archimedes wodny plac zabaw w poznaniu park ks kirschke

Archimedes, czyli wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu

Na poznańskiej dzielnicy Główna powstał niedawno niezwykły wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu! Mieszczą się na nim poza drabinkami i huśtawkami przede wszystkim wodne atrakcje, znane jako Archimedes. To kilka atrakcji przygotowanych dla dzieci, na których mogą one bawić i uczyć się jednocześnie, z wykorzystaniem wody. Nauczą się obsługi dobrze znanej dorosłym dawnej pompy (spokojnie chodzi znacznie lżej niż te które pamiętamy), wprawią w ruch koło wodne, postawią wodną zaporę, poznają wodną równoważnię i uruchomią pryskające wodotryski! Doskonała atrakcja dla dzieci niemal w każdym wieku od której trudno będzie je oderwać!

Archimedes, czyli wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu

Poznań, w parku im. ks. T. Kirschke (okolice skrzyżowania Bałtycka i Hlonda)

Dokładną lokalizację miejsca: Archimedes, czyli wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Archimedes, czyli wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu to jedyne takie miejsce w mieście i jedno z nielicznych w kraju!

Archimedes, czyli wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu

archimedes wodny plac zabaw w poznaniu park ks kirschke
wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu archimedes
archimedes wodny plac zabaw w poznaniu park ks kirschke
place zabaw w Poznaniu
plac zabaw bałtycka hlonda park poznań
5 / 5

Jeżeli masz dzieci, wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu jest dla twojej rodziny pozycją obowiązkową. Mimo, że na placu niemal zawsze jest spora gromadka to wasze dzieci i tak będą zachwycone! Nie możecie odmówić im tej frajdy:)

Archimedes, czyli wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu
3 / 5

5 / 5

Bez opłat

2 / 5

W słoneczne i ciepłe dni, czyli wtedy kiedy wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu cieszy się największą popularnością dzieci są na nim niemal stale… Jednak, trzeba przyznać, że dzieciom w wieku przedszkolnym i starszym zabawa w gromadzie nie przeszkadza a czasami nawet jeszcze bardziej pasuje! Problem będą miały młodsze dzieci, które mogą nie czuć się komfortowo w takim “tłumiku”. Podczas naszego pobytu na placu, dzieci było tak dużo, że trudno było zrobić zdjęcia aby nie było ich w kadrze (trzeba szanować ich prywatność).

2 / 5

Trudno oczekiwać informacji turystycznej w takim miejscu ale warto byłoby chociaż zadbać o drogowskazy pomagające odnaleźć wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu.

1.5 / 5

Z parkingiem jest duży problem… Dookoła placu rozciąga się park oraz zamknięte osiedla mieszkaniowe. Nam udało się zaparkować na ulicy Smolnej (mieliśmy szczęście) i musieliśmy dojść około 500 metrów. Niestety w okolicy nie znalazłem, żadnego parkingu ogólnodostępnego.

Oj:) No powiem Wam szczerze, że mój synek nie chciał stąd wychodzić a spędziliśmy tutaj około godziny… Przygotujcie się na dłuższy pobyt:)

Optymalnie od 2 lat wzwyż, jednak gdy tłum dzieci jest mniejszy również i mniejsze dzieci mogą zdobywać tutaj swoje pierwsze wodne doświadczenia.

Dostępny dla każdego, choć dla niektórych piasek, którym wysypany został plac zabaw może stanowić pewną trudność.

  • nietypowe wodne atrakcje,
  • bardzo dużo dodatkowych atrakcji tj. drabinki, podesty, huśtawki i wiele innych,
  • plac jest zadbany, ogrodzony i przestrzenny,
  • bardzo dobry dojazd rowerem od Wartostrady,
  • brak ogólnodostępnego parkingu w okolicy,
  • brak oznakowania dojścia do placu,
  • niemal zawsze “oblegany” przez dzieci,
  • tak fajny i lubiany przez dzieci, że istnieje duże ryzyko opuszczania go z płaczem:)

Najlepiej dojechać na wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu rowerem, ponieważ do parku w którym się on znajduje wiedzie wygodna ścieżka rowerowa połączona z biegnącą nad rzeką Wartostradą. Biorąc pod uwagę trudność z zaparkowaniem i zamknięte osiedla dookoła, plusów jest jeszcze więcej.

Najlepiej zabierzcie kalosze dla swoich pociech – zwykłe buty mogą wyjść z tego miejsca w kiepskim stanie:)

Archimedes, czyli wodny plac zabaw dla dzieci w Poznaniu

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl