Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu
Muzeum Konsol Gier Video to jedna z ciekawszych atrakcji w Karpaczu, będąca nie tylko wystawą dawnych konsol i gier ale również przestrzenią w której ponownie będziecie mogli zagrać w takie legendarne tytuły jak np. Pac-Man, Mario Bros czy Galaga. Otwarto je w 2015 roku obok działającego w tym samym budynku Muzeum Techniki i Budowli z Klocków (już wkrótce na kierunkowo.pl) prezentując w nim ponad 50 lat historii sprzętu i gier video a także udostępniając dla odwiedzających ponad 30 stanowisk, na których można zagrać w gry sprzed lat! Wśród eksponatów muzeum znajdziecie m. in. około 50-letnią konsolę Philips Tele-Spiel, legendarne Commodore 64, kilka modeli konsol Atari a także polską konsolę Ameprod TVG-10. Są one zaledwie częścią tej ogromnej, prywatnej kolekcji, liczącej ponad 100 eksponatów, którą od kilku lat można oglądać w muzeum. Dodatkowym atutem jest to, że ekspozycja stale jest rozwijana, dbając jednocześnie o każdy detal, co widać doskonale będąc we wnętrzach muzeum. Dzięki temu Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu to nie tylko ciekawa atrakcja ale również miejsce bardzo wartościowe miejsce dla każdego fana elektroniki.
Co jeszcze we wpisie?
To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.
Autor wpisu
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Lokalizacja – Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu
Lokalizacja miejsca „Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu”: Karpacz, ul. Mickiewicza 11. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Konkrety
Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
4/5
Znajdujące się w Karpaczu Muzeum Konsol Gier Video to jedna z nielicznych tego typu atrakcji w Polsce. Można poznać w nim nie tylko historię gier video i konsol ale również przypomnieć sobie jak wiele frajdy i rozrywki, nam one dostarczały całymi latami. Dużym wyróżnikiem tego miejsca jest to, że wystawę stworzono na bazie prywatnej kolekcji twórców muzeum, którzy w jej przygotowanie i utrzymanie wkładają wiele serca i pasji.
Każdy kto w przeszłości choć raz miał okazję zagrać na konsoli i poczuć ten specyficzny dreszczyk emocji, będzie tym miejscem zachwycony. W Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu nie tylko przygotowano wystawę legendarnych i tych mniej znanych konsol i gier ale przede wszystkim stworzono ponad 30 stanowisk, gdzie możemy raz jeszcze spróbować swoich sił w retro-grach. Mogę tylko potwierdzić, że nadal dają tyle samo frajdy!
Galeria zdjęć
Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu
Rating miejsca
Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!
Średnia ocena – 3.5/5 – składowe oceny:
Ceny – 3/5
Ceny biletów nie należą do najtańszych, ale nie są też droższe niż w przypadku innych atrakcji Karpacza. Dzieci do 90 cm wzrostu mają wstęp bezpłatny a dodatkowo dla wszystkich najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje (szczegóły w sekcji podpowiedź kierunkowo.pl). Szczegółowy i aktualny cennik znajduje się na stronie internetowej muzeum.
Ilość odwiedzających – 3.5/5
Ilość turystów jest optymalna aby spokojnie poznać ekspozycję i skorzystać z wszystkich atrakcji tego miejsca. Raczej nie musicie obawiać się tłumów czy kolejek.
Przygotowanie – 4/5
Muzeum zwiedza się indywidualnie i we własnym tempie. Każda cześć ekspozycji jest opisana a dodatkowo przy każdym eksponacie znajdziecie również krótką informację. Samo muzeum jest też dobrze oznakowane od zewnątrz, przez co nie powinniście mieć problemu z trafieniem do niego.
