tu byłem

Całkiem nowy taras widokowy na skale Karczmarz w samym centrum Szklarskiej Poręby, to doskonały punkt widokowy dostępny praktycznie dla każdego. Platforma widokowa została umieszczona na jednej z najbardziej charakterystycznych skał w mieście, położonej u zbiegu ulic Jedności Narodowej i Adama Mickiewicza – skale Karczmarz! To właśnie tę formację skalną mijają codziennie tysiące turystów, spacerujących po mieście i szukających dobrego punktu widokowego na Karkonosze, które wyłaniają się spomiędzy budynków.

Od niedawna wystarczy wejść na szczyt Karczmarza i delektować się widokiem na Szklarską Porębę oraz jeden z najwyższych grzbietów Karkonoszy. Trzeba przyznać, że brakowało takiego miejsca w ścisłym centrum miasta, bo choć w okolicy nie brakuje doskonałych punktów widokowych (Złoty Widok, Zbójeckie Skały, Zakręt Śmierci czy punkt widokowy w Michałowicach) to dla wielu odpoczywających w mieście, szczególnie tych wpadających na krótko, były one zbyt odległe lub czasochłonne. Teraz wystarczy zejść z głównej ulicy miasta na 5 minut w boczną drogę i po chwili cieszyć się przepięknym widokiem!

kategoria miejsca:

lokalizacja: skrzyżowanie ul. Jedności Narodowej i Adama Mickiewicza w Szklarskiej Porębie

Taras widokowy na skale Karczmarz w Szklarskiej Porębie

zdjęcia

unikalność

3/5

Jak już wspomniałem, okolice Szklarskiej Poręby są pełne doskonałych punktów widokowych. Taras widokowy na skale Karczmarz jest jednym z nich lecz jego największą zaletą jest położenie w ścisłym

moim zdaniem

4/5

Przede wszystkim bliskość i dostępność ale również widok zachęcają do wejścia na taras widokowy na skale Karczmarz. Prościej i bliżej nie będzie, wejść po prostu trzeba!

Taras widokowy na skale Karczmarz w Szklarskiej Porębie

mapa

oceny

średnia ocena
3.7/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

2.5/5

Nadal nie są to takie ilości, które suną kilkanaście metrów niżej chodnikami ale chętnych do pamiątkowego zdjęcia na tle gór, nie brakuje.

infrastruktura turystyczna

3.5/5

Jest panel z opisaną panoramą ale brakuje drogowskazu, informującego że takie miejsce powstało.

przydatne informacje

potrzebny czas

Warto przeznaczyć od kilku do kilkunastu minut.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

2/5

Z parkingiem w centrum Szklarskiej Poręby nie jest najlepiej, jest ich mało, są płatne i często trudno znaleźć miejsce. Najbliższe parkingu znajdziemy na ul. Adama Mickiewicza i przy Placu PKS. Niestety są one niewystarczająco duże, przez co bardzo szybko wszystkie miejsca są zajmowane.

dostępność

Podejście na platformę widokową wyłożone zostało kamienną kostką, która nie jest przyjazna dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Jednak z pomocą innych osób, każdy jest w stanie dostać się na platformę.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Jeżeli zależy Wam na dobrych zdjęciach to warto przyjść na taras widokowy na skale Karczmarz w okolicach wschodu Słońca lub zachodu, ponieważ właśnie wtedy góry nie wyjdą „prześwietlone” a Wy czarni:)

Taras widokowy na skale Karczmarz w Szklarskiej Porębie

mocne strony

  • piękny widok na Karkonosze na wyciągnięcie ręki,
  • wygodna platforma widokowa,
  • panel informacyjny o widoku na platformie,

słabe strony

  • mało wygodne podejście po kamienistej ścieżce, która nie jest przyjazna dla wózków,
  • sporo odwiedzających,
  • brak kierunkowskazu czy informacji przy głównej ulicy o platformie widokowej,

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Taras widokowy na skale Karczmarz w Szklarskiej Porębie

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x