Plaża w Niechorzu
Plaża w Niechorzu to potężny “kawał piasku”, rozciągający się na długości około 2,5 km od Liwskiego Ujścia na wschodzie aż do okolic betonowej opaski pod latarnią morską na zachodzie. Szerokość plaży sięga nawet 60 metrów, choć średnio jest to nieco mniej, mimo to bez problemu zmieści tłumy spragnionych morskich i słonecznych kąpieli plażowiczów. Na całej długości znajduje się kilkanaście oznakowanych i ponumerowanych zejść na plażę, dzięki którym łatwiej zorientować się w terenie.
Nad plażą góruje wspomniana już latarnia morska a wzdłuż brzegu morza znajdują się liczne drewniane i kamienne falochrony oraz dwa betonowa mola (jedno niedostępne ze względu na stan techniczny). Przy molu cumują również kutry rybackie. Wschodnią plażę charakteryzuje ciągnący się nad nią, wysoki na około 20 metrów klif, porośnięty drzewami i roślinnością.
W sezonie na plaży znajdziecie ogródki piwne, małą gastronomię, dmuchane zamki czy balony do skakania. Dodatkowo na fragmencie plaży wyznaczono strzeżone kąpielisko.
Plaża w Niechorzu
Konkrety
lokalizacja
wybrzeże Morza Bałtyckiego wzdłuż Niechorza
region
kategoria
tagi
Lokalizacja
Galeria
Plaża w Niechorzu
Moim zdaniem
Choć plaża w Niechorzu daje nam to wszystko, czego można oczekiwać od nadmorskiej plaży, nie dam nam żadnych dodatkowych czy wyjątkowych widoków lub powodów do zachwytów i wrażeń.
Ranking
ceny
Bez opłat.
ilość turystów
W sezonie wakacyjnym jest tłoczno, co jest normalne na polskim wybrzeżu. W sezonie niskim (maj-czerwiec, wrzesień) jest znacznie mniej plażowiczów.
przygotowanie
Zejścia na plażę są oznakowane i ponumerowane, dodatkowo przy wielu z nich znajduje się tablica informacyjna o przyrodzie i ukształtowaniu tutejszego wybrzeża. Przy większości zejść na plażę znajdują się również płatne toalety, kosze na śmieci oraz punkty gastronomiczne.
Praktyczne info
parking
W całym Niechorzu, wzdłuż którego ciągnie się nadmorska plaża, zlokalizowano niewiele parkingów, które dodatkowo zazwyczaj są płatne. Najwięcej miejsc parkingowych znajdziecie w okolicach latarni morskiej i zejdziecie na plażę pobliskimi wejściami nr 17 i 18.
potrzebny czas
Ile tylko dusza zapragnie:)
sugerowany wiek
Dla każdego.
dostępność
Zejścia położone w zachodniej części plaży najczęściej są z racji ukształtowania terenu prowadzą po schodach. Pozostałe zejścia są dużo bardziej przyjazne i łatwe a wejście w pobliżu mola, pozwala po betonie zjechać dosłownie do brzegu morza. Oczywiście przemieszczanie się po pisaku to już inna historia.
Plusy i minusy
główne atuty
- szeroka i długa plaża z dużą ilością miejsca,
- czysta i starannie przygotowana do przyjęcia plażowiczów,
- oznakowane i ponumerowane zejścia z toaletami w pobliżu,
- kąpielisko strzeżone,
- przyjemny, miękki piasek
słabsze strony
- niewiele miejsc parkingowych w pobliżu wielu zejść,
- mimo wielkości i rozległości plaży, w szczególnie pogodne i ciepłe dni bywa na niej tłoczno,
Podpowiedź kierunkowo.pl
Najmniej oblegana jest plaża położona po zachodniej stronie Niechorza.
Warto również pamiętać, że zejście nr 18 prowadzi na betonową opaskę, chroniącą klif na którym stoi latarnia morska. Od zejścia do piaszczystej plaży musimy przejść około 250 metrów po betonie.
Plaża w Niechorzu
Poznajcie miejsca w okolicy!
Poznajcie Wybrzeże Rewalskie, czyli okolice Niechorza, Rewala czy Pogorzelicy z wpisów na kierunkowo.pl. Odkryjcie najciekawsze miejsca okolicy z poniższych wpisów:
- Niechorze. Latarnia morska i atrakcje tuż obok
- Atrakcje w Niechorzu i okolicach. Nudy nie będzie!
- Trzęsacz. Poznaj miejsce, gdzie morze zabrało 2 km lądu!
- Rewal. Atrakcje w mieście i okolicy
Odkryjcie również atrakcje idealne na rodzinne wakacje! Wasze pociechy będą zachwycone a Wy również przeżyjecie fajną przygodę. Podpowiedzi znajdziecie we wpisach:
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii ciekawe miejsca w Polsce i na mapie atrakcji turystycznych!