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje – Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu
Parking – 2/5
Z racji, że muzeum znajduje się niemal w samym centrum Karpacza nie ono posiada własnego parkingu. Swoje auto możecie bezpiecznie pozostawić na jednym z pobliskich parkingów miejskich (parkowanie płatne) np. przy ul. Parkowej (ok. 190 metrów) czy na ulicy Rybackiej (ok. 200 metrów). Za parkowanie na parkingach miejskich w Karpaczu możecie zapłacić używając np. aplikacji moBiLET. W okolicy znajdziecie również wiele parkingów prywatnych, które są zdecydowanie droższe niż miejskie.
Potrzebny czas
Zwiedzanie muzeum zajmie Wam minimum 30 minut ale warto zostać tutaj dłużej, bo ilość gier w które można zagrać jest naprawdę spora! A co gra to kolejne wspomnienia:)
Sugerowany wiek
Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu to miejsce praktycznie dla każdego, komu nie są obce gry video i taka forma rozrywki. Najlepiej będą bawić się tutaj oczywiście Ci wszyscy, którzy na takich konsolach grali 15-20 lat temu. Dla najmłodszych przygotowano jednak dodatkowe atrakcje, o nieco innej tematyce – spójrzcie na sekcję podpowiedź kierunkowo.pl.
Dostępność
Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu znajduje się na piętrze budynku nie posiadającego windy, dlatego też ekspozycja nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach.
Dorośli grają w retro-gry sprzed a dzieci układają klocki! W Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu oprócz stanowisk z grami video przygotowano kilka miejsc, gdzie najmłodsi mogą oddać się przyjemności budowania z klocków LEGO a wszystko za sprawą znajdującego się za ścianą Muzeom Klocków w Karpaczu (już wkrótce na kierunkowo.pl), które zresztą warto odwiedzić przy okazji wizyty w tym miejscu. Tym bardziej, że można kupić bilet łączony do obu muzeów i zaoszczędzić kilka złotych.
Plusy i minusy
główne atuty
- unikalna, prywatna kolekcja ponad 100 konsol, komputerów i akcesoriów związanych z grami video sprzed lat,
- około 30 stanowisk, na których można zagrać w dawne gry,
- ciekawe zaaranżowana ekspozycja, stworzona przez pasjonatów,
- kopalnia wspomnień,
- położenie w centrum Karpacza, zaledwie ok. 300 metrów od głównego deptaku,
- w okolicy kilka innych ciekawych miejsc i atrakcji,
słabsze strony
- brak parkingu i możliwa trudność z zaparkowaniem w okolicy, szczególnie w szczycie sezonu,
- muzeum nie jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
Poznajcie inne miejsca w okolicy
Poznaj okolice Karpacza i Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto kilka moich wpisów, w których znajdziesz kolejne podróżnicze inspiracje w tej części Polski:
- Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Szklarskiej Porębie!
- Karkonoskie Tajemnice. Podziemny świat Ducha Gór w Karpaczu
- Zbójeckie Skały, czyli godny konkurent Złotego Widoku!
- Szlaki ze Szklarskiej Poręby w Karkonosze i nie tylko…
- Szklarska Poręba Dolna. Co warto zobaczyć?
- Wodospad Szklarki: trasa, parking i praktyczne informacje
- Punkt widokowy na Kruczych Skałach (dojście, zdjęcia, mapa)
Po więcej zapraszam Was do kategorii zwiedzam Polskę oraz tagów: #karpacz i okolice oraz #szklarska poręba
- oficjalna strona internetowa Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu, link, dostęp z dn. 20.11.2023,
- wpis PRYWATNE MUZEUM TECHNIKI I BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO na oficjalnej stronie internetowej Miasta Karpacz, link, dostęp z dn. 20.11.2023,
- wpis Muzeum Konsol Gier Video w Karpaczu w serwisie pl.wikipedia.org, link, dostęp z dn. 20.11.2023,
- wpis Ameprod TVG-10 w serwisie pl.wikipedia.org, link, dostęp z dn. 20.11.2023,
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz