Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
 • Marcin
 • 12 sierpnia 2021
Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie to ostry drogowy zakręt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 358, biegnącej pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem. Druga w tym miejscu została poprowadzona zboczem, niemal wokół Czarnej Góry już w latach 30. XX wieku. Droga w tym miejscu zatacza 180 stopniowy łuk, który dodatkowo znajduje się na wysokości aż 775 m. n. p. m., dzięki czemu miejsce to jest również doskonały punkt widokowy. Ciekawostką jest fakt, że kamienny nasyp pod drogą został wyposażony w chodniki minerskie, które miały ułatwić ewentualne wysadzenie drogi w powietrze i tym samym znaczne opóźnić planowany atak lub uniemożliwić przemarsz wojsk.

Doskonałe położenie poskutkowało utworzeniem w 2020 roku niewielkiego pomostu widokowego, wśród kamiennych ostańców, znajdujących się w łuku drogi. Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie jest również doskonałym miejscem wypadowym w pobliskie ciekawe miejsca w górach, jak np. Wysoki Kamień, dawnej kopalni pirytu czy niesamowity punkt widokowy na Zbójeckich Skałach!

Nazwa zakrętu wzięła się od licznych wypadków samochodowych, które miały miejsce właśnie na tym fragmencie drogi.

kategoria miejsca
lokalizacja

na zboczach Czarnej Góry, w północnej części Szklarskiej Poręby

GALERIA

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

W Karkonoszach i Górach Izerskich wiele tak “zakręconych” i widowiskowych zakrętów jak Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie niestety nie znajdziemy, co nie oznacza, że nie znajdziemy ich w innych pasmach polskich gór.

 • MOIM ZDANIEM

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie warto zobaczyć głównie ze względu na fakt, że jest bardzo dobrym punktem widokowym!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4 / 5

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3 / 5

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie jest jednocześnie atrakcją sam w sobie i bardzo dobrym punktem wypadowym w okoliczne zakątki, przez co nie brakuje tutaj turystów.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4 / 5

Na miejscu znajdziemy kilka drogowskazów, znaków informujących o zakręcie, tablicę informacyjną oraz panel na tarasie widokowym z opisaną panoramą Karkonoszy. Brakuje kierunkowskazów prowadzących na nowo powstały pomost widokowy.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4.5 / 5

Spory i bezpłatny parking tuż przy samym Zakręcie Śmierci, który mimo to okazuje się i tak za mały w najbardziej popularnych dniach i godzinach.

POTRZEBNY CZAS

Od kilku do kilkunastu minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Sam taras widokowy znajduje się w górnych partiach formacji skalnych, w obrębie Zakrętu Śmierci przez co dotarcie do niego wiąże się z pokonaniem kilkudziesięciu metrów w niełatwym terenie. Widokiem można nacieszyć się również z poziomu drogi.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie jest jedynym punktem widokowym w okolicy do którego dotrzecie samochodem, co jest szczególnie cenną informacją dla osób, mających problemy poruszać się po górskich szlakach.

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

MOCNE STRONY

 • dobry punkt widokowy z niewielkim tarasem widokowym,
 • świetne miejsce wypadowe na górskie wędrówki,
 • sporych rozmiarów i bezpłatny parking,
 • niezwykle widowiskowy zakręt drogi,

SŁABE STRONY

 • duży ruch samochodowy na trasie, której elementem jest Zakręt Śmierci,
 • sporo turystów,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!