Plaża w Niechorzu

Plaża w Niechorzu

Plaża w Niechorzu to potężny “kawał piasku”, rozciągający się na długości około 2,5 km od Liwskiego Ujścia na wschodzie aż do okolic betonowej opaski pod latarnią morską na zachodzie. Szerokość plaży sięga nawet 60 metrów, choć średnio jest to nieco mniej, mimo to bez problemu zmieści tłumy spragnionych morskich i słonecznych kąpieli plażowiczów. Na całej długości znajduje się kilkanaście oznakowanych i ponumerowanych zejść na plażę, dzięki którym łatwiej zorientować się w terenie.

Nad plażą góruje wspomniana już latarnia morska a wzdłuż brzegu morza znajdują się liczne drewniane i kamienne falochrony oraz dwa betonowa mola (jedno niedostępne ze względu na stan techniczny). Przy molu cumują również kutry rybackie. Wschodnią plażę charakteryzuje ciągnący się nad nią, wysoki na około 20 metrów klif, porośnięty drzewami i roślinnością.

W sezonie na plaży znajdziecie ogródki piwne, małą gastronomię, dmuchane zamki czy balony do skakania. Dodatkowo na fragmencie plaży wyznaczono strzeżone kąpielisko.

Plaża w Niechorzu

wybrzeże Morza Bałtyckiego wzdłuż Niechorza

Dokładną lokalizację miejsca: Plaża w Niechorzu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

No cóż… Plaża jak plaża:)

Plaża w Niechorzu

Plaża w Niechorzu
Plaża w Niechorzu
Plaża w Niechorzu
Plaża w Niechorzu
2 / 5

Choć plaża w Niechorzu daje nam to wszystko, czego można oczekiwać od nadmorskiej plaży, nie dam nam żadnych dodatkowych czy wyjątkowych widoków lub powodów do zachwytów i wrażeń.

Plaża w Niechorzu
3.5 / 5

5 / 5

Bez opłat.

2 / 5

W sezonie wakacyjnym jest tłoczno, co jest normalne na polskim wybrzeżu. W sezonie niskim (maj-czerwiec, wrzesień) jest znacznie mniej plażowiczów.

3.5 / 5

Zejścia na plażę są oznakowane i ponumerowane, dodatkowo przy wielu z nich znajduje się tablica informacyjna o przyrodzie i ukształtowaniu tutejszego wybrzeża. Przy większości zejść na plażę znajdują się również płatne toalety, kosze na śmieci oraz punkty gastronomiczne.

2.5 / 5

W całym Niechorzu, wzdłuż którego ciągnie się nadmorska plaża, zlokalizowano niewiele parkingów, które dodatkowo zazwyczaj są płatne. Najwięcej miejsc parkingowych znajdziecie w okolicach latarni morskiej i zejdziecie na plażę pobliskimi wejściami nr 17 i 18.

Ile tylko dusza zapragnie:)

Dla każdego.

Zejścia położone w zachodniej części plaży najczęściej są z racji ukształtowania terenu prowadzą po schodach. Pozostałe zejścia są dużo bardziej przyjazne i łatwe a wejście w pobliżu mola, pozwala po betonie zjechać dosłownie do brzegu morza. Oczywiście przemieszczanie się po pisaku to już inna historia.

  • szeroka i długa plaża z dużą ilością miejsca,
  • czysta i starannie przygotowana do przyjęcia plażowiczów,
  • oznakowane i ponumerowane zejścia z toaletami w pobliżu,
  • kąpielisko strzeżone,
  • przyjemny, miękki piasek
  • niewiele miejsc parkingowych w pobliżu wielu zejść,
  • mimo wielkości i rozległości plaży, w szczególnie pogodne i ciepłe dni bywa na niej tłoczno,

Najmniej oblegana jest plaża położona po zachodniej stronie Niechorza.

Warto również pamiętać, że zejście nr 18 prowadzi na betonową opaskę, chroniącą klif na którym stoi latarnia morska. Od zejścia do piaszczystej plaży musimy przejść około 250 metrów po betonie.

Plaża w Niechorzu

Poznajcie Wybrzeże Rewalskie, czyli okolice Niechorza, Rewala czy Pogorzelicy z wpisów na kierunkowo.pl. Odkryjcie najciekawsze miejsca okolicy z poniższych wpisów:

Odkryjcie również atrakcje idealne na rodzinne wakacje! Wasze pociechy będą zachwycone a Wy również przeżyjecie fajną przygodę. Podpowiedzi znajdziecie we wpisach:

Wpis opublikowano: 13 czerwca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 18 lipca 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl