lubniewice rowerki plaża atrakcje w lubniewicach plaża w lubniewicach Jezioro Lubiąż

Jezioro Lubiąż

Jezioro Lubiąż to niemal serce Lubniewic. Nad nim znajdują się najciekawsze miejsca takiej jak plaża, promenada a nawet Park Miłości. Blisko jego brzegów znajduje się również Zamek Książąt Lubomirskich a nawet Lubniewicki rynek, z którego bardzo dobrze widać taflę jeziora. Zresztą same Lubniewice znajdują się pomiędzy dwoma jeziorami: Krajnik i właśnie Jeziorem Lubiąż. Również Szlak Michaliny Wisłockiej niemal okala jego wschodni brzeg i ma na swojej liście wiele miejsc wprost związanych z samym jeziorem. To właśnie na Jeziorze Lubiąż znajduje się tzw. Wyspa Miłości, która podobno była miejscem miłosnym uniesień najbardziej znanej lubniewiczanki. Samo jezioro ma powierzchnię około 1,5 kilometra kwadratowego i rozciąga się na długości niemal 3 kilometrów. Ma bardzo rozbudowaną linię brzegową, która tworzy liczne zatoki i cyple. Jest również stosunkowo głębokim jeziorem, ponieważ jego średnia głębokość to ponad 4 metry a strome brzegi, również te przy lubniewickiej plaży tylko to potwierdzają. Akwen ten jest szczególnie lubiany przez turystów kochających rozmaity sprzęt wodny jak rowerki, kajaki czy łódki. Swoją miłością do Jeziora Lubiąż pałają również wędkarze.

Dokładną lokalizację miejsca: Jezioro Lubiąż, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Można powiedzieć, że Jezioro Lubiąż to jezioro niemal jak każde inne. Owszem jest centrum rekreacji i wypoczynku w Lubniewicach, lecz jako zbiornik wodny nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Jezioro Lubiąż

lubniewice rowerki plaża atrakcje w lubniewicach plaża w lubniewicach Jezioro Lubiąż
Jezioro Lubiąż wakacje w lubniewicach
Jezioro Lubiąż wakacje w lubniewicach
jezioro lubiąż lubniewice i łagów
jezioro lubiąż atrakcje w lubniewicach
3 / 5

Jezioro Lubiąż to jedna z największych gwiazd i atrakcji Lubniewic. Będąc tutaj i tak trafisz nad jego brzeg, czego nie powinieneś żałować, bo warto je odwiedzić.

Jezioro Lubiąż
3.7 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

W sezonie nie będziesz sam, ale nie powinno być też aż tak tłumnie, że nie będzie jak się ruszyć.

2 / 5

Skromnie i w mojej ocenie można zrobić więcej.

5 / 5

Duży i darmowy parking na ul. Zamkowej oraz mniejszy ale również darmowy parking na lubniewickim rynku.

To zależy tylko od ciebie.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • nad Jeziorem Lubiąż zlokalizowane jest najwięcej ośrodków wczasowych i innych atrakcyjnych miejsc w okolicach Lubniewic,
  • raj dla wędkarzy i sympatyków sprzętu wodnego,
  • bardzo przyjemna plaża nad brzegiem jeziora,
  • średnia jakość wody,

Wzdłuż brzegu jeziora od strony Lubniewic przebiega urokliwa promenada, bardzo ciekawe miejsce na nie tylko wieczorny spacer.

Jezioro Lubiąż

Wpis opublikowano: 26 grudnia 2020, ostatnia modyfikacja treści: 25 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl