Ski Arena Szrenica
Jako niespecjalny fan zimowego szaleństwa, Ski Arena Szrenica jest dla mnie głównie obiektem, gdzie mam możliwość wygodnego transportu na szczyt Szrenicy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają problemy z wejściem na górę o własnych siłach. Niesprawiedliwe byłby jednak gdybym pominął zimowe możliwości i ofertę tego ośrodka, dlatego krótko i „encyklopedycznie” przybliżę Wam również zimową odsłonę tego miejsca.
Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie, zlokalizowana jest na południowych zboczach Szrenicy, wyraźnie i zdecydowanie górującej nad całym miastem. Wejście główne do ośrodka znajduje się w Szklarskiej Porębie, przy ulicy Turystycznej, czyli w najwyżej położonej dzielnicy, ścisłego centrum miasta. To właśnie z tego miejsca możemy ruszyć w górę jednym z dwóch wyciągów: Szrenica (dwusekcyjna, dwumiejscowa) oraz w sezonie zimowym – Karkonosz Express (jednosekcyjna, sześciomiejscowa). Dzięki wyciągom latem w około 40 minut dostaniemy się na szczyt Szrenicy a zimą będziemy mogli poużywać białego szaleństwa na około 20 kilometrach tras narciarskich, wytyczonych na zboczach Szrenicy.
Przy dolnej stacji wyciągu znajdują się również liczne punkty gastronomiczne a zimą również zaplecze dla narciarzy z wypożyczalniami i puntami serwisowymi.
Ski Arena Szrenica
Konkrety
lokalizacja
Szklarska Poręba, ul. Turystyczna
region
kategoria
tagi
Lokalizacja
Unikalność
Ski Arena Szrenica to jeden z wielu w Polsce ośrodków narciarskich, które zimą oferują możliwość szusowania po śniegu a latem, swoimi wyciągami pomagają dotrzeć w wyższe partie gór odwiedzającym te okolice.
Galeria
Ski Arena Szrenica
Moim zdaniem
Ośrodek sam w sobie nie jest atrakcją turystyczną, jedynie jazda wyciągiem będzie ciekawą przygodą czy oczywiście zimowe szaleństwo. Z punktu widzenia turystycznego, nie jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć.
Ranking
ceny
Mogło być gorzej… Ceny za skorzystanie z wyciągu są wysokie ale w granicach zdrowego rozsądku.
ilość turystów
Jednym słowem: sporo, niezależnie czy zimą czy latem.
przygotowanie
Zdecydowana większość informacji potrzebnych każdemu turyście, znajduje się na licznych tablicach rozlokowanych na terenie Ski Arena Szrenica.
Praktyczne info
parking
W okolicy jest wiele płatnych miejsc parkingowych. Niestety ich ilość w najbardziej popularnych okresach bywa niewystarczająca.
potrzebny czas
Zimowe białe szaleństwo może trwać nawet cały dzień, latem wachlarz możliwości i wypełniaczy czasu jest znacznie mniejszy i właściwie ogranicza się do wyciągu na Szrenicę. Wjazd na szczyt góry (przejazd obu sekcji wyciągu) to kwestia około 40 minut w jedną stronę.
sugerowany wiek
Sugeruję by korzystać z atrakcji tego miejsca od 3 roku życia.
dostępność
Miejsce nie jest przystosowane do osób niepełnosprawnych, co również przekłada się na korzystanie z obiektu przez rodziców z wózkami dziecięcymi. Jednak trzeba przyznać, że oferta jaką ma Ski Arena Szrenica skierowana jest z oczywistych względów nie dla małych dzieci i osób o obniżonej sprawności.
Plusy i minusy
główne atuty
- kilka wyciągów oraz liczne trasy zjazdowe,
słabsze strony
- wysokie ceny,
- brak dedykowanego parkingu o odpowiedniej pojemności,
- dużo odwiedzających i korzystających,
Podpowiedź kierunkowo.pl
Wybierając się na Szrenicę wyciągiem dobrze zaplanujcie czas, ponieważ ostatni znajdź wyciągiem z góry jest około godziny 16. Zresztą ze względu na wielu chętnych na skorzystanie z oferty Ski Arena Szrenica, warto przyjechać tutaj możliwe wcześnie rano, po pierwsze by łatwiej znaleźć miejsce do zaparkowania a po drugie uniknąć kolejek.
Ski Arena Szrenica
Poznajcie miejsca w okolicy!
Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:
- Zbójeckie Skały, czyli godny konkurent Złotego Widoku!
- Szlaki ze Szklarskiej Poręby w Karkonosze i nie tylko…
- Szklarska Poręba Dolna. Co warto zobaczyć?
- Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Szklarskiej Porębie!
- Wodospad Szklarki: trasa, parking i praktyczne informacje
- Punkt widokowy na Kruczych Skałach (dojście, zdjęcia, mapa)
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii ciekawe miejsca w Polsce i na mapie atrakcji turystycznych!