park wodziczki park adama wodziczki

Park Adama Wodziczki w Poznaniu

Park Wodziczki, bo tak w skrócie nazywają go poznaniacy to formalnie Park im. Adama Wodziczki, czyli wybitnego biologa, botanika, związanego naukowo z Uniwersytetem Poznańskim a dodatkowo inicjatora powstania m. in. Wielkopolskiego Parku Narodowego, Słowińskiego Parku Narodowego i Wolińskiego Parku Narodowego (o nich wszystkich możecie przeczytać na kierunkowo.pl, klikając w ich nazwy).

Park Wodziczki znajduje się na poznańskim Sołaczu, na terenie dzielnicy willowej i w bezpośrednim sąsiedztwie bardziej znanego Parku Sołackiego. Założony został w latach 70. XX wieku na terenie około 7 hektarów w dolinie Bogdanki. Dużą zaletą parku jest różnorodność drzew, gdzie spośród około 2000 sztuk rosnących na terenie parku można wyróżnić aż ponad 50 gatunków. Dodatkowo w 2018 roku oddano do użytku bogato wyposażony plac zabaw dla całej rodziny, o którym przeczytacie w osobnym wpisie.

Park Adama Wodziczki w Poznaniu

Poznań, dzielnica Sołacz, pomiędzy Aleją Wielkopolską a potokiem Bogdanka

Dokładną lokalizację miejsca: Park Adama Wodziczki w Poznaniu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Park im. Adama Wodziczki to typowy park miejski, który nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Park Adama Wodziczki w Poznaniu

park wodziczki park adama wodziczki
park wodziczki
park wodziczki park adama wodziczki
2 / 5

Park Wodziczki to dobre miejsce do aktywności na świeżym powietrzu (bieganie / rower) oraz wypuszczenia naszych pupili (na części parku dozwolone jest puszczanie psów bez smyczy), co niekoniecznie stwarza dobre warunki do spokojnego spaceru czy odpoczynku. Dlatego też uczciwie przyznaję, że dla większości z nas Park Wodziczki niczym się nie wyróżni.

Park Adama Wodziczki w Poznaniu
3.7 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3.5 / 5

Mimo wszystko park jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów, ponieważ można nim dotrzeć do Parku Sołackiego, dzielnicy willowej czy Sołacza. To sprawia, że prawie zawsze po parku krążą pojedyncze rodziny lub osoby.

2.5 / 5

Tablice informacyjne znajdziecie tylko na wejściu do parku…

4.5 / 5

Sporo miejsc parkingowych znajduje się wzdłuż ulicy Litewskiej. Parkowanie jest bezpłatne.

Do 20 minut, chyba że macie ochotę pobyć tutaj dłużej.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • dobra infrastruktura dla rowerzystów i biegaczy,
  • wybieg dla zwierząt,
  • wygodne i zadbane alejki,
  • bezpłatny parking w pobliżu,
  • nie zauważyłem żadnych…

Park im. Adama Wodziczki, znajdujący się w dolinie Bogdanki, to teren narażony na zalania i podtopienia. By ich uniknąć wzdłuż ścieżek, biegnących równolegle do potoku usypano małe wały ziemne, które mają pomóc zapanować na rozlewiskami wody.

Park Adama Wodziczki w Poznaniu

Wpis opublikowano: 7 października 2021, ostatnia modyfikacja treści: 12 listopada 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl