Bydgoska Aleja Autografów

Bydgoska Aleja Autografów

Bydgoska Aleja Autografów to kolejna obok Przechodzącego przez rzekę oraz kanału Międzywodzie, atrakcja turystyczna stworzona od podstaw w ostatnich latach. Bydgoszcz potrafi to robić jak mało które polskie miasto, ponieważ z każdego, choćby najmniejszego atutu potrafią zrobić ciekawą atrakcję dla gości odwiedzających miasto.

Bydgoska Aleja Autografów to kilkadziesiąt płaskorzeźb, umieszczonych na poziomie chodnika, które odwzorowują autografy osób zasłużonych dla miasta. Znajduje się ona w ciągu ulicy Długiej, pomiędzy ulicami Jana Kazimierza i Stefana Batorego, tuż obok dawnego tramwaju. Tabliczki z autografami są umieszczane tutaj od 2007 roku i co roku przybywają nowe. Znajdziemy wśród nich polityków, wojskowych, lekarzy, artystów czy sportowców. Wiele nazwisk będzie nam znanych, inne będzie okazja poznać. Pewne jest jedno, nie znajdziemy tutaj osób przypadkowych, ponieważ o tym kto zostanie uhonorowany swoją tabliczką w Bydgoskiej Alei Autografów decyduje Kapituła, złożona z lokalnych osobistości. Odsłonięcie nowych tablic odbywa się zawsze 6 grudnia, w dniu patrona miasta.

Bydgoska Aleja Autografów

ul. Długa (pomiędzy ul. Jana Kazimierza a ul. Stefana Batorego)

Dokładną lokalizację miejsca: Bydgoska Aleja Autografów, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Aleje upamiętniające ważne osoby dla miast, regionów czy dziedzin życia nie są niczym nowym. Chociażby Aleja Sław Kolarstwa w Sobótce czy sławna Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach ma podobną formę, choć oczywiście inne wykonanie. Wyjątkowe w przypadku bydgoskiej alei jest to, że przedstawia autografy swoich zasłużonych dla miasta. A to wyróżnia ją na tle innych, podobnych tego typu miejsc.

Bydgoska Aleja Autografów

Bydgoska Aleja Autografów
Bydgoska Aleja Autografów
Bydgoska Aleja Autografów
3 / 5

Dla zaspokojenia własnej ciekawości warto przespacerować się Bydgoską Aleją Autografów, zobaczyć autografy, osób które możemy znać oraz poznać inne osobistości ważne i zasłużone dla Bydgoszczy.

Bydgoska Aleja Autografów
3.8 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

Raczej bez tłumu.

2.5 / 5

Wiele z osób, uhonorowanych tabliczką będziemy znać. Inne poznamy tylko dzięki krótkiej adnotacji, np. inżynier budownictwa i tyle… Tablica informacyjna przy każdej tabliczce mija się z celem, ale kod QR, dzięki któremu moglibyśmy dowiedzieć kim była uhonorowana osoba mogłaby być ciekawym rozwiązaniem.

4.5 / 5

Dosłownie parę kroków od tramwaju znajduje się nowoczesny i spory, choć niestety płatny parking “Pod Blankami” (wjazd od ul. Jana Kazimierza).

Spacer wzdłuż alei to kwestia kilku minut.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • ciekawa i wyjątkowa forma uhonorowania zasłużonych dla miasta,
  • lokalizacja na jednej z piękniejszych bydgoskich ulic i niemal ścisłym centrum miasta,
  • parking dosłownie “za rogiem”,
  • informacja turystyczna w stojącym po sąsiedzku dawnym tramwaju,
  • znane i mniej znane nazwiska,
  • mniej znane osoby stanowczo za słabo opisane, by dowiedzieć się o nich coś więcej

Ulica Długa na której znajduje się Bydgoska Aleja Autografów zasługuje by przespacerować się nią dłużej, niż tylko na długości samej alei. To jedna z piękniejszych ulic na bydgoskim Starym Mieście a dodatkowo na niemal samym jej końcu znajdziemy wąskie przejście, tzw. Magiczne Schodki, którymi dotrzemy do Wyspy Młyńskiej i Wenecji Bydgoskiej.

Bydgoska Aleja Autografów

Wpis opublikowano: 30 stycznia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 26 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl