mające ciekawą i długą historię.
Galeria
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Moim zdaniem
Może bardziej pasowałoby „warto odwiedzić”, ponieważ z racji, że budynek jest duży, bez problemu odpoczniecie i zjecie coś pożywnego. Niestety wyżej, na Szrenicy możecie o takich udogodnieniach zapomnieć, no chyba że macie dużo czasu na czekanie.
Ranking
ceny
Ceny schroniskowe, czyli akceptowalnie.
ilość turystów
Za każdym razem bez problemu znalazłem miejsce. Turystów zazwyczaj mniej niż miejsc na dużej jadalni.
przygotowanie
Drogowskazy kierują do schroniska bardzo dobrze. Czasy przejścia pokrywają się z rzeczywistością.
Praktyczne info
parking
Parking znajduje się na skrzyżowaniu czerwonego szlaku i DK3 (jakieś 2 h pieszo). Jest mały ale przyjeżdżając odpowiednio wcześnie znajdziesz miejsce.
potrzebny czas
Zatrzymaj się tutaj na godzinę, zjedz obiad lub wypij ciepłą kawę lub herbatę. Nastaw się, że wyżej będą tłumy i korzystaj z dobrodziejstw tego miejsca.
sugerowany wiek
Dla każdego.
dostępność
Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku, wózek powinien podjechać ale będzie to kosztowało trochę wysiłku i czasu.
Plusy i minusy
główne atuty
- mało turystów,
- duży i przestronny obiekt,
- bliskość wyciągów narciarskich w okresie zimowym,
słabsze strony
- kiepski (choć poprawiający się) stan techniczny obiektu,
Podpowiedź kierunkowo.pl
- Jeżeli wybierasz się wyżej – na Szrenicę, to załóż, że jest to ostatnie schronisko w którym dasz radę usiąść i odpocząć.
- Schronisko znajduje się tuż nad linią lasu. Wychodząc z niego poznasz jakie na prawdę warunki pogodowe panują na szczytach, do których możliwe że zmierzasz.
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Poznajcie miejsca w okolicy!
Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:
- Zbójeckie Skały, czyli godny konkurent Złotego Widoku!
- Szlaki ze Szklarskiej Poręby w Karkonosze i nie tylko…
- Szklarska Poręba Dolna. Co warto zobaczyć?
- Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Szklarskiej Porębie!
- Wodospad Szklarki: trasa, parking i praktyczne informacje
- Punkt widokowy na Kruczych Skałach (dojście, zdjęcia, mapa)
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii ciekawe miejsca w Polsce i na mapie atrakcji turystycznych!