park wodziczki park adama wodziczki

Park Adama Wodziczki w Poznaniu

Park Wodziczki, bo tak w skrócie nazywają go poznaniacy to formalnie Park im. Adama Wodziczki, czyli wybitnego biologa, botanika, związanego naukowo z Uniwersytetem Poznańskim a dodatkowo inicjatora powstania m. in. Wielkopolskiego Parku Narodowego, Słowińskiego Parku Narodowego i Wolińskiego Parku Narodowego (o nich wszystkich możecie przeczytać na kierunkowo.pl, klikając w ich nazwy).

Park Wodziczki znajduje się na poznańskim Sołaczu, na terenie dzielnicy willowej i w bezpośrednim sąsiedztwie bardziej znanego Parku Sołackiego. Założony został w latach 70. XX wieku na terenie około 7 hektarów w dolinie Bogdanki. Dużą zaletą parku jest różnorodność drzew, gdzie spośród około 2000 sztuk rosnących na terenie parku można wyróżnić aż ponad 50 gatunków. Dodatkowo w 2018 roku oddano do użytku bogato wyposażony plac zabaw dla całej rodziny, o którym przeczytacie w osobnym wpisie.

autor bloga
kierunkowo.pl autor Marcin Krawczyk złote kierunki 2023 2022 2024 2025
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
opis miejsca

Park Adama Wodziczki w Poznaniu

Konkrety

lokalizacja

Poznań, dzielnica Sołacz, pomiędzy Aleją Wielkopolską a potokiem Bogdanka

region

kategoria

tagi

Lokalizacja

Dokładną lokalizację miejsca: Park Adama Wodziczki w Poznaniu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
MAPA ATRAKCJI Kilkaset miejsc i inspiracji podróżniczych w jednym miejscu

Unikalność

1 / 5

Park im. Adama Wodziczki to typowy park miejski, który nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Galeria

Park Adama Wodziczki w Poznaniu

park wodziczki park adama wodziczki
park wodziczki
park wodziczki park adama wodziczki

Moim zdaniem

2 / 5

Park Wodziczki to dobre miejsce do aktywności na świeżym powietrzu (bieganie / rower) oraz wypuszczenia naszych pupili (na części parku dozwolone jest puszczanie psów bez smyczy), co niekoniecznie stwarza dobre warunki do spokojnego spaceru czy odpoczynku. Dlatego też uczciwie przyznaję, że dla większości z nas Park Wodziczki niczym się nie wyróżni.

Ranking

Park Adama Wodziczki w Poznaniu
3.7 / 5

ceny

5 / 5

Bez opłat.

ilość turystów

3.5 / 5

Mimo wszystko park jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów, ponieważ można nim dotrzeć do Parku Sołackiego, dzielnicy willowej czy Sołacza. To sprawia, że prawie zawsze po parku krążą pojedyncze rodziny lub osoby.

przygotowanie

2.5 / 5

Tablice informacyjne znajdziecie tylko na wejściu do parku…

Praktyczne info

parking

4.5 / 5

Sporo miejsc parkingowych znajduje się wzdłuż ulicy Litewskiej. Parkowanie jest bezpłatne.

potrzebny czas

Do 20 minut, chyba że macie ochotę pobyć tutaj dłużej.

sugerowany wiek

Dla każdego.

dostępność

Dla każdego.

Plusy i minusy

główne atuty

  • dobra infrastruktura dla rowerzystów i biegaczy,
  • wybieg dla zwierząt,
  • wygodne i zadbane alejki,
  • bezpłatny parking w pobliżu,

słabsze strony

  • nie zauważyłem żadnych…
wspieraj bloga Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:) Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (5, 10, 15 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga

Podpowiedź kierunkowo.pl

Park im. Adama Wodziczki, znajdujący się w dolinie Bogdanki, to teren narażony na zalania i podtopienia. By ich uniknąć wzdłuż ścieżek, biegnących równolegle do potoku usypano małe wały ziemne, które mają pomóc zapanować na rozlewiskami wody.

Park Adama Wodziczki w Poznaniu

Poznajcie miejsca w okolicy!

Wpis opublikowano: 7 października 2021, ostatnia modyfikacja treści: 26 lipca 2024
POZNAJMY SIĘ
kierunkowo.pl autor marcin krawczyk prelekcja targi tour salon prezentacja 2023
Marcin Krawczyk

mikropodróżnik | bloger | polonofil

Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie

OZNACZENIA WPISU