tu byłem

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie to ostry drogowy zakręt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 358, biegnącej pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem. Druga w tym miejscu została poprowadzona zboczem, niemal wokół Czarnej Góry już w latach 30. XX wieku. Droga w tym miejscu zatacza 180 stopniowy łuk, który dodatkowo znajduje się na wysokości aż 775 m. n. p. m., dzięki czemu miejsce to jest również doskonały punkt widokowy. Ciekawostką jest fakt, że kamienny nasyp pod drogą został wyposażony w chodniki minerskie, które miały ułatwić ewentualne wysadzenie drogi w powietrze i tym samym znaczne opóźnić planowany atak lub uniemożliwić przemarsz wojsk.

Doskonałe położenie poskutkowało utworzeniem w 2020 roku niewielkiego pomostu widokowego, wśród kamiennych ostańców, znajdujących się w łuku drogi. Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie jest również doskonałym miejscem wypadowym w pobliskie ciekawe miejsca w górach, jak np. Wysoki Kamień, dawnej kopalni pirytu czy niesamowity punkt widokowy na Zbójeckich Skałach!

Nazwa zakrętu wzięła się od licznych wypadków samochodowych, które miały miejsce właśnie na tym fragmencie drogi.

kategoria miejsca:

lokalizacja: na zboczach Czarnej Góry, w północnej części Szklarskiej Poręby

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

zdjęcia

unikalność

3/5

W Karkonoszach i Górach Izerskich wiele tak „zakręconych” i widowiskowych zakrętów jak Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie niestety nie znajdziemy, co nie oznacza, że nie znajdziemy ich w innych pasmach polskich gór.

moim zdaniem

3/5

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie warto zobaczyć głównie ze względu na fakt, że jest bardzo dobrym punktem widokowym!

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

dowiedź się więcej!

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

mapa

oceny

średnia ocena
4/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

3/5

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie jest jednocześnie atrakcją sam w sobie i bardzo dobrym punktem wypadowym w okoliczne zakątki, przez co nie brakuje tutaj turystów.

infrastruktura turystyczna

4/5

Na miejscu znajdziemy kilka drogowskazów, znaków informujących o zakręcie, tablicę informacyjną oraz panel na tarasie widokowym z opisaną panoramą Karkonoszy. Brakuje kierunkowskazów prowadzących na nowo powstały pomost widokowy.

przydatne informacje

potrzebny czas

Od kilku do kilkunastu minut.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

4.5/5

Spory i bezpłatny parking tuż przy samym Zakręcie Śmierci, który mimo to okazuje się i tak za mały w najbardziej popularnych dniach i godzinach.

dostępność

Sam taras widokowy znajduje się w górnych partiach formacji skalnych, w obrębie Zakrętu Śmierci przez co dotarcie do niego wiąże się z pokonaniem kilkudziesięciu metrów w niełatwym terenie. Widokiem można nacieszyć się również z poziomu drogi.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie jest jedynym punktem widokowym w okolicy do którego dotrzecie samochodem, co jest szczególnie cenną informacją dla osób, mających problemy poruszać się po górskich szlakach.

zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

mocne strony

  • dobry punkt widokowy z niewielkim tarasem widokowym,
  • świetne miejsce wypadowe na górskie wędrówki,
  • sporych rozmiarów i bezpłatny parking,
  • niezwykle widowiskowy zakręt drogi,

słabe strony

  • duży ruch samochodowy na trasie, której elementem jest Zakręt Śmierci,
  • sporo turystów,
więcej o miejscu w internecie

dowiedź się więcej!

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x