Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie

Skwer Radiowej Trójki
  • Marcin
  • 22 sierpnia 2021
Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie

Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie to w sumie tutejszy rynek… Położony przy dwóch najważniejszych ulicach miasta: Jedności Narodowej i 1 Maja, dosłownie w samym centrum miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKS, Skwer Radiowej Trójki musiał stać się sercem tego niezwykłego górskiego miasteczka. Znajdziemy na nim trzy ciekawostki turystyczne: pierwszą z nich jest pomnik Ducha Gór Liczyrzepy (lub z czeskiego Karkonosz), wykonany zgodnie z najstarszym jego wyobrażeniem i wzorem, pod którym w 2010 roku umieszczono kapsułę czasu. Kolejne dwa ciekawe miejsca skweru związane są już z Programem III Polskiego Radia i są to Trójkowa Aleja Gwiazd z odciskami ust gwiazd anteny „Trójki” oraz obelisk z pamiątkową tablicą, upamiętniający ogłoszenie Szklarskiej Poręby Stolicą PR3 w 1999 roku.

Skwer Radiowej Trójki to również miejsce licznych wystaw czasowych, wydarzeń, targów czy festynów. Dookoła skweru znajduje się również wiele punktów gastronomicznych oraz rozrywkowych. Niemal w sąsiedztwie skweru znajduje się park rozrywki dla dzieci Trollandia a kawałek dalej platforma widokowa na skale Karczmarz.

lokalizacja

u zbiegu ulic Jedności Narodowej i 1 Maja w Szklarskiej Porębie

GALERIA

Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie

Skwer Radiowej Trójki
Skwer Radiowej Trójki
Skwer Radiowej Trójki

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Szklarska Poręba nie ma typowego rynku, dlatego jego funkcję przejął skwer położony w ścisłym centrum miasta i to jak został zaprojektowany, to jakie atrakcje oferuje i jakie imię otrzymał świadczy o jego wyjątkowości na tle innych podobnych miejsc. Choć nie jest jedynym tego typu miejscem w kraju, jego wykorzystanie i funkcja zwracają na siebie uwagę.

  • MOIM ZDANIEM

Szczerze? Nawet gdybym odradził Wam to miejsce i tak byście odwiedzili je, podczas swojego pobytu w Szklarskiej Porębie bo nie da się go ominąć, spacerując po centrum miasta. Jednak starają się być obiektywnym to co na nim znajdziecie atrakcyjnością odbiega od innych miejsc w okolicy…

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.1 / 5

Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

1 / 5

Tłum to mało powiedziane… To miejsce nie zasypia i nigdy nie jest puste. A podczas wydarzeń jest jeszcze gorzej…

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3.5 / 5

Przy skwerze znajdziemy ciekawe w swojej formie drogowskazy, kierujące nas do okolicznych atrakcji. Sam skwer mało ma informacji o samym sobie, choć oczywiście znajdziecie taką.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

2 / 5

Z parkingiem w centrum Szklarskiej Poręby nie jest najlepiej, jest ich mało, są płatne i często trudno znaleźć miejsce. Najbliższe parkingu znajdziemy na ul. Adama Mickiewicza i przy Placu PKS. Niestety są one niewystarczająco duże, przez co bardzo szybko wszystkie miejsca są zajmowane.

POTRZEBNY CZAS

Kilkanaście minut w zupełności wystarczy na pamiątkowe zdjęcie pod Liczyrzepą, dokładne poznanie Alei Gwiazd Trójki oraz poznanie czasowych wystaw.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Pamiętajcie, że rzeźba Liczyrzepy stojąca na skwerze „Trójki” to nie jedyna tego typu rzeźba w Szklarskiej Porębie i okolicach! Nikt nie powiedział, że pamiątkowe zdjęcie z tych stron musi być właśnie z tą rzeźbą lub w tym miejscu, dlatego nie przejmuj się tłumem w tym miejscu, który „wchodzi w kadr” tylko rusz na poszukiwania innych charakterystycznym miejsc w Szklarskiej Porębie.

Pamiętaj również, że świadomość ochrony swojego wizerunku wśród ludzi wzrosła w ostatnich latach i to diametralnie. W tak tłumnych miejscach, możesz spotkać się z nieprzyjemnym zachowaniem innych osób, twierdzących, że zrobiłem im zdjęcie…

Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie

MOCNE STRONY

  • położenie w centrum miasta,
  • jeszcze do niedawna powiedziałbym, że nawiązanie do PR3 i najbardziej znanych głosów radiowej anteny lecz dzisiaj to już jedynie wspomnienie dawnej wielkiej Trójki, czego tylko dowodem są znicze zapalane pod obeliskiem…

SŁABE STRONY

  • niezliczone tłumy odwiedzających,
  • liczne wydarzenia, które tylko zwiększają tłum odwiedzających,
  • trudności z zaparkowaniem w okolicy,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